Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić podgląd monitoringu przez VPN?

26 Maj 2017 17:00 3315 7
 • Poziom 5  
  Witam wszystkich serdecznie,
  na początku chciałem uprzedzić, ze jestem totalnym laikiem w tej kwestii, więc bardzo proszę o wyrozumiałość :)

  Sprawa wygląda następująco: posiadam w pracy prosty monitoring - kamera ip firmy BCS, podłączona do routera Huawei B315s (internet w sieci PLAY niestety), zapis na komputerze przy pomocy programu PC-NVR, podgląd obrazu przy pomocy programu smart PSS. Chciałbym to skonfigurować w ten sposób, żeby była możliwość podglądu obrazu z kamery z zewnątrz. Wiem, że w sieci Play nie ma takiej możliwości, więc wykupiłem w tym celu VPN na stronie vpnonline.pl. Ponieważ wspaniały router Huaweii, który posiadam nie ma możliwości skonfigurowania VPNa, muszę do tego celu użyć komputera - to też nie problem, ściągnąłem w tym celu program OpenVPN i tu dochodzimy do końca. Niestety dalej nie umiem sobie poradzić, żeby to skonfigurować. Będę bardzo wdzięczny za "łopatologiczną" instrukcję, co gdzie wpisać, gdyż jak pisałem na początku - jestem zielony w tych sprawach.

  Z góry dziękuję bardzo wszystkim za pomoc :)
 • Sklep ECSYSTEM
 • Poziom 31  
  Witam
  moruss napisał:
  Będę bardzo wdzięczny za "łopatologiczną" instrukcję
  Proponuję zapoznać się z tymi informacjami:
  1. Instrukcja konfiguracji połączenia VPN https://www.vpnonline.pl/konfiguracja
  2. Własna sieć prywatna http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/siec-domowa/2015/07/wlasna-siec-prywatna.aspx
  3. Jak skonfigurować połączenie VPN do sieci domowej/firmowej? http://www.computerworld.pl/porada/Jak-skonfi...nie-VPN-do-sieci-domowej-firmowej,158011.html
 • Sklep ECSYSTEM
 • Poziom 5  
  Dziękuję bardzo za odpowiedź, ale niestety te poradniki nie odpowiadają na moje pytanie. Ja widziałem to już wcześniej, tu jest tylko napisane w jaki sposób utworzyć połączenie, a ja to już mam zrobione i działa. Chodzi o to w jaki sposób dostać się do obrazu z kamery z zewnątrz?
  Zapewne gdzieś muszę wpisać adres ip kamery wraz z portem i jakoś to przekierować - tylko jak?

  Przykładowo - w aplikacji mobilnej gdmss lite wpisuję adres ip kamery i wyświetla mi się obraz, pod warunkiem, że jestem w obrębie sieci wifi, jak się rozłączę z siecią to obrazu już nie będzie. Chciałbym uzyskać obraz wpisując adrez ip przydzielony przez sieć vpn będąc poza obrębem sieci wi fi :)

 • Poziom 43  
  moruss napisał:
  kamera ip firmy BCS

  Model kamery? Nie ma przypadkiem obsługi chmury(p2p)?
 • Poziom 5  
  Ip66 bcs-tip1130ir

  P2p nigdzie w ustawieniach nie ma

 • Poziom 43  
  Masz dostęp z zewnątrz do swojego konta VPN? Pamiętaj o tym że operator blokuje porty i taka"proteza" może po prostu nie działać.
 • Poziom 5  
  No właśnie tego nie potrafię sprawdzić niestety :(
 • Poziom 5  
  Sprawa się wyjaśniła - po konfiguracji programu OpenVPN, wystarczy się z nim połączyć, następnie w programie do podglądu na smartfonie zmienić adres IP z bezpośredniego kamery na stały przydzielony przez VPN i działa :)
  Dziękuję wszystkim za pomoc