Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G50 - Aktywacja Windows 8 OEM

26 Maj 2017 01:29 795 7
  • Poziom 7  
    Witam. Mam problem z laptopem Lenovo G50. Padł system. Partycja recovery jest uszkodzona. Na komputerze pierwotnie był zainstalowany system Windows 8, który później zaktualizował się do Win10. Za pomocą narzędzia do tworzenia nośników instalacyjnych systemu Windows pobrałem Win 8.1 i zainstalowałem ten system. Po uruchomieniu komputera za pośrednictwem programu ProduKey zczytałem BIOS OEM Key i chciałem aktywować system. Mimo kilku prób ciągle wyrzuca komunikat: Tego klucza nie można użyć do aktywowania tej wersji systemu Windows. Spróbuj użyć innego klucza. Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale to być może to klucz jest przeznaczony wyłącznie do wersji 8, nie 8.1, więc dlatego to nie funkcjonuje. Tylko na dziś można jeszcze znaleźć w sieci pewny obraz instalacyjny Win8?
  • Uczeń
    Tak dobrze Pan kabinuje to nie ta wersja windowsa 8 sa roznie 8.1 pro itd itd, mam pytanie czy mozesz normalnie wejsc w system i ustawic awatara czy blokada jest przed wejsciem do systemu
  • Poziom 7  
    Obecnie zainstalowany system odpala się bez logowania, nie ma żadnej blokady.
  • Uczeń
    Hmm ma Pan jakis kod do windowsa 8 oryginalnego ? Czy wbudowany w plyte glowna? Jest prawie napewno wbudowany w plyte w biosa, wiec jak tylko wyczuje dobra wersje systemu to powinno byc szystko okej. Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    W międzyczasie zainstalowałem Windows 8, zamiast 8.1. Ale to też nic nie dało. Klucz, który zczytałem z BIOS nadal nie wchodzi.
  • Poziom 30  
    Ja bym zainstalował 10 bez podania klucza i zobaczył co powie aktywacja online.
  • Poziom 7  
    Właśnie tak czynię.
  • Red. Komputery FAQ
    Moim zdaniem powinno przejść spokojnie, nawet na 8.1. Poza tym klucz powinien sam się odczytać i system aktywować. Nie ma konieczności odczytu klucza zewnętrznymi programami.
    Ale już mniejsza z tym. Windows 10 powinien się spokojnie aktywować, tylko nie wpisuj żadnego klucza.