Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV, PS3, DVB-T amplituner/wzmacniacz co robić?

bombelm7 24 Maj 2017 11:55 519 2
  • #1 24 Maj 2017 11:55
    bombelm7
    Poziom 8  

Witam.
    Mam pytanie gdyż jest zbyt wiele wypowiedzi i ciężko mi podjąć decyzje.

Zagadnienie dotyczy dźwięku...

Posiadam TV Panasonic Viera TX-42A400E, który posiada wyjścia HDMI x2 (w tym jedno ARC) oraz wyjście Digital Audio (czyli optyczne). Jeśli chodzi o standardowe chincze to jest tylko wejście (IN) w TV.

Obok TV stoi dekoder Polsatu posiadający wyjście 1x HDMI i 1x digital audio.

Dalej stoi konsola PS3 posiadająca również takie wyjścia.

Na samym dole stoi Amplituner Technics DA-8.

1. I teraz tak, Amplituner do TV podpięty jest przewodem optycznym toslink

2. dekoder Polsatu podpięty jest hdmi do wyjścia w TV (tego bez ARC)

3. konsola podpięta również hdmi do TV (pod ARC)

I wszystko może i jest OK (nie znam się na tyle) lecz jak włączam np TV i amplituner to muszę poczekać aż popłynie dźwięk w kolumnach z TV jakieś różnie hmm... raz 10 sek raz 40 sek. Później jest już ok tzn. Wyłączę wszystko włączę od nowa i już łapie dźwięk odrazu.

Czego to wina?

Druga kwestia to że ze względu na dekoder Polsatu i PS3 oraz brak możliwości podłączenia TV chinczami musiałem kupić amplituner bo tylko on pozwolił mi spiąć to wszystko tak może na chłopski rozum ale... (ma dużo wejść wyjść) ja mam 2 kolumny technicsa, nie grają źle mnie zadawala do TV i gier jest OK.

Piszą że jak ktoś nie inwestuje w 5.1 lub wyżej to ampli jest bez sensu. By iść tylko w stereo. No OK też chciałbym tak zrobić tylko co ja mam kupić sam wzmacniacz? Jaki ma złącza hdmi, optical ??? i było by ok gdyby miał jeszcze tape monitor.

Generalnie mogło by być to co mam ale ten dźwięk mnie złości że tak się długo włącza za 1 razem. Nie wiem... Wina kabla toslink?

0 2
  • #2 24 Maj 2017 12:09
    mariuszp19
    Poziom 31  

Coś się chyba koledze pomyliły wejścia z wyjściami. Dekoder i PS3 to raczej mają wyjścia. Proponuję to jeszcze raz zredagować, bo mętlik się zrobił.

0
  • #3 24 Maj 2017 12:15
    bombelm7
    Poziom 8  

Poprawione, faktycznie trochę się pomieszało. Ale już jest ok i chyba nie będzie więcej wątpliwości. Oczekuje odpowiedzi.

0