Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić , jakiej firmy aby miała wymienne łożyska.

bykujrg 23 Maj 2017 23:56 2697 10
  • #1 23 Maj 2017 23:56
    bykujrg
    Poziom 3  

Witam. Zamierzam kupić pralkę i chciałbym aby to była pralka z wymiennym łożyskiem i w miarę cicha. Jeżeli ktoś posiada taką wiedzę to bardzo proszę o podpowiedzi bo w sklepach sprzedawcy nie zawsze wiedzą albo promują towar który akurat sprzedają. Odszukałem podobny temat na forum tylko nieco stary i myślę że przez parę lat to już trochę się pozmieniało.
    Z góry dzięki za podpowiedzi

• #2 24 Maj 2017 14:24
    kajron
    Poziom 28  

Dlaczego zakładasz wymianę łożysk ,może raczej poruszyć temat trwałości ,czasy strych automatów które użytkowało się do czasu aż się nie rozpadły ,jaką kwotę chcesz zainwestować.

• #3 24 Maj 2017 14:51
    Kenworth 18
    Poziom 20  

Obecnie tylko Amica, Samsung, LG nadal produkują pralki z możliwością wymiany łożysk jak też Bosch oferuje kilka modeli z tą opcją, ale w niektórych modelach konieczna jest wymiana tylnej części zbiornika wraz z łożyskami. To samo rozwiązanie występuje również w pralkach LG.

• #4 24 Maj 2017 19:22
    bykujrg
    Poziom 3  

Bo wymiana łożyska wraz z bębnem to chyba jedna z droższych napraw. Wymiana samego łożyska myślę że była by tańsza. Dziś byłem w sklepie RTVEuro... i rozważam kupienie pralki Bosch 6 generacji z silnikiem inwektorowym. podpowiedzcie czy opłaca sie kupić silnik inwektorowy czy lepiej poprostu zwykły.

• #5 24 Maj 2017 19:34
    Kenworth 18
    Poziom 20  

Nie jedna z droższych napraw a najdroższa i wręcz nieopłacalna. Nowy zbiornik pralki potrafi kosztować w okolicach 1000zł.
    Serwisowanie pralki z silnikiem inwerterowym nie będzie tanie. :cry:

• #6 24 Maj 2017 19:42
    bykujrg
    Poziom 3  

Kenworth 18 napisał:
    Nie jedna z droższych napraw a najdroższa i wręcz nieopłacalna. Nowy zbiornik pralki potrafi kosztować w okolicach 1000zł.
    Serwisowanie pralki z silnikiem inwerterowym nie będzie tanie. :cry:

N apralkę z silnikiem inwektorowym dają dziesięć lat gwarancji na silnik.

• #7 24 Maj 2017 20:00
    Kenworth 18
    Poziom 20  

Na silnik tak a inne podzespoły?
    Skoro jesteś amatorem nowinek technicznych to kupuj. Może posłuży długo i bezawaryjne czego szczerze życzę.

• #8 24 Maj 2017 20:13
    vodiczka
    Poziom 42  

Trochę offtopic: Moja Amica wytrzymała 8 lat do wymiany łożysk

• #9 24 Maj 2017 20:30
    bykujrg
    Poziom 3  

Kenworth 18 napisał:
    Na silnik tak a inne podzespoły?
    Skoro jesteś amatorem nowinek technicznych to kupuj. Może posłuży długo i bezawaryjne czego szczerze życzę.

Na inne podzespoły standardowo 2 lata z przedłużeniem do 5 lat za dopłatą. Nie jestem amatorem nowinek, chciałbym Żeby mi długo posłużyła ale to chyba niemożliwe. Obecnie ma Whirlpoola ładowanego od góry i ma juz 10 lat i pomału umiera :)

• #10 24 Maj 2017 20:41
    Kenworth 18
    Poziom 20  

Ja bym na Twoim miejscu nie sugerował się tym co mówi sprzedawca w sklepie z AGD bo pewnie zachwalał, że pralka ciuchutka itp. Może i jest cicha, ale nie wytrzyma tyle co Twój Whirpool.
    Poszukaj tematu na forum np. o Boschach z wymiennymi łożyskami. W tym temacie były podane modele, które warto kupić ze względu chocby na opcję wymiany łożysk.

• #11 26 Maj 2017 22:45
    bykujrg
    Poziom 3  

Witam. Temat z mojej strony dobiega końca. Z rozmów z sprzedawcami z różnych markowych sklepów ustaliłem że niewiele jest pralek z wymiennym łożyskiem. Z tego co udało mi się ustalić to pralki LG mają wymienne łożysko, Amica, podobno także Samsung ale sprzedawcy mają różne zdanie na ten temat, niektóre modele Boscha ale podobno nawet w tych modelach Boscha w których powinny być łożyska wymienne mogą się trafić modele z niewymiennym łożyskiem bębna. Z informacji które ja uzyskałem okazuje się że tak znana marka jak Bosch składana jest w Turcji i w jeszcze w innym kraju ale umknęło mi w którym a co za tym idzie szukanie serwisu w razie usterki będzie trudniejsze. Amica i Samsung to to samo tylko że płacimy więcej za markę Samsung. Marka Samsung oraz LG składane są w Polsce i łatwiej będzie o części zamienne. Moim wyborem padła pralka firmy LG z silnikiem indukcyjnym bez paska klinowego ( napęd bezpośrednio na bęben) . Pralki Boscha (nowe modele ) mają silniki inewctorowe ale nadal napęd na bęben przenoszony jest za pomocą paska klinowego. Efekt Eco Bublle w Samsungu to tez różne zdanie sprzedawców , jedni mówią że jest to zaleta a drudzy że jest przereklamowany. Ja postawiłem z żoną Markę LG . :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME