Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki z mikrofonem nie działają

25 Maj 2017 18:36 780 2
  • Poziom 2  
    Witam, 4 dni temu kupiłem słuchawki CREATIVE Sound Blaster Blaze, mają dwa kable do podłączenia, a ja w laptopie (asus - win 8.1) jedno gniazdo combojack. Kupiłem dwie różne przejściówki (zwykłe), bo wiem, że czasem coś nie działa. Niestety słuchawki działają, a mikrofon nie, zarówno w jednej jak i w drugiej przejściówce. Sprawdziłem słuchawki z mikrofonem na innym laptopie (również asus) z dwoma gniazdami jack i tam słuchawki oraz mikrofon działa, więc to nie wina wadliwego sprzętu. Moja karta dzwiękowa to Realtek High Definition Audio. Próbowałem zmieniać ustawienia w panelu sterowania>dzwięk itd... Próbowałem również w menedżerze realtka coś ustawić ale niestety tam nic nie ma, nawet jeśli chodzi o ustawienie gniazda to jedyne opcje do wybrania mam: wejście mikrofonu - słuchawki - wyjście głośnika - słuchawki.
    Nie wiem co robić, przeszukałem chyba już wszystkie fora jakie mogą być. Proszę o pomoc.
  • Poziom 19  
    Jaką przejściówkę zakupiłeś? Może to w niej leży wina za brak działania mikrofonu.