Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko-suszarka Bosch WVH28420EU/03 - elektromagnes w drzwiczkach

mick1 25 Maj 2017 08:22 504 6
  • #1 25 Maj 2017 08:22
    mick1
    Poziom 15  

Mam pralkosuszarkę Bosch i problem z elektromagnesem. Pralka po zamknięciu (ręcznym) nie startuje - miga symbol bębna i piszczy. Zawołałem speca od pralek, który stwierdził, że to na pewno elektromagnes przy drzwiczkach. Wymiana elektromagnesu pomogła na godzinę, później efekt taki sam. Wymiana na 2 inne elektromagnesy (nowe ze sklepu) - nic nie dało. Pomierzyłem elektromagnesy przed i po podłączeniu - wyniki te same, więc raczej nic mi ich nie przepala. Pralka działa po "ręcznym" zamknięciu obwodu (za który odpowiada elektromagnes) bezproblemowo. Innych objawów nie ma.

Sprawdziłem wiązkę przewodów multimetrem - nie ma przerw ani zwarć. Sprawdziłem (tylko organoleptycznie) płytę główną, nie ma śladów awarii.
    Gdzie szukać problemu, co pomierzyć, gdzie znaleźć schemat tej pralkosuszarki?

0 6
  • Pomocny post
    #2 25 Maj 2017 08:59
    h jaworski
    Poziom 39  

Często uszkodzenie blokady powoduje też uszkodzenie modułu sterującego, trzeba dobrze zobaczyć gdzie podłączona do modułu jest blokada i posprawdzać wszystkie elementy w okolicy . Możesz też zamieścić dobre ostre zdjęcia modułu od strony ścieżek i zamieścić na forum .

0
  • #3 25 Maj 2017 09:43
    mick1
    Poziom 15  

U, to mnie zmartwiłeś. Jak rozumiem chodzi o tą płytę pod plastikową obudową z lewej strony na dole (patrząc na pralkę z tyłu przez odkręconą obudowę?

0
  • #4 25 Maj 2017 10:59
    h jaworski
    Poziom 39  

Trzeba moduł wyjąć dobre zdjęcia zrobić i zamieścić na forum. Ja sobie zawsze znaczę przewody aby było wiadomo gdzie który przewód jest podłączony.

0
  • #6 28 Maj 2017 22:01
    peter falk
    Specjalista AGD

mick1 napisał:
    działa po "ręcznym" zamknięciu obwodu (za który odpowiada elektromagnes)

A tak bardziej dokładnie możesz opisać jak to zrobiłeś?

0
  • #7 28 Maj 2017 22:28
    mick1
    Poziom 15  

Przywiązałem drucik do zapadki uruchamianej elektromagnesem i zaciągnąłem w momencie, kiedy powinna się zamknąć. Jak już pisałem, sprawdzone na 3 różnych elektromagnesach.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo