Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić TV LG 43UH603V ze SMART TV 4K UHD

daamiaan94 25 Maj 2017 14:45 3378 31
  • #1 25 Maj 2017 14:45
    daamiaan94
    Poziom 14  

Witam, mam na oku telewizor jak w temacie, po pierwsze tv jest na promocji ok 1700-2000zł dlatego przykuł moją uwagę, także pierwsze pytanie czy ten telewizor w okolicy tej ceny jest wart, dodam że nie jestem jakimś maniakiem szczególnej ostrości obrazu, wiadomo że za prawdziwe 4K trzeba wydać powyżej 4000zł, także nie będę wybrzydzał, po drugie telewizora potrzebuję najbardziej do konsoli Play Station 4 (PS4) , do różnego rodzaju rozrywki, gry, filmy HD, Blue-Ray, muzyka, zdjęcia itd. Czytałem kilka opinii na temat tego tv ale jakoś nie jestem przekonany do kupna tego TV czytając jedynie 3-4 opinie na jego temat w dodatku opinie są niezbyt rozwinięte, dlatego zgłaszam się na to forum, mam nadzieję że ktoś się spotkał z tym TV lub nawet go używa i podzieli się ze mną tą informacją, także proszę o porady na temat działania, czy się wiesza, jakość obrazu itd itp. Dzięki za pomoc, daję + za każdą odpowiedź z sensem. Odpowiedzi typu dołóż 500 zł kup coś lepszego będę ignorował, ponieważ mój budżet jest ograniczony. Pozdrawiam

0 29
  • #2 25 Maj 2017 16:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z bardzo dobrych masz:
    - TCL 43P60 za 1950 zł
    - Thomson 43UC64 za 1999 zł
    - Philips 43pUS6101 za 1799 zł
    Na inne dobre kasy nie wystarczy.

0
  • #3 25 Maj 2017 16:42
    daamiaan94
    Poziom 14  

Dokładnie w chwili obecnej chodzi mi o ten tv jak w temacie, ponieważ jest dostępny od ręki w sklepie także mogę go zobaczyć na żywo, ale nie użytkowałem go także chciałem jakieś porady na jego temat, bo w sklepie każdy może sobie pooglądać dany tv nie mając o nim żadnego pojęcia.

0
  • Pomocny post
    #4 25 Maj 2017 17:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Możesz przecież zamówić - jak Ci nie będzie odpowiadał zwracasz i zero kłopotu.

0
  • #6 25 Maj 2017 17:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ktoś napisał brzydko na niego że ....
    Ale ja uważam, że to niezły telewizor.
    Ale do tych co podałem i wyposażeniem i jakością i możliwościami - to nie ta klasa.

0
  • Pomocny post
    #7 25 Maj 2017 18:15
    Ludwik XVI
    Poziom 34  

No to ja na temat cos napisze ;)

UH603v to model na IPS 60Hz i niestety matrycy typu RGBW. To oznacza ze prawdziwego 4K tutaj nie ma :(
    W tym modelu obraz FHD potrafi przez to wygladac lepiej niz 4K - taki troche paradoks.
    Jasnosc ok 250 nitow czyli jak praktycznie kazda tania matryca IPS.

Czy warto go kupic ?
    Do grania ok, bo input lag niski nawet w trybie HDR.
    Do ogladania filmow, a tym bardziej filmow w 4k nie warto. Jasnosc slaba, kontrast slaby, czerń slaba...z judderem na szczescie sobie radzi.
    System smart czyli WebOs bez zarzutu.

Locoloco radzi TCL P60 i chyba ja bym zaryzykował. Tez ma swoje problemy np. z artefaktami przy wyświetlaniu czerni, slabe upłynniacze, zawieszajacy sie Android etc
    Ale przynajmniej matryca jest VA i pełne 4k. Jak się nie boisz "Chinczyka" to czemu nie ;)

0
  • #9 25 Maj 2017 19:01
    Mirek Z.
    Moderator

LOCOLOCO napisał:
    To raczej Polak , bo produkowany w Polsce.
    W Polsce składany, kilka firm tak robi (i czasem piszą, że Made in Poland...). TCL jak i wiele innych firm ma swoje zakłady w wielu krajach. Nawet niektóre firmy montują swoje wyroby m.in. w Chinach, jak choćby Sony czy Samsung. Istotne jest dopilnowanie takiej "produkcji", czyli montowni.

0
  • #10 25 Maj 2017 20:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Puls Biznesu i inne poważne redakcje na całym świecie nazywają to produkcją , producentem , itd...

"Największy w Polsce producent telewizorów, LG Mława, ma 1,9 tys. pracowników, a w ubiegłym roku wyprodukował 5,8 mln sztuk urządzeń "

"Telewizory w Polsce produkują także m.in. UMC z Hon Hai (właściciel Sharpa) w Łysomicach, tajwański TP Vision Gorzów czy turecki Vestel, który kupił zakład Toshiby"

"Polska jest dziś trzecim co do wielkości producentem telewizorów LCD na świecie i największym w Europie".

TCL. Firma ma cztery fabryki w Chinach, jedną w Wietnamie, dwie w Meksyku, a w joint venture produkuje także w Egipcie i na Bliskim Wschodzie.

https://www.pb.pl/tcl-zyskal-na-jedwabnym-szlaku-862106

0
  • #11 25 Maj 2017 20:41
    Mirek Z.
    Moderator

No to jeszcze dopisz, czyje są te firmy. Bo przecież nie polskie. ;)

0
  • #12 25 Maj 2017 20:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tam jest opisane dokładnie.

0
  • Pomocny post
    #13 25 Maj 2017 21:02
    Ludwik XVI
    Poziom 34  

TCL to chinska technologia. Chinczycy to wymyslili i wyprodukowali.
    W Polsce sie je montuje. Najczesciej typowe SKD.

TCL ma problemy z jakoscia obrazu (albo zepsuta czern albo za jasny obraz), uzytkownicy zaczynają to zgłaszać.
    Np.
    Gorne zdjecie Dell p2715
    Dolne zdjecie TCL P60

0
  • Pomocny post
    #14 26 Maj 2017 01:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Fatalna jakość kolorów górnego zdjęcia , nigdy nie widziałem takiej skóry człowieka.
    A dolne zdjęcie wystarczy skorzystać z kalibracji lub - jak napisał autor zdjęć sam , podkręcić czerń z 51 na 57 i jest super !.
    Jeśli się cytuje to trzeba zrobić całość !

0
  • Pomocny post
    #15 26 Maj 2017 07:43
    Ludwik XVI
    Poziom 34  

LOCOLOCO napisał:
    A dolne zdjęcie wystarczy skorzystać z kalibracji lub - jak napisał autor zdjęć sam , podkręcić czerń z 51 na 57 i jest super !.

Nie pisz do mnie jak do dziecka. Bardzo Cię proszę...

Podkręcisz czerń powyzej 53 (testowalem na zlecenie jednego z uzytkownikow tego TV ale co prawda w sklepie) to jasnosc idzie tak do gory, ze tracisz jakiekolwiek szczególy w czerniach. Co gorsze powyzej 55 pojawia sie poswiata. Tak chcesz ogladac TV wieczorem ?
    No to Ci gratuluje jakości tej "kalibracji", bo z obrazem studyjnym nie bedzie miala nic wspólnego.

Zeby była jasność - ta wada nie skreśla całkowicie tego TV. Trzeba tylko się przygotować i być świadomym co się kupuje.
    Dla mnie to nieakceptowalne ale wiele osób stwierdzi, że jest ok i patrząc na cenę kupi i bedzie tak używać.

0
  • #16 26 Maj 2017 13:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dokładnie w opisie jest wszystko podane.

0
  • #17 26 Maj 2017 15:30
    daamiaan94
    Poziom 14  

Jakoś co do firmy TCL czy Dell nie jestem za bardzo przekonany, także nie pokuszę się o zakup tych modeli, po prostu każdy ma inne zdanie na temat różnych marek.

0
  • #18 26 Maj 2017 15:38
    Ludwik XVI
    Poziom 34  

Marka dzis nie ma wiekszego znaczenia. Liczy sie jakosc produktu.
    Choc statystycznie taki Samsung, LG, Panasonic czy Sony wypuszczają mniej telewizorow z wadami (niedporacowania, ułomnosci, niefunkcjonalności) niz TCL/Thomson czy grupa marek Vestela.
    Zreszta niska cena z czegoś musi wynikać.

0
  • Pomocny post
    #19 26 Maj 2017 16:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Firma TCL- podała dane odsetek napraw i są one z jednych najlepszych na świecie - sięgają 0,2 %. Właśnie dlatego TCL przygotowuje się do specjalnej akcji, której nie robiła żadna firma na rynku do tej pory. Więc obiegowe opinie nie maja pokrycia w faktach.
    Obserwując różne fora internetowe w Polsce i na świecie - skarg na Thomsona czy TCLa jest chyba najmniej ze wszystkich narzekań.
    Niska cena wynika również ze skali sprzedaży, skali udziału w rynku, własnych matryc, kosztów produkcji.
    Firma ma również wysokie modele które do tanich nie należą.
    Choćby Seria X1 z Quantum Dot.

A jakość produktu w klasie cenowej opanowali na świecie na dobrym poziomie.
    Ale jeśli nie masz przekonania to odpuść sobie.

0
  • Pomocny post
    #20 26 Maj 2017 16:43
    Mirek Z.
    Moderator

LOCOLOCO napisał:
    Firma TCL- podała dane odsetek napraw i są one z jednych najlepszych na świecie - sięgają 0,2 %.
    Z napraw gwarancyjnych chyba? Których się w zasadzie nie robi ostatnimi laty, tylko wymienia się podzespoły lub całe TV. Ale możliwe, że to prawda. Bo w sumie nie po to jest okres gwarancji, żeby tracić kasę na naprawy (i narażać klientów na określone kłopoty).
    Ale na pewno nie świadczy to o ogólnej awaryjności sprzętów.

