Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka najlepsza antena zewnętrzna do huawei e5573?

DITO99 23 Maj 2017 22:18 1443 2
  • #1 23 Maj 2017 22:18
    DITO99
    Poziom 2  

Witam
    Posiadam internet LTE w plusie, oraz modem huawei e5573. Chciał bym się dowiedzieć jaka antena zewnętrzna będzie dla mnie najlepsza biorąc pod uwagę model mojego modemu oraz moją lokalizacje. Mieszkam w Osieku nad Wisłą. mapa BTS jak na obrazku

Jaka najlepsza antena zewnętrzna do huawei e5573?

Jest możliwość osiągnąć coś przyzwoitego, czy raczej nie bardzo?
    Gdyby były potrzebne jeszcze jakieś informacje to ich udziele

0 2
  • #2 23 Maj 2017 22:26
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A jakie masz problemy z Plusem i czemu akurat ten operator z tą mobilną zabawką? zainstaluj na komputerze http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php lub https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0i9/E5186%20Toolbox_latest.zip?dl=0 Po zalogowaniu w nich na E5573 pokażą ci się parametry sygnału LTE i dane BTS-a. Wymuś po kolei LTE800 i LTE1800 w tym programie, sprawdź parametry sygnału, CID BTS-a i prędkości. Plus korzysta z sieci LTE800sferii i LTE1800 aero2.

0
  • #3 24 Maj 2017 23:11
    DITO99
    Poziom 2  

dzięki za odpowiedź matek451

W mojej lokalizacji nie ma możliwości mieć innego połączenia internetowego niż LTE, a czemu ten operator i modem? Umowa była podpisywana jakieś 1,5 roku temu, zastanawiałem się nad plusem i cyfrowym polsatem i nie kierowałem się raczej jakimiś szczególnymi parametrami, bardziej ceną i warunkami umowy gdyż moja wiedza z zakresu LTE była znikoma, teraz z resztą jest dosyć podobnie :) ale jeśli istnieją jakieś poradniki na ten temat to chętnie bym poczytał. modem taki mi dali przy podpisaniu umowy i nie było możliwości wyboru innego. Ze względu że niedługo się kończy umowa zastanawiałem się nad zmianą operatora. Są jakieś bardziej korzystne opcje? może play? router Netgear AC810S w ich ofercie wygląda ciekawie.
    Jeśli chodzi o problemy to nie wiem czy to norma przy tego rodzaju internecie, ale połączenie działa raz lepiej, a raz beznadziejnie, do tego np. na YT filmiki w jakości wyższej niż 360p zazwyczaj już nie dają rady, podczas gier sieciowych dochodzi do kilkusekundowych zawieszeń (bardzo frustrujące) itp. czasem można zwariować.
    Zapomniałem wcześniej napisać że w sumie posiadam już jedną antene zewnętrzną. O ile w mieście modem jeszcze jakoś radzi sobie bez niej, u mnie bez anteny połączenia praktycznie nie ma, jednak raczej i tak nie sprawdza się najlepiej i nie jest to sprzęt z najwyższej półki, kupiona za 60zł, więc był bym zainteresowany wymianą na coś lepszego byle by tylko poprawić jakość połączenia. jest to dokładnie ta sama antena co w podanym linku: http://www.cyfrowypolsat.pl/instrukcja_antena_modem_lte_speed_1000.pdf
    No dobrze, nie jestem pewien czy do końca wszystko zrozumiałem jak należy, więc zamieszczę zrzuty ekranu z tego programu przy ustawieniu odpowiednich parametrów i pomiary prędkości wykonane aplikacją w telefonie:

1: Jaka najlepsza antena zewnętrzna do huawei e5573? Jaka najlepsza antena zewnętrzna do huawei e5573?

2: Jaka najlepsza antena zewnętrzna do huawei e5573? Jaka najlepsza antena zewnętrzna do huawei e5573?

3: Jaka najlepsza antena zewnętrzna do huawei e5573? Jaka najlepsza antena zewnętrzna do huawei e5573?

Gdybym ewentualnie coś źle zrozumiał i nie tak zrobił to proszę o informacje, wtedy poprawię. Poza tym przydadzą się wszelkie porady co można by było zrobić żeby polepszyć jakość połączenia :)

0