Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Syrius 1600 typ 1600.0.K04S. - Odkurzacz nie działa ale raz się włączył.

24 Maj 2017 20:20 2541 3
  • Poziom 11  
    Witam.

Zelmer Syrius 1600 typ 1600.0.K04S, a ja mam również ciekawy problem z tym odkurzaczem. Przestał działać, żadna dioda się nie świeci ani odkurzacz się nie włącza. Popychany chęcią rozwiązania tematu i ciekawością wykonałem mały test:

Na górze obudowy odkurzacza znajduje się małe czarne gniazdo z napisem max 100W. Pomyślałem, że skoro wyłącznik główny ma być sprawny to powinien włączać na tym gnieździe prąd i wyłączać, wsadziłem po jednej szpilce w każdy otwór aby próbówką sprawdzić czy jest prąd po włączeniu odkurzacza ku mojemu zaskoczeniu odkurzacz się włączył, sprawdzałem kilka razy, działał.
    Zelmer Syrius 1600 typ 1600.0.K04S. - Odkurzacz nie działa ale raz się włączył.
    Wyciągnąłem wtyczkę celem wyjęcia szpilek. Podłączyłem odkurzacz ponownie i znowu się nie włącza, nie pomogło wkładanie ponowne szpilek, odkryłem jednak dziwną zależność, przy włożeniu wtyczki do gniazdka raz na obydwu szpilkach jest prąd, (a powinien być chyba na jednej ?). Jak przekręcimy wtyczkę w gnieździe sieci, aby bolce wtyczki były w gnieździe na odwrót to prądu nie ma na żadnej ze szpilek, a to już jest bardzo dziwne, czy mogę prosić o jakieś sugestie? Jeszcze jedno pytanie. Do silnika idzie 3 przewody: biały, niebieski i brązowy, który jest za co odpowiedzialny i jakie napięcie w nich idzie, pytam bo gdybym chciał podłączyć na ostro bezpośrednio do wyłącznika z pominięciem sterowania to muszę wiedzieć, który to faza, zero i co to jest ten trzeci.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Jedną z możliwych usterek jest przerwa w przewodzie zasilającym. Czasem można ja znaleźć włączając wtyczkę do gniazda, przy włączonym odkurzaczu i w tym czasie przeginając przewód co kilka cm. Bywa, że zginany przewód w pewnym momencie połączy się i odkurzacz odezwie się. Wtedy pozostaje w tym miejscu przeciąć przewód, a jeśli jest to blisko wtyczki odciąć starą i założyć nową , odrzucając wadliwy odcinek. Oczywiście, nie zawsze takie próby są skuteczne. Czasem trzeba użyć innych metod, np. wskaźnik do szukania przewodów w ścianach.
  • Specjalista AGD
    Jak wyżej ale częściej przerwa w zwijaczu kabla.
    morling1 napisał:
    odkryłem jednak dziwną zależność, przy włożeniu wtyczki do gniazdka raz na obydwu szpilkach jest prąd (a powinien być chyba na jednej ?) jak przekręcimy wtyczkę w gnieździe sieci, aby bolce wtyczki były w gnieździe na odwrót to prądu nie ma na żadnej ze szpilek, a to już jest bardzo dziwne
    Nic dziwnego przy sprawdzaniu napięcia próbnikiem (wkrętakiem z neonówką).
  • Poziom 42  
    zhudomel napisał:
    Jak wyżej ale częściej przerwa w zwijaczu kabla.
    Z moich doświadczeń oceniłbym pół / pół, tylko dla mniej wprawnego do zwijacza nie ma się co brać.