Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer CT-S210 - Zerwane paski.

26 Maj 2017 13:04 1725 16
 • Poziom 16  
  Mam problem z dojściem które paski zniszczyły się w mechanizmie odtwarzacza kaset.
  Na razie doszedłem do tego, że szeroki pasek powinien iść od silnika do czarnego koła.
  Z tego co widziałem brakuje jeszcze jednego paska, węższego ale nie jestem pewien na jakie koła powinien zostać on założony.
  Proszę o pomoc.
  Załączam zdjęcia mechanizmu. Pioneer CT-S210 - Zerwane paski. Pioneer CT-S210 - Zerwane paski. Pioneer CT-S210 - Zerwane paski. Pioneer CT-S210 - Zerwane paski. Pioneer CT-S210 - Zerwane paski.
 • Poziom 27  
  Z tego co widzę koło zamachowe ma bieżnie na wąski pasek.
  Aby to dobrze działało, zalecam demontaż mechaniki i wyczyszczenie wszystkich części które miały kontakt z paskami bo są silnie zabrudzone/zalepione przez starą gumę.
 • Poziom 16  
  Wielkie dzięki... z tego co zrozumiałem zerwane paski to ten szeroki który idzie od silnika do czarnego koła i ten wąski który jest na czarnym kole i na białym które jest zębatką pomiędzy napędem kaset. Postaram się to na razie zastąpić, czymś co mam pod ręką i zobaczę czy zadziała.
  Czym najlepiej wyczyścić resztki taśmy z rolek ?
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  mikomaaz napisał:
  Czym najlepiej wyczyścić resztki taśmy z rolek ?
  IPA, lub benzyna ekstrakcyjna. W wypadku benzyny sprawdź najpierw czy nie zmatowi powierzchni plastikowych - spotkałem się z różnymi zanieczyszczeniami w tej niby "czystej" benzynie...
  Musisz w każdym razie BARDZO DOKŁADNIE usunąć wszystkie resztki rozwulkanizowanej gumy z bieżni - również z bieżni na paski kwadratowe - najlepiej patyczkiem do uszu (ja dla bezpieczeństwa używam IPA) aż będzie zupełnie czyta watka na patyczku.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  mikomaaz napisał:
  IPA to alkohol izopropylowy ?
  Oczywiście. Może być też denaturat, ale również musisz zrobić test na zmatowienie.
  (Denaturatu jako takiego nie kupisz już chyba, pojawiły się natomiast różne wyroby "denaturopodobne" o zbliżonych nazwach - Denaturol, Denaturax itp. - te specyfiki mają tylko nazwę zbliżoną...)
 • Poziom 16  
  Udało mi się wszystko wyczyścić. Mechanizm przetestowałem na gumkach które miałem pod ręką i również działa. Natomiast te gumki nie nadają się na paski. Potrzebuje kupić nowe. Wiecie może w jaki sposób mogę dobrać paski?
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Przekrój można oszacować na podstawie bieżni kół (paski o przekroju kwadratowym). Średnicę musisz niestety zmierzyć za pomocą nitki owiniętej na kołach zamiast paska - po zmierzeniu średnicy okręgu jaki stworzy nitka odejmujesz kilka milimetrów żeby był lekko napięty. W podobny sposób mierzysz płaski pasek - szerokość ok.3-4 mm a grubość 0.8mm powinien być odpowiedni.

  Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

  Z tego co pamiętam przeważnie pasek dowijania (nie plaski, który przenosi większy moment) ma przekrój 1,2mm. Do napędu licznika - pasek może mieć mniejszy przekrój - 0,8 do 1mm.
 • Poziom 37  
  Na Alebajzlu jest człowiek, który specjalizuje się w paskach. Zapytaj go, ceny są akceptowalne.
 • Poziom 16  
  Paski zostały założone.Przeczyściłem też głowicę bo była trochę zabrudzona. Niestety po dłuższym działaniu magnetofon przestał przewijać. Tak nagle. Jeżeli ktoś ma pomysł to proszę o pomoc.
 • Poziom 43  
  Sprawdziłeś co jest przyczyną, czy oczekujesz, że ktoś za Ciebie to zrobi?
  A jeśli ktoś ma to sprawdzić, to w jaki sposób? Na odległość?
 • Poziom 16  
  Raczej mi chodziło o jakieś pomysły co mógłbym sprawdzić.
  Jeśli chodzi o jakieś moje spostrzeżenia to jeżeli zębatka górna (biała) przemieszcza się pomiędzy jednym, a drugim kołem i gdy silnik próbuje ją napędzić to większe koło się obraca (to o które oparty jest pasek) natomiast mniejsze (ma jakąś podkładkę białą i jest na tej samej osi) stoi w miejscu. Podczas normalnego odtwarzania oba się obracają.

  Odpaliłem mechanizm na sucho (bez kasety) i jeżeli pokręcę rolką która przesuwa kasetę w trybie przewijania to samo przewijanie działa. Natomiast z kasetą rolki nie chcą się obracać.
  Mam możliwość nasmarowania całości olejem silikonowym w sprayu ale nie jestem pewien czy mogę.
 • Poziom 43  
  A pasek się przypadkiem nie ślizga?
  Smarowanie - jeśli już to w naprawdę niewielkich ilościach - dosłownie pół kropelki NA OŚ. Należy przy tym uważać, by nadmiar nie miał możliwości upaćkać pasków.
  Moim zdaniem (a trochę mechanik magnetofonowych miałem okazję naprawiać) wystarczająca jest ta ilość, jaka była fabrycznie nałożona - nie te obroty, by smar się przegrzał/zużył.
  Smarowanie robię wyłącznie wtedy, gdy z jakichś powodów musiałem wymyć CAŁĄ zębatkę.
  Nie pamiętam dokładnie jak to jest w tej Twojej mechanice, ale jeśli jest sprzęgło na przewijaniu (nie mylić ze sprzęgłem dowijania), to możliwe, ze tu tkwi przyczyna.
  W każdym razie zacznij od sprawdzenia czy paski się nie ślizgają i potem dopiero zainteresuj się sprzęgłem.
  Oczywiście sprawdź też na samym początku, czy coś nie blokuje tego kółka...
  Ze smarowaniem - jak wyżej.
  Smar silikonowy w spreju tuż po psiknięciu jest bardzo rzadki i może zafajdać wszystko wkoło. Jeśli już, to wypsikaj odrobinę do jakiejś nakrętki plastikowej, odczekaj aż odparuje środek lotny i dopiero tym zgęstniałym smaruj - np. wykałaczką - po odrobinie na ośkę kółek.
 • Poziom 16  
  Problem rozwiązałem zalewając to białe koło izopropanolem. Najprawdopodobniej koło było zabrudzone i się ślizgało. Wyczyszczę jeszcze raz je dokładnie. Co do pasów nie ślizgają się po kołach. Są nowe, a koła zostały wcześniej wyczyszczone. Sprawdziłem też je profilaktycznie i nic się nie ślizga.
  Dodano po 3 [godziny] 51 [minuty]:
  Zrobię double post ale jest to trochę inny wątek tej historii. Otóż lewy kanał przy nagrywaniu nie działa. Dodatkowo problem z przewijaniem wraca. To koło na którym siedzi pasek przesuwa się i traci przyczepność.
  Jeśli macie jakiś pomysł jak znaleźć usterkę tego lewego kanału to bardzo bym prosił o pomoc. Jakieś konkretne pomysły co sprawdzić.

  //update
  Lewy kanał to była kwestia kabli :)
  Natomiast prosiłbym o pomoc z tym przewijaniem. To kółko przesuwa się na osi.
 • Poziom 43  
  mikomaaz napisał:
  To kółko przesuwa się na osi.
  Które? Białe? Powinna być zawleczka plastikowa ograniczająca ruch poprzeczny.