Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer wolny.. czy gwarancja obejmuje?

24 Maj 2017 17:47 3876 74
  • Poziom 6  
    Witam. Otóż mam pewien problem. 2 lata temu kupiłem sobie laptop:
    Screen size - 15.6 in - 1366 x 768 pixels
    Processor - Intel Core i5 4210U - 1.7 GHz
    RAM - 4 GB: We have great deals on memory upgrades, if you need more Ram please call our sales team on 0871 971 0005x75
    Hard Drive - 1 TB
    Operating System - Windows 8.1 (64-Bit)
    Optical Drive - DVD Super Multi
    Typ Asus X555LD
    Sprzedawcy mówili że to świetny i niezawodny laptop itp.. Kupiłem go zaniosłem do domu i już były z nim problemy. Chodził źle, zacinał się ale znosiłem to (byłem głupi i żałuję że go nie oddałem.) Dysk chodzi ciągle powyżej 75%. Najczęściej to 90% i świeci na czerwono. Komputer wolno się uruchamia. Jak załączam go to ekran miga różnymi kolorami a potem się uspokaja do "normalnego". Gry na nim nie działają jak powinny. Przez ostatnie 4 miesiące doprowadza mnie do szału. Robiłem wszystko co w mojej mocy tzn. skanowałem różnymi programami adw clenaer itp. więc wirusów nie mam. Dysk mam wolny w 95% bo ostatnio zrobiłem opcje odśwież komputer do stanu początkowego. W czym może być przczyna? Nawet samo kliknięcie na pulpit prawym przyciskiem myszy trzeba czekać 10 sec aż się naładuje. Jest to frustrujące. Chciałbym go dać na gwarancję bo mam gwarancję zakres pełny ale nie wiem czy mi przyjmą to. Nie jest to raczej wada wynikająca z opragromowania. Dodam jeszcze że komputer bardzo szumi. Jak kupowałem to dostałem od razu z wystawy więc może jest tam kurz? ale czy to aż tak spowalnia komputer? Co mam zrobić? Jaka to przczyna? Pod jakim pretekstem wysłać go na gwarancję żeby mi go przyjęli? Jeśli czegoś potrzebujecie od razy dodam. Jak komputer "stoi" w miejscu dysk jest na 0% a czasem na 99%. Proszę o szybką odpowiedź
  • flexghzflexghz
  • Poziom 30  
    Zamieść screeny z programu CrystalDiskInfo albo HDTune
  • Poziom 6  
    Już skanuje HD TUNE zaraz wyśle
  • Poziom 43  
    SMART pokaż. Poskanujesz sobie później.
  • Specjalista Sieci, Internet
    System fabrycznie zainstalowany...
    Przywróciłeś go z recovery - a więc to samo co wyżej...
    Tona spamu i zbędnych śmieci uruchomiony w tle.

Zainstalować system na NOWO z innej kopii.
    Jeśli z HDD nie ma problemów (błędy, zużycie, uszkodzenia) - powinno pomóc.
  • Poziom 6  
    Powiem tak wysyłam ss a ten smart jak się sprawdza bo jestem "zielony" HD tune nie skończyłem robić bo to trwało ponad 3h ale raczej jest dobry. Co mam dokładnie zrobić? Komputer wolny.. czy gwarancja obejmuje? Komputer wolny.. czy gwarancja obejmuje? Komputer wolny.. czy gwarancja obejmuje? Komputer wolny.. czy gwarancja obejmuje? Komputer wolny.. czy gwarancja obejmuje?
    Proszę napisać bo nie ogarniam.

Dodano po 6 [minuty]:

Dodano po 6 [minuty]:

A co to znaczy zainstalować system na nowo z innej kopi? Przecież nie chcę pirackiego windowsa ;(

Dodano po 7 [minuty]:

Komputer wolny.. czy gwarancja obejmuje? Komputer wolny.. czy gwarancja obejmuje?
    Tu jeszcze zdjęcia

Dodano po 4 [minuty]:

i jeszcze jedno zdjęcie

Dodano po 3 [minuty]:

o co chodzi z tym procesem bezczynności? I jeszcze jakaś aplikacja svchost dużo bierze
  • flexghzflexghz
    Majtas12 napisał:
    A co to znaczy zainstalować system na nowo z innej kopi? Przecież nie chcę pirackiego windowsa

Skąd będzie kopia nie ma znaczenia - ważne, by serial key Windowsa był legalny.
    Jest na obudowie komputera na naklejce.

Pamiętaj też, że to dysk 5400 obrotów i mający tylko pamięci podręcznej 8 MB - niestety, ale będzie w kółko "mielił" danymi. A biorąc pod uwagę, że producent instaluje tonę zbędnych śmieci, to i komputer uruchamia tonę zbędnych procesów.

Można to trochę poprawić instalując system "na czysto" z rzeczami tylko niezbędnymi.
    Wymieniając dysk na wersję 7200 obrotów z 16 MB pamięci podręcznej, albo wręcz dysk SSD.
  • Moderator Samochody
    W przypadku Windows 8/8.1 można pobrać legalny obraz systemu ze strony Microsoftu i nagrać go na płytę lub zrobić bootowalnego pendrive'a. Ale pamiętaj, że aktywuje się tylko taka sama wersja jak miałeś (dotyczy to również architektury) i konieczna jest instalacja przez UEFI. Niemniej nie sądzę aby to znacząco pomogło. Powinna być też możliwość wykonania upgrade do Windows 10 (na komputerach, które były "uprawnione" upgrade do niedawna wciąż jeszcze "przechodził"), co może być bardziej pomocne.

Przede wszystkim Windows po przywróceniu będzie się aktualizował... może mu to zająć kilkanaście godzin i kilka restartów, w tym czasie będzie mocno "mulił". Na screenach masz odpalone WoT, więc trudno powiedzieć coś konkretnego. Pokaż jak to wygląda 10 minut po restarcie systemu zostawionego "samemu sobie". Odinstaluj oprogramowanie antywirusowe McAfee.

P.S.
    Ostatnio trafił do mnie podobny Asus (X555LA) i z dyskiem SSD całkiem fajnie chodził, tylko miał uszkodzony RAM, a niestety jest on wlutowany w płytę, a nie w postaci wymiennego modułu :(
  • Poziom 6  
    Dobra zacznę od tego że przechodziłem na windows 10 i nie było poprawy dalej dysk chodził na dużych obrotach. A co do zainstalowania windowsa n czysto hmm.. mi się zdaje że to nie pomoże bo nie po to productent daje takiego windowsa aby zainstalować go znowu od nowa. Dodam jeszcze że nie dawno robiłem powrót do fabrycznych ustawien ale to nic nie dało. A mógłbyś stwierdzić czy można by go było wcisnąć na gwarancję? Gwarancję mam typu "zakres pełny" więc może się uda ale nie wiem.

Dodano po 1 [minuty]:

Aha nie będę wymieniał żadnych części bo laptop jest zaplombowany i gdy wymienię gwarancja się usunie więc nie ma sensu

Dodano po 1 [minuty]:

• Poziom 30  
    Podaj jeszcze jakie są temperatury pod obciążeniem. Kupiłeś go dwa lata temu , sprzęt posiada
    grafikę nvidia 820 i używałeś do gier to bardzo możliwe że chłodzenie jest zawalone kurzem a pasty/termopady kwalifikują się do wymiany (i to nie od stania na sklepowej półce - no chyba że był włączony i uruchomione na nim było jakieś demo 3d)
  • Poziom 43  
    Majtas12 napisał:
    dalej dysk chodził na dużych obrotach

A co to znaczy?
    Najpewniej masz 10000 niepotrzebnych programów uruchomione w tym śmieciowe mcafe.

Dodano po 54 [sekundy]:

Po trzecie jakie masz zapełnienie poszczególnych partycji?
  • Poziom 6  
    A jak się sprawdza zapełnienie poszczególnych patrycji? Pokaże wam temperaturę o godzinie 15:00 bo teraz nie ma mnie w domu. Ale nawet bez mcaffe tak chodzi bo j kiedyś c zamiast niego miałem avasta i nic c ale spróbuje
  • Moderator - Komputery Serwis
    Majtas12 napisał:
    A jak się sprawdza zapełnienie poszczególnych patrycji?

