Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrownia wiatrowa P300 12V spalony wirnik

25 Maj 2017 23:02 1431 3
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie, posiadam elektrownie wiatrową P300 12 v. Po wichurze, która przeszła w lutym bieżącego roku na Podkarpaciu turbina przestała działać, nawet przy silnym wietrze wirnik niemal się nie obracał. Podejrzenie padło na to, iż zużyciu uległy łożyska. Po rozkręceniu urządzenia okazało się, że łożyska są w dobrym stanie, natomiast uzwojenie na wirniku zostało spalone. Uprzejmie proszę o podpowiedź, gdzie można przewinąć taki wirnik, w Rzeszowie nie znalazłem fachowca, który podjąłby się tej naprawy.
  Elektrownia wiatrowa P300 12V spalony wirnik
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  Przezwajanie takiego wirnika nawet dla Fachowca to duży problem.
  Lepiej w miejsce spalonego wstawić pralkowca, będzie odporny na ponad 1000W i o wiele sprawniejszy w produkcji energii nawet przy tej samej turbinie.
  Elektrownia wiatrowa P300 12V spalony wirnik Elektrownia wiatrowa P300 12V spalony wirnik
  Uzwojenie nie musi się obracać bo jest w stojanie, miedzi jest co najmniej 2x tyle, nie potrzeba ślizgów do zbierania mocy, wirnik ma o wiele większą moc magnetyczną - to jego zalety.
 • Poziom 2  
  Okazało się, że uzwojenie na wirniku nie zostało spalone. Turbina ta to typowa chińska tandeta. Uzwojenie na wirniku zaczęło się ruszać co w konsekwencji doprowadziło do przetarcia o magnesy. Ponadto uzwojenie wykonane jest z drutu aluminiowego! Cholerne dziadostwo. Przestrzegam przed zakupem elektrowni wiatrowej P300.