Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna trójfazowa - Płyta indukcyjna

26 Maj 2017 00:43 1932 5
  • Poziom 9  
    Witam, planuję remont kuchni i zamierzam podłączyć płytę indukcyjną trójfazową. Bardzo proszę o informację , ile przewodów muszę przeciągnąć do gniazdka 4 czy 5? Mam jeden wolny bezpiecznik w skrzynce. Na pewno za mało. Ile potrzebuję bezpieczników - 2 czy 3 ? Tzw. siła do budynku będzie podłączona. Dom jednorodzinny- szeregówka. Z kuchni do licznika jest położona wolna peszla. Ile przewodów będę musiał przeciągnąć ? Instalację oczywiście zlecę fachowcowi, ale chcę wcześniej wiedzieć jak ta instalacja powinna wyglądać. Z góry dziękuję.
  • Poziom 32  
    Przewód to 5x 2,5mm² lub 5x 4mm². Jeden bezpiecznik potrójny 3F
  • Poziom 9  
    Dziękuję. Płyta indukcyjna trójfazowa - Płyta indukcyjna
    Na zdjęciu stan obecny mojej skrzynki. Wychodzi na to,że mam za mało miejsca na potrójny bezpiecznik? Czyli muszę również wymienić skrzynkę ?

Dodano po 1 [minuty]:

Ten 3-ci bezpiecznik jest wolny.
  • Poziom 40  
    Kolego,patrząc na zdjęcie to nie jest w Polsce.
    Tam gdzie to jest,są wymagania na rozłączany N.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź CYRUS2. Mógłbyś wyjaśnić co to dla mnie oznacza ? Czy potrzebuje jednak 3 osobne bezpieczniki ? Nie mieszkam w Polsce. Holandia.
  • Poziom 40  
    Potrzebujesz do płyty indukcyjnej bezpiecznik 3-f z wyłączanym N. Jeden segment więcej.
    W Polsce nie stosuje się wyłączania N.
    Nie wiem jak typ sieci jest w Holandii. Także nie znam ich przepisów.
    Jeżeli istniejące bezpieczniki są dwubiegunowe, to identyczny - ale 4 biegunowy - powinien być na kuchnię.