Zamieść screena z zarządzania dyskami.
    PPM na mój komputer => zarządzaj => zarządzanie dyskami
  • Poziom 6  
    Zamieszczę jak wrócę c do domu to będzie v gdzieś około 15:00
  • Poziom 37  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Najpewniej masz 10000 niepotrzebnych programów uruchomione
    Ostatni screen wskazuje na 99 po 13 min od uruchomienia systemu, nie ma to jak hulaj dusza z programami...
    Ściągnij może sobie program ProcessExplorer, podejrzysz w nim co jest w tym svchost.exe, i przez bardziej szczegółowe opisy uruchomionych procesów, będziesz mógł je zidentyfikować w internecie i rozważyć ich wyłączenie. Z 10% tego co się uruchamia wraz z systemem, nie musi tego robić - z pożytkiem dla działania systemu.
    Możesz z niego dać PEŁNEGO screena, WSZYSTKICH URUCHOMIONYCH procesów, bo już dawałeś 3 razy, ale tylko ćwiartki z tego co pokazuje menadżer zadań.
    https://www.google.pl/search?client=opera&q=o...ja+windows+7&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8 wpierw poczytaj, później stosuj przeczytane rady, bo łatwo popsuć nadmiernie czyszcząc sobie komputer. Chyba tylko to Tobie zostaje, może jeszcze program FRST i forumowa pomoc z zastosowaniem tego programu.

Chcesz antywirusa, też poczytaj, są takie mało skuteczne w razie potrzeby, ale mulące komputer non stop. To już lepiej mieć lepszego AV, niż słabego i tak samo dławiącego komputer. O swoim opinię już dostałeś... Może firewall, a antywirus uruchamiany na żądanie, jak nie odwiedzasz podejrzanych stron i pilnujesz co otwierasz i instalujesz ? Choć z tym, to lepiej jednak mieć niż nie mieć.
    Majtas12 napisał:
    przechodziłem na windows 10 i nie było poprawy dalej dysk chodził na dużych obrotach.
    Bo do najszybszych nie należy
    KOCUREK1970 napisał:
    Pamiętaj też, że to dysk 5400 obrotów i mający tylko pamięci podręcznej 8 MB - niestety, ale będzie w kółko "mielił" danymi. A biorąc pod uwagę, że producent instaluje tonę zbędnych śmieci, to i komputer uruchamia tonę zbędnych procesów.
    A jak AV w dodatku na bieżąco je skanuje, to potrzeba czasu na otworzenie programu, sprawdzenie przez AV bezpieczeństwa tegoż programu, i masz wydłużanie czasu uruchamiania każdego procesu.

A nie wiem czy już nie dał w pierwszym poście, po 10% zajętego miejsca na obu partycjach, zresztą system ma chyba po recovery, czyli uszkodzony, wadliwy laptop, system, śmieci producenta, lub
    Majtas12 napisał:
    Sprzedawcy mówili że to świetny i niezawodny laptop itp.. Kupiłem go zaniosłem do domu i już były z nim problemy.
    Dałeś się naciąć na reklamę, z drugiej strony koszt komputera odzwierciedla jego szybkość. Kupiłeś to na co było Cię stać, i teraz musisz dbać o kondycję systemu, żeby komponenty w laptopie zdołały wyrobić w obsłudze zainstalowanych programów i systemu.
    http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2259&cmp[]=1038 wg tego Twój procesor z 2014 jest trochę lepszy od mojego z 2008 roku, pewnych rzeczy obawiam się że nie przeskoczy.
  • Poziom 6  
    Moglibyście mi napisać co mam zrobić w punktach bo się pogubiłem. Nie musicie tłumaczyć co i jak tylko napiszcie w punktach co mam sprawdzać po kolei. A gwarancja obejmuje coś takiego?

Dodano po 3 [minuty]:

Aa i komputer kupiłem za 2100 zł z gwarancja za 2600zl jakby ktoś chciał wiedzieć

Dodano po 3 [minuty]:

Wiem że komputer to demon prędkości nie jest ale no bez przesady że muli choćby grając w mniej wymagającą grę
  • Poziom 10  
    Koledzy już napisali - zainstalować czysty system - nie z recovery, żadne przywracanie do ustawień fabrycznych.
    - kopia danych na jakiś zewnętrzny dysk
    - pobrać odpowiedni obraz systemu ze stron Mirosoftu
    - wrzucić na pendrive/płytę DVD
    - zainstalować system usuwając istniejące partycje z dysku
    - zainstalować sterowniki ściągnięte ze strony producenta
    - zainstalować wszystkie wydane aktualizacje do systemu

Jesli nadal nie wiesz, co masz zrobić, to radzę oddać komputer w ręce kogoś, kto będzie wiedział co z tym zrobić.
  • Poziom 6  
    Dobrze to ja biorę się do roboty. Tak komputer ma dużo wolnego miejsca na dysku

Dodano po 2 [minuty]:

A skąd mam wziąć klucz jak będę instalował system na nowo?

