Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pompa glebinowa, włącznik ciśnieniowy - cyka

sylwek19l 24 May 2017 23:25 1989 7
Helukabel
    sylwek19l
    Level 6  
    Witajcie, podepnę się do tematu bo mam pewne pytanie może ktoś będzie wiedział. Montowałem dziś cała instalacje na działce mam studnie głębinową 125mm i pompa Aquacraft QJD224 3 cala wydajność 3800 litrów poziom wody 15m a pompa wrzucona na 25m takie dostałem zalecenia od studniarza. Popijając temat pompy bo założyłem głowicę kolano i wszystko pięknie pompowało, instalacjia wygląda tak pompa > zawór zwrotny przy pompie > włącznik ciśnieniowy złącze 5 drożne z manometrem > zawór odcinający cała instalacje > trójnik z zaworem spustowym i dalej na 2 krany i zlew. na zamkniętych wszystkich ujsciach manometr wskazuje ok 3 atm. Przy odkreconym jednym kranie spada do 2 atm. A Przy odrębnych dwóch kranach do podlewania spada do 0,8 atm. I tu wszystko rozumiem ale problem jest w tym że jak odkrece jedno z tych ujsć zaczyna wariowac włącznik ciśnieniowy CYKA i woda leci z przerwami a manometr wskazuje spadek do 0 atm i do 2 atm. Po jakiejś pół do całej minuty zaczyna lecieć ciągle na full tak jak powinno . Proszę o pomoc co to może być?
  • Helukabel
    User removed account
    User removed account  
  • Helukabel
    nuszek
    Level 29  
    A masz w instalacji jakiś zbiornik ciśnieniowy /najlepiej z przeponą/ nie musi być duży.
    Jak nie ma, to dołóż.
    sylwek19l
    Level 6  
    Nie mam żadnego zbiornika z braku miejsca niestety wydawało mi się że wystarczy sam włącznik ciśnieniowy do sterowania pompa w razie potrzeby, czyli pewnie będę musiał go podłączyć na złączu 5 droznym przy włączniku ciśnieniowy jeśli tak to jaki proponujecie zbiornik czy 24 czy 50 L chodzi o miejsce :) użytek do podlewania i mycia w zlewie
    stanislaw1954
    Level 43  
    Moim zdaniem jak największy,który się zmieści. Niech pompa pochodzi , a później trochę stoi, a nie "kłapie " wyłącznikiem co chwilę.
    sylwek19l
    Level 6  
    Ok będzie w takim razie zbiornik tylko gdzie go powinienem zamontować na lini za pompa przed włącznikiem ciśnieniowym , w złącze 5 drożne gdzie jest ten włącznik i manometr , czy za włącznikiem ciśnieniowym na wyjściu już na instalacje ? Bo nie wiem gdzie go najlepiej domontowac ?
    stanislaw1954
    Level 43  
    Poniewaz zbiorniki przeponowe są nieprzelotowe, w przeciwieństwie do tradycyjnych hydroforów, nie da się go zainstalować na linii. Może być wpięty w złącze 5 drożne, jeśli jego przekrój jest duży, tzn 1" lub więcej. Musi być w takim miejscu, żeby wył. ciśnieniowy czuł w nim ciśnienie i reagował na nie włączając i wyłączając pompę.
    sylwek19l
    Level 6  
    Dziękuję za informację już wszystko się wyjaśniło podłącze w złącze 5 drożne bo jedno wyjście mam zaślepione, dobrze że jest ta elektroda pozdrawiam