Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Tk6 nie działa tak jak powinien

24 Maj 2017 16:19 1101 3
  • Poziom 4  
    Witam, po ciężkiej walce zamontowałem ten domofon Tk6 ale...jak podnoszę słuchawkę to słychać mnie na dole ale na górze nie, jak odłoże słuchawkę to słyszę co się dzieje na dole. Domofon nie dzwoni, otwieranie działa. Zworki ustawione na 3+1.
    Na dole w obudowie są jakieś luźne przewody nie wiem co z nimi 😕
    P.S. u sąsiada działa ale jest stary model.

Jak macie jakieś pomysły/ rady to będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Po pierwsze jakie kolory kabelków były w starym unifonie? Czy zanotowałeś to przed ich odłączeniem?
    Pomimo braku tej informacji, która byłaby wiążąca, nasuwa się moje spostrzeżenie, że zamieniłeś wywołanie ze słuchawką. Aby być tego pewnym, to zadzwoń do siebie przy podniesionej słuchawce.
    Oczywiście otwieranie kaset z przyciskami nie było konieczne. Być może wtedy urwałeś kabel wywołania od swego mieszkania i teraz nawet przy poprawnym podłączeniu unifonu i tak nie zadzwoni.
    Jak widać domofon jest tylko dla dwóch lokatorów, bo są dwa przyciski. Przewód z sygnałem wywołania idący z centralki (zasilacza) powinien być przyłączony na wspólne końce tych przycisków. Drugie końce przycisków odpowiednio na kabelki do dwóch mieszkań. Innymi słowy maja tam być przyłączone trzy kabelki.
    Z tego co mogę dojrzeć, kabelek biało zielony jest wspólnym i to na nim jest wywołanie. Do jednego z lokatorów idzie kabelek biało niebieski. Do drugiego nic nie jest podłączone. Usterka prosta do naprawy.
  • Poziom 4  
    Jak dzwonię przy podniesionej słuchawce nic się nie dzieje- głucha cisza! Kolor kabelków jest ten sam ale jak były podłączone to nie wiem ( nie sądziłem, że to będzie ważne ) co do kabelków w kasecie próbowałem stykać i "dzwonić" ale też lipa.
    Kabelek czerwony i czarny jak stykałem to otwierał drzwi jak czerwony był w miejscu czarnego strasznie piszczało.Z żółtym i zielonym nic się nie działo w żadnej konfiguracji.
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Bugayev77 napisał:
    Kolor kabelków jest ten sam ale jak były podłączone to nie wiem ( nie sądziłem, że to będzie ważne ) .

To poczytaj sobie proszę
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/find.php?q=TK6
    Moderowany przez Tracer2:

3.1.16. Nie wysyłaj pytań, na które odpowiedź można łatwo znaleźć w Internecie lub na forum elektroda.