Dodano po 8 [minuty]:

Aha i skąd mam wziąć sterowniki ze strony producenta?
  • Poziom 21  
    Hej, nie masz na spodzie naklejki z kluczem? Sterowniki możesz pobrać ze strony producenta komputera, lub poszczególnych producentów podzespołów.
    Majtas12 napisał:
    A skąd mam wziąć klucz jak będę instalował system na nowo?

KOCUREK1970 napisał:
    Jest na obudowie komputera na naklejce.

I dokładnie taką samą wersję musisz zainstalować, jaka była w nim fabrycznie - z obrazu innego systemu.
    NIE KORZYSTAJ NIGDY WIĘCEJ Z PARTYCJI RECOVERY W TYM KOMPUTERZE.
    Już to i ja i inni wyjaśnili dlaczego (tona spamu, śmieci itd).
    Jeśli to jednak zrobisz, wrócisz do punktu wyjścia.
    Majtas12 napisał:
    skąd mam wziąć sterowniki ze strony producenta?

Przecież ten komputer ma nazwę, oznaczenie itd. - wchodzisz na stronę producenta, wpisujesz model, wskazujesz system operacyjny i pobierasz wszystkie sterowniki, które odpowiadają temu co komputer ma "na pokładzie" - spisz to sobie wcześniej (albo zrób printscrena).
    Następnie warto odwiedzić strony producentów danego układu i pobrać najnowszy i aktualny sterownik (bo to na stronie producenta jest już stare i nie uaktualniają tam już tego).
    sylweksylwina napisał:
    Od kiedy na sprzęcie z licencją OEM od Win 8 w górę jest nalepka z kluczem?

Jeśli jej tam nie ma - to można programami odczytać i sobie spisać.
    Windows Product Key Viewer

Można też tak i sobie go spisać:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Win8

CD Key systemu może być też "zaszyty" w BIOS-ie laptopa i nie trzeba go spisywać - rusza instalacja systemu i sam się klucz "wpisze".
    Trudno powiedzieć, co konkretnie zrobili.
  • Poziom 6  
    Tak stąd pobrałem
  • Poziom 6  
    Za późno zaczynam z windows 8.1

Dodano po 9 [minuty]:

Za kilka minut.. a już się to robi dobre 40 minut ;/ Komputer wolny.. czy gwarancja obejmuje?
    No to jeszcze zawczasu pamiętaj o pobraniu sobie wymaganych dla tego komputera sterowników.
    sylweksylwina napisał:
    Wrzuć od razu Windows 10....

W10 - tam dopiero dysk mu dojdzie do 100% transferu.
    Tona zbędnego szpiegowania i danych wysyłanych do MS.
    Majtas12 napisał:
    Za kilka minut.. a już się to robi dobre 40 minut ;/

Tak się NIE instaluje systemu - zaraz się władujesz w kolejne kłopoty.
    Masz zrobić bootowalnego USB lub nagrać taki system na płytę DVD i dopiero wtedy z tego instalować.
  • Moderator Samochody
    Windows 10 w stosunku do 8.1 jest bardzo na plus... a z tą toną zbędnego softu w Recovery to bym polemizował. Jest antywirus i kilka mniej lub bardziej przydatnych programików. Parę kliknięć i można odinstalować, a instalacja czystego systemu to utrata fabrycznego Recovery.

KOCUREK1970 napisał:
    Jeśli jej tam nie ma - to można programami odczytać i sobie spisać.
    Windows Product Key Viewer
    W przypadku identycznego laptopa tak odczytany klucz był zupełnie bezużyteczny, ale instalator uruchomiony w trybie UEFI w ogóle o klucz nie pytał.