0
  • #21 26 Maj 2017 18:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Każda firma prowadzi swoje statystyki więc masz dokładne dane.

0
  • #22 26 Maj 2017 20:02
    Ludwik XVI
    Poziom 34  

Tyle, że ja nic nie napisalem o "uszkodzeniach" sprzetu, tylko pisałem o "wadach" (niedopracowania, ułomnosci, niefunkcjonalności).
    Czytajmy ze zrozumieniem ;)

0
  • #23 27 Maj 2017 00:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Obserwując różne fora na świecie ( robiłem analizę z Włoch , Francji i Niemiec), najmniej opisów na temat wad notuje TCL. Wystarczy odrobina dobrej woli aby skorzystać z Google i sprawdzić.

0
  • Pomocny post
    #24 27 Maj 2017 01:21
    Mirek Z.
    Moderator

Nie przedstawiasz żadnych konkretów. Poza tym nas interesuje Polska? Ilość "opisów" zależy od wielu czynników, np. ilości sprzedanych egzemplarzy, ich awaryjności itd. Co tu ma Google do rzeczy? Poza tym - udzielaj porady autorowi, panie kolego... RZETELNEJ porady, bo o taką (na pewno) się zwraca.

0
  • #25 27 Maj 2017 01:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wystarczy odrobina dobrej woli aby skorzystać z Google i sprawdzić.
    Google - ma tyle do rzeczy że każdy może weryfikować najróżniejsze informacje.
    Trzeba trochę się poruszać w innych językach -ale to też już nie jest żaden problem.

0
  • Pomocny post
    #26 27 Maj 2017 01:47
    Mirek Z.
    Moderator

Nie czytałeś?

Mirek Z. napisał:
    Poza tym - udzielaj porady autorowi, panie kolego... RZETELNEJ porady, bo o taką (na pewno) się zwraca.

0
  • #27 27 Maj 2017 03:24
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie czytałeś ?

Z bardzo dobrych masz:
    - TCL 43P60 za 1950 zł
    - Thomson 43UC64 za 1999 zł
    - Philips 43pUS6101 za 1799 zł
    Na inne dobre kasy nie wystarczy.

0
  • #28 27 Maj 2017 09:06
    daamiaan94
    Poziom 14  

Ludzie!! Będziecie się kłócić na forum? To nie targ i wojna o kromkę chleba, czytałem dużo opinii w google na temat tego TCL czy Thompsona ale niektórzy ludzie nie wiem czy piszą brednie czy po prostu prawdę, także wiem, że na tym forum ktoś zawsze napisze prawdę, zawsze ktoś tutaj mi doradzał i był to dobry wybór także, oczekuję sensownych odpowiedzi ponieważ "ala google" nie zawsze jest wiarygodne, też potrafię napisać opinię nie mając nawet styczności z danym TV.

0
  • #29 27 Maj 2017 11:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wg mnie chodzi o co innego.
    Ktoś miał pojedyńczy przypadek i próbuje epatować nim . A na świecie 1.000.000 jest zadowolonych . Więc nie powinno się generalizować dlatego wskazanie na google .
    Kupując samochód czytam informacje różne w internecie.
    Nie opluwam żadnych piszących ani tych bardzo dobrze , ani tych bardzo źle. Mam swój rozum i sam wyciągam wnioski. Ważne że jest google i że pozwala sięgnąć po szeroką lekturę.
    Kiedyś musiałem kupić kilkanaście gazet i miałem opinie jedynie redaktorów piszących.
    Teraz mam też opinie użytkowników i to całego świata.
    I też ich nie opluwam. Piszą bo chcą , bo muszą , bo ktoś im każe.
    Ale to kupujący podejmuje decyzje - ważne aby miał jak najwięcej informacji oczekiwanych.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3344236.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3211459.html

Tu decyduje klasa cenowa.
    A jakie modele sam wybrałeś ?

0
  • #30 27 Maj 2017 12:23
    daamiaan94
    Poziom 14  

Mówiąc o modelach jakie wybrałem są m.in. :
    Właśnie ten z tytułu czyli 43UH603V
    - LG 43LH570V
    - LG 43LH615V
    - PHILIPS 43PFS5301
    - LG 43LH590V
    - LG 43UH6030
    - SAMSUNG UE43KU6000
    - PHILIPS 43PUH6101-4K

Wiem, że dużo mam na oku ale najbardziej właśnie spodobał mi się ten 43UH603V, nie wiem dlaczego, szczerze nie znam się za bardzo na TV jak i na wszystkich jego parametrach, jeżeli bym tutaj nie napisał zapewne kupiłbym ten z tytułu, teraz już nie jestem aż tak co do niego przekonany.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo