Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiano SlimNote 14,1 - brak sterowników Windows 10

26 Maj 2017 19:31 17895 18
  • Poziom 2  
    Zakupiłem laptop Kiano SlimNote 14,1 ogólnie jestem zadowolony jednak po jakimś czasie zapchał mi się cały dysk i musiałem z pendrive przeinstalować gdyż było za mało miejsca na przywrócenie systemu. Obecnie mam problem ze sterownikami karty graficznej i nie czyta kart micro sd. Windowa Update jakoś nic nie wykrywa. Czy jest gdzieś w sieci paczka sterowników do tego modelu, gdyż producent na swojej stronie nie udostępnia.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 2  
    Właściwe to temat rozwiązał się sam, Windows Update - wyszukaj automatycznie oprogramowanie sterownika. Jednak początkowo funkcja nie działała dopiero po odpowiedniej modyfikacji wyszukał sterowniki.
    Lecz dziwi mnie fakt iż mimo ręcznej instalacji na podstawie identyfikatora sprzętu nic nie działało?
  • Poziom 10  
    KIANO to tylko nadruk na obudowie. Mam takiego cudaka Slimnote 14.2 z Biedronki za 499zł bo promocja promocji była... BIOS efi po wyłączeniu fastboota pokazuje LEAPBOOK001 czyli chińczyk. Z instalacją czegokolwiek innego niż preinstalowany win10 w zeszłorocznej kompilacji skończy się brakiem sterowników między innymi do modułu wi-fi co uniemożliwi aktualizację czegokolwiek. Radzę zaopatrzyć się w kartę zewnętrzną WIFI taką wtykaną w usb i sterowniki do niej na osobnym pendraku bo inaczej nasz nowy system to pozbawiona większości funkcji maszyna offline. Brak supportu na stronie KIANO jak i zerowy odzew na prośby o udostępnienie czegokolwiek.

MAM JESZCZE PYTANIE DO AUTORA: CO OZNACZA "ODPOWIEDNIA MODYFIKACJA" ?
  • Poziom 9  
    Zapytaj się Kiano.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 10  
    A co ja niby zrobiłem przed napisaniem posta powyżej? Najpierw próbowałem zadzwonić... z 5 razy bez powodzenia, potem napisałem do nich 2 e-maile bez odzewu... dopiero wtedy zajrzałem na elektrodę.
  • Poziom 10  
    Nie mam "Facekupy" i nie zamierzam go mieć... Kiano sprzedaje chińskie urządzenia sygnując je jako swoje zatem wsparcie należałoby udostępniać na własnej stronie.
    A poza tym Twój link nie działa !
  • Poziom 9  
    Bo jeszcze ją budują. Jak nie chcesz mieć konta to trudno, ale z Kiano się nie skontaktujesz.
    Rada na przyszłość: kopiuj cały link, a nie klikaj niebieskich literek i cyferek. System rozpoznawania linków nie działa całkiem sprawnie.
    Link:
    Link
  • Poziom 10  
    To właśnie cwaniacka rzeczywistość... SlimNote są na rynku od co najmniej pół roku a baza sterowników jeszcze się buduje. Mnie wystarczył jeden wieczór z google i skompletowałem około 95% potrzebnych sterów... A oni zalewają rynek chińczykami i kompletują pół roku bazę do 5 modeli opartych na tych samych podzespołach. Chińczyk zlepił i dostarczył a nie dał oprogramowania bo legalnego w tej cenie się nie da a że chińczyki technologię kradną to z legalizacją tego u nas problem. Ważne że chińskie KIANO się opchnęło w biedronkach, masowo a że wsparcia nie ma to problemiki są... MI to się nawet dolby home udało na tym uruchomić tylko tu nie o mnie chodzi bo się trochę w tym orientuję... A co zrobi polski JANUSZ do którego trafi sprzęt ?
  • Poziom 9  
    Mały off-topic.
    Mam jednego takiego laptopa marki Lenovo (nie wyrażę się jak ja go nazywam) i to ma jakość gorszą od tego Kiano. Matryca rozklekotana, a laptop z 2015. Dysk zepsuty, przegrzewa się po czyszczeniu. Otwiera się z oporem jak jakieś drzwi od wychodka, a o wydajności dwurdzeniowego Core I5 o Ultra niskim (wykonaniu) poborze energii. I najlepsza funkcja tego szrotu:
    WINDOWS 8
    Tak, routera nie wykrywa, drukarkę wykrywa jak ma dobry chumor, a sam fakt, że kiedyś wyłączyłem go jak się uruchamiał, po czym zabluescreenował przyprawia o załamanie nerwowe informatyka. Używam go normalnie, tzn. stoi na biórku i tyle. Nie wiem jakim cudem się to badziewie popsuło, ale założę się o stówę, że to Kiano podziała dłużej niż ta kupa opakowana w plastik.
    Więc Kiano nie takie złe?
    Mam pytanie, rozlatuje ci się już zawias w Kiano?
  • Poziom 2  
    Miałem identyczny problem z modelem SlimNote 14.1+ Kiano Polska faktycznie odpowiada na facebooku i udostępnia sterowniki na życzenie, paczka dla SlimNote 14.1+:
    drive.google.com/open?id=16a_3GyYAHOuZGPxkL5oX_pwySPAb7Pv2
  • Poziom 9  
    Podłączę się bo miałem ten sam problem ze sterownikami do Slimnote 14.2. Można goły system zainstalować ale faktycznie bez sterowników do wifi jest klapa. Zacząłem szukać i znalazłem jakieś sterowniki na takiej stronce: https://getfiles.ovh/files/kiano-slimnote-14-2-drivers
    Sciągnąłem i faktycznie zadziałały. Komplet sterowników jest choć faktycznie jak już wifi pójdzie to jest z górki :)
  • Poziom 1  
    Od czasu upgrade Windows do wersji 10 mam następujący problem z windowsami na Kiano SlimNote 14.1

