Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8.1 - Kłopot z przywróceniem obrazu systemu - błędna architektura?

24 Maj 2017 20:54 417 3
 • Poziom 7  
  Miałem zrobioną kopię systemu przy pierwszym uruchomieniu komputera. Była ona zapisana na jednej z partycji. Skopiowałem ją na dysk zewnętrzny, aby wykonać przywracanie wg tej instrukcji:
  https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc755163(v=ws.11).aspx

  Po wykonaniu tych czynności wyświetla mi się następujący komunikat:
  Windows 8.1 - Kłopot z przywróceniem obrazu systemu - błędna architektura?

  No i nie rozumiem w czym problem. Miałem zainstalowany Windows 8.1 x64 (być może był to jednak sam 8 zaktualizowany potem do 8.1 i może w tym tkwi problem?), dysk startowy pobrałem ze strony Microsoft i nagrałem na płytę także 8.1 x64. W czym może tkwić problem? Najgorsze jest to, że po zatwierdzeniu przywracania usunęło mi wszystkie partycje (zaznaczone było, żeby je sformatował), a po tym wyskoczył ten komunikat. I nie mogę już nawet uruchomić systemu.

  Bardzo proszę o pomoc.
 • Poziom 27  
  Jeśli przywracanie systemu wykonało szybkie formatowanie, to jeszcze dane na dysku powinny pozostać. Trzeba tylko przywrócić tablicę partycji -> zadać pytanie w dziale odzyskiwania danych.
  Ponadto jaki to komputer, przede wszystkim czy miał fabrycznie preinstalowany Windows. Takie komputery mają partycję serwisową z której uruchamia się narzędzie odzyskiwania systemu do ustawień fabrycznych.
 • Poziom 7  
  Dane to nie problem, liczyłem się z tym i skopiowałem je sobie na dysk zewnętrzny.

  Lenovo ThinkPad Edge E545, miał fabrycznie zainstalowany system, jest niby partycja recovery ale 13gb i wolne 13gb, jakby nic na niej nie było. Już próbowałem z niej uruchomić przywracanie systemu na wszystkie sposoby co znalazłem w internecie, wydaje mi się, że po prostu nie ma fabrycznej kopii, co mnie też dziwiło.
 • Poziom 33  
  SeboLZ napisał:
  aby wykonać przywracanie wg tej instrukcji:
  https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc755163(v=ws.11).aspx

  Bardzo proszę o pomoc.


  A możesz wyjaśnić dlaczego zainteresowałeś się procedurami przywracania systemu Serwer 2008 :D :?: a nie np http://www.wybieramlaptopa.pl/tips-tricks/450-lenovo-przywracanie-systemu