Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluescreen - Komputer wyłącza się sam, Niebieski ekran i spalona karta sieciowa

Gomez123 24 Maj 2017 14:20 480 4
  • #1 24 Maj 2017 14:20
    Gomez123
    Poziom 2  

Witam serdecznie .

Otóż od jakiegoś czasu mam problem z moim komputerem stacjonarnym, co jakiś czas w pojawia się blue screen, po czym komputer resetuje się. Ciężko go potem uruchomić, ponieważ przy ponownym uruchomieniu on po chwili znowu gaśnie. Nie zdąży się nawet pojawić ekran ładowania. To wygląda tak że odpalam go, słychać że przez chwile chodzi, po czym znowu gaśnie. Znowu się odpala bez niczyjej pomocy i znowu gaśnie. Nie pomaga próba wyłączenia go przyciskiem " Power". Po prostu odcinam mu dostęp do zasilania.

Odłączanie od systemu pomaga gdyż czasami znowu włącza się normalnie, po czym i tak w pewnym momencie pojawia się bluescreen.
    Dzieje się tak w różnych odstępach czasowych, nieważne czy gram, czy oglądam,

Bardzo podobną sytuacje miałem już rok temu kiedy to po jednej z aktualizacji zaczął się on dziwnie zachowywać. Przestała działać prawidłowo karta graficzna, a komputer miał problem z włączaniem się. Craschowała mi się grafika przy graniu, wyskakiwał mi blue screen z informacja o danym problemie, po czym mi gasł. oddałem go wtedy do serwisu, stwierdzono wtedy że Karta Sieciowa jest Spalona a źródła wady która powodowała zawieszanie się komputera nie odkryto, stwierdzono że problemem jest tu aktualizacji ( problemy z aktualizacją pojawiły się wtedy kiedy użytkownik Windowsa 7 lub 8 mógł za darmo pobrać aktualizacje do Windowsa 10 )
    Po ponownym przeinstalowaniu całego systemu i wyczyszczeniu go komputer chodził normalnie. Aż znowu komputer zaczyna się craschować tak samo jak rok temu.

Dodam tylko że przypuszczalnie chyba znalazłem rozwiązanie problemu zarówno ze Spaloną kartą sieciową jak i problemem z płynnością komputera. Otóż do komputera podłączam głośniki z firmy Logitech które są uszkodzone. Kabel w którymś miejscu został przerwany powodując głośne buczenie z głośników. Zamiast zlutować kabel z własnego lenistwa po prostu upchnąłem kabel w taki sposób żeby dźwięk się nie ścinał i podłączyłem je do komputera. Podczas rozgrywki zdarzało się że dźwięk znowu się zacinał, pomagało wyjęcie wejściówki głośników do komputera i ponowne go włożenie. głośniki wtedy znowu zachowywały się normalnie.

Teraz głośników już nie podpinam do komputera, ale problem pozostał, również także przestała mi działać karta sieciowa, tak samo jak w rok temu, prawdopodobnie znowu się spaliła.

Przypuszczam że to właśnie uszkodzone głośniki spowodowały jakieś zwarcie w komputerze.

Przesyłam informacje o sprzęcie :

Windows 7 Home Premium 64- bitowy
    Serwis Pack 1
    Intel Core i5-2500 3.30 GHz 3.60 GHz
    Ram 8 GB
    Karta graficzna : GeForce GTX 550 Ti

0 4
  • #2 24 Maj 2017 14:32
    kajron
    Poziom 29  

Sprawdzałeś napięcia na zasilaczu czy nie odbiegają od normy , być może uszkodzona jest płyta lub któraś karta trzeba posprawdzać i eliminować

0
  • #3 24 Maj 2017 21:49
    Gomez123
    Poziom 2  

Sprawdzałem i działają poprawnie.

0
  • #4 25 Maj 2017 12:17
    kajron
    Poziom 29  

W takim przypadku stawiam na wymianę płyty.

0
  • #5 27 Maj 2017 16:35
    Gomez123
    Poziom 2  

No cóż, dziękuje.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo