Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV serwis - Opinie, propozycje

arko100 23 Maj 2017 23:19 7989 4
    arko100
    Admin grupy RTV
    Ok, zamierzeniem moim jest skonsolidowanie forum w ten sposób, żeby np. wszystko co dotyczy TV (oprócz handlu) było w TV.
    Na początek dodałem do górnej belki link "Wsady".

Planujemy też zmianę organizacji subfor na:
    1. CRT+retro
    2. Plazma
    3. LCD ( bez podziału na rodzaj podświetlenia)
    4. TV Początkujący
    arko100
    Admin grupy RTV
    W nawiązaniu do tego postu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16994237#16994237
    mirex napisał:
    Już napomknąłem - można poprawiać producenta, tylko po co. A jeśli już, to - wybacz - to nie jest miejsce na takie rozważania.
    Podobnie jak dział Serwisanci RTV przestał być miejscem na wymianę poważnych doświadczeń i sztuczek. Przypadkowi ludzie, przypadkowe zjawiska - cieknie stamtąd ciurkiem. (O ile kiedyś był takim miejscem.)

mam propozycję:
    Przenieść dział "RTV serwisanci" do "RTV eksploatacja". Jest w nim dużo osób nie związanych z serwisem TV, za to specjalizujących się w innych dziedzinach RTV.
    Utworzyć w "TV serwis" "TV serwisanci" na nowych warunkach przyjęć. Na początek przyjęte zostaną osoby posiadające duży wkład w działach TV. Członkowie grupy na zasadzie głosowania będą decydowały o przyjęciu lub odrzuceniu.
    mirex
    Poziom 43  
    Pomysł jak pomysł, moim zdaniem taki sobie z tendencją do "kiepski". ;)
    Już tłumaczę.
    arko100 napisał:
    Przenieść dział "RTV serwisanci" do "RTV eksploatacja". Jest w nim dużo osób nie związanych z serwisem TV, za to specjalizujących się w innych dziedzinach RTV.

Bezsens. To co jest niech sobie tam zostanie, jako zaczątek nowej grupy albo zniknie. A już "RTV eksploatacja" to chyba ostatnie miejsce na tamte tematy.
    Jeśli już, to (za zgodą autorów tematów!) przenieś je do odpowiednich działów serwisowych.
    Poza tym nie Twoje poletko, nie Twoje małpy. Gadaj z Jurkiem najpierw. ;)

Powyższe nie zmienia mojej opinii, że zamknięty dział w formie obecnej i z obecną listą użytkowników jest absolutnym kuriozum. Dawno tam nie zaglądałem po szczegóły, ale jeszcze niedawno przyjmowano przypadkowe osoby z jednym lub kilkoma postami na koncie. ;)
    arko100 napisał:
    Utworzyć w "TV serwis" "TV serwisanci" na nowych warunkach przyjęć.

Też kiepsko moim zdaniem. W zdecydowanej większości zajmujemy się wszystkim - TV, kinami, radiami, w ogóle "audio" w całej swojej gamie (i wieloma innymi rzeczami). Fakt, że piszemy tutaj, a sporadycznie lub wcale gdzie indziej, nie znaczy, że nie jesteśmy fachowcami w innych dziedzinach niż TV. Choć pewnie każdy z nas ma jakąś dominantę. ;)
    No i co? W każdym z pozostałych działów będziesz tworzył zamknięte fora dla fachowców?
    Jak dla mnie pierwotny zamysł Jurka, aby cały RTV miał jedno miejsce jest dobry.
    arko100 napisał:
    Na początek przyjęte zostaną osoby posiadające duży wkład w działach TV. Członkowie grupy na zasadzie głosowania będą decydowały o przyjęciu lub odrzuceniu.

Gdyby miały nastąpić jakieś zmiany, to akurat ten pomysł jest zasadny. Ale czy głosować powinni wszyscy, czy na przykład jakaś wyselekcjonowana grupa kilku osób, której członkowie zmienialiby się cyklicznie? Oczywiście to dopiero po czasie, bo najpierw musiałbyś tych kilku mieć. ;)

Na koniec - zawsze możesz założyć własną grupę zamkniętą i określić konkretne zasady uczestnictwa w niej. ;)
    I nie odbijaj piłeczki, bo ja nie mam najmniejszego zamiaru. Nie nadaję się widocznie do tego. Próby (swego czasu) rozruszania obecnej grupy RTV Serwisanci poległy. Absolutny brak zaangażowania ze strony użytkowników forum. Co można odbierać dwojako - albo faktycznie to jest całkowicie zbędne, aby poważni serwisanci mieli swoje miejsce na forum, albo ja byłem przeszkodą.
    Skoro od lat nie mam z tym związku, to wychodzi na to, że ta pierwsza opcja jest bardziej prawdziwa. ;)
    arko100
    Admin grupy RTV
    mirex napisał:
    A już "RTV eksploatacja" to chyba ostatnie miejsce na tamte tematy.

Myślałem o zmianie z "RTV eksploatacja" na "RTV ogólny". Ale tu piszemy o TV ;) .
    mirex napisał:
    Poza tym nie Twoje poletko, nie Twoje małpy. Gadaj z Jurkiem najpierw. ;)

Jurek już dawno pisał, żebym tam moderował ;) .
    mirex napisał:
    W zdecydowanej większości zajmujemy się wszystkim - TV, kinami, radiami, w ogóle "audio" w całej swojej gamie (i wieloma innymi rzeczami). Fakt, że piszemy tutaj, a sporadycznie lub wcale gdzie indziej, nie znaczy, że nie jesteśmy fachowcami w innych dziedzinach niż TV.
    mirex napisał:
    Powyższe nie zmienia mojej opinii, że zamknięty dział w formie obecnej i z obecną listą użytkowników jest absolutnym kuriozum. Dawno tam nie zaglądałem po szczegóły, ale jeszcze niedawno przyjmowano przypadkowe osoby z jednym lub kilkoma postami na koncie. ;)

I padają stwierdzenia, że tematy wyciekają, że niski poziom itd...
    Gdyby ktoś w "TV początkujący" zapytał jak rozebrać TV, jak wymienić element, to zostałby sprowadzony do parteru, a w "RTV serwisanci" - nic zdrożnego.
    mirex napisał:
    No i co? W każdym z pozostałych działów będziesz tworzył zamknięte fora dla fachowców?

Tak bym to widział.
    Czasy się zmieniają. Serwisanci się specjalizują w danych dziedzinach.

W zasadzie, to masz rację. Jest jeszcze jeden dział dla serwisantów...
    Problemem w RTV jest to, że wszystko jest bez sensu, nic się nie da, a po co itd.