Problem 1. brak dźwieku, kompletny (ani wbudowany głośnik, ani słuchawki).
    Problem 2. brak wskaźnika naładowania baterii

Niestety nieopatrznie usunąłem poprzednią wersję windows (cóż, laptopik ma maciupki dysk).

Problem 1 (brak dźwieku) Próby naprawy ;
    1. Problem 1 (Brak dźwięku): standardowy windowsowy troughleshooting .. bez rezultatu
    2. Problem 1 (Brak dźwięku): Device Manager (Menadżer urządzeń?) / Scan for hardware changes .. bez rezultatu
    2. Problem 1 (Brak dźwięku): Device Manager / Sound, video and games controllers. Pokazuje jedną pozycję: Realtec I2S Audio Codec. Próba aktualizacji / instalacji driverów sciągniętych z linków udostępnionych przez flanelcia i kuba14git. Przy próbie aktualizacjipojawia się komunikat windows: Windows encountered problem installing the drivers for your device. Realtec I2S Audio Codec. Driver is not intended for this platform.

Problem 2 (brak wskaźnika stanu naładowania baterii). Nie chodzi tu o to, że ikona zniknęła. Problem jest w tym, że po upgrade do Windows 10 system nie jest w stanie kontrolować stanu naładowania baterii i o tym informować.
    1. Device Manager (Mendażer urządzeń?) / Batteries / Microsoft AC Adapter. Nic więcej nie występuje pod Batteries. A zdaje się powinien być też: Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery (lub coś podobnego).
    Tu zupełnie nie wiem co zrobić.

Prosił bym o pomoc 'łopatologiczną' (sorry, nie jestem informatykiem ani geekiem komputerowym).
  • Poziom 10  
    Najlepiej napisz do Kiano - bez problemu udostępnili mi sterowniki do 14.1 i 15.6. Można też przebadać go programem, który pokaże Ci co w środku siedzi. Oni wielokrotnie mi tłumaczyli, że jak przywracam komputer do ustawień fabrycznych to wtedy sterowniki powinny wgrać się automatycznie. A czysta instalka to wiadomo, że nie no i traci się gwarancję Kiano.
  • Poziom 12  
    Witam!
    Zainstalowałem system z strony Microsoft ,wcześniej przed nową instalacją spisałem numer seryjny Win 10.Po instalacji i rejestracji,pobrałem
    dowolny program do wyszukiwania sterowników.Program wyszukał sterowniki i nie mam problemu z system i sterownikami.Wystarczy tylko zrobić
    kopię sterowników,bo przy aktualizacji sterowników zdarza się że któryś z nowych sterowników nie działa,należy przywrócić stary.

PS. Rzeczywiście jest problem z kontaktem z producentem.Nie wymagajcie od taniego,dobrego laptopa że będą chodziły na nim gry,nie do tego został wyprodukowany.
  • Poziom 12  
    Aktualizacje sterowników systemu Windows 10 , są automatycznie pobierane i instalowane za pośrednictwem usługi Windows Update,oraz przez Menedżera urządzeń, a następnie wybierania z list nazwę urządzenia, kliknij ją prawym przyciskiem myszy (lub naciśnij i przytrzymaj) i wybieramy polecenie Aktualizuj sterownik. Wybierz pozycję Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika .To o czym pisze "westg"dotyczy aktualizacji sterowników Windows 7.

Dodano po 15 [minuty]:

Witam forumowicz!
    Firmy Kiano, MyTab to są to tylko pośrednicy sprzedający chińskie laptopy notebooki,tablety zmienią oprogramowanie i jest Kiano lub MyTab.Jestem zadowolony z tych produktów działają nie są drogie.
    PS.Pierwszy raz tego typu firmą był "GoldStar" Bagsik i Gąsiorowski,i ich osławiony oscylator.Firma "Goldstar" montowała na początku tylko zasilacze do sprzętu: magnetowidów,telewizorów,a następnie tylko pakowała sprzęt w pudełka i sprzedawała( wszystko było zgodne z prawem).