Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kia Ceed 1.6 CRDi - Czujnik wody w filtrze paliwa.

artur04c 24 May 2017 09:37 11784 2
    artur04c
    Level 18  
    Witam, mam taki problem w Kii Ceed 1.6 CRDi 116KM, otóż po uruchomieniu silnika kontrolka wody w filtrze paliwa świeci się jeszcze z jakieś +-10 sek, czasami podczas jazdy mrugnie. Woda była kilkakrotnie spuszczana i efektów brak, po wymianie filtra tak samo było. Po pewnym czasie wyskoczył check engine, samochód stracił moc i kręcił się do max 3 tyś obr. po zgaszeniu auta błąd zginął, ale po pewnym czasie znów się zaświecił i było tak jak wcześniej, że na kolejny dzień już błędu nie było i do tej pory nie ma, ale pojechałem na diagnostykę komputerową i wykazało błąd czujnika w filtrze paliwa i innych błędów nie było, mechanik podpowiedział, żeby kupić nowy czujnik bo może być ten uszkodzony. W jaki sposób sprawdzić czy mój czujnik jest sprawny? Próbować znów spuścić wodę? Czy odrazu zakupić nowy czujnik??

ps. mam również Hyundaia santa fe cm 2.2 CRDi 155 km i czujnik wody w filtrze paliwa wygląda identycznie, można go podmienić? :D czy lepiej nie ryzykować?
    decybel91
    Level 42  
    można podmienić. One działają bardzo prosto to tylko taki pływak włacz-wyłącz.
    artur04c
    Level 18  
    Czujnik wymieniony, samochód już jest sprawny. Czujnik od Santa Fe nie pasuje do Kii, inna średnica gwintu ;).