Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skróty zamiast folderów na pulpicie.

wladmat 27 Maj 2017 08:24 585 11
  • #1 27 Maj 2017 08:24
    wladmat
    Poziom 3  

Witam, wczoraj podczas pracy na laptopie (Win10) na pulpicie foldery zamieniły mi się na skróty. Próbowałem przywrócić system do stanu sprzed paru dni, przez kilka sekund na pulpicie są foldery, jednak po chwili znowu stają się skrótami i wyskakuje komunikat, że przywracanie systemu nie powiodło się. Od 2 tygodni szykowałem prezentację na koniec roku szkolnego i teraz nie mogę się do niej dostać = dramat :(

0 11
  • #2 27 Maj 2017 08:31
    radex324
    Poziom 22  

Niech kolega spróbuje wejść tu "C:\Users\NAZWA\Desktop" i spróbować odzyskać prezentacje a potem zajmiemy się skrótami.

0
  • #3 27 Maj 2017 08:37
    wladmat
    Poziom 3  

Właśnie w tym problem, że nie mogę. Była w folderze, który zmienił się w skrót do samego siebie. Taki los spotkał kilka folderów z pulpitu, ale nie wszystkie.

0
  • #7 27 Maj 2017 10:00
    Kolobos
    Spec od komputerów

Czy te utworzne skroty wskazuja na jakies katalogi/pliki?

Obok frst.exe utworz plik Fixlist.txt z zawartoscia:
    Folder: C:\Users\Bartek\Desktop\

W FRST wybierz Napraw.

Zamiesc Fixlog.txt, ktory sie utorzy po wykonaniu.

0
  • #8 27 Maj 2017 10:31
    wladmat
    Poziom 3  

we właściwościach skrót \dekstop\ja.lnk prowadzi do folderu \dekstop\ja - po kliknięciu w skrót wyskakuje komunikat że folder nie istnieje.
    podobnie jest z innymi folderami, ale one są mniej ważne.

0
  • #9 27 Maj 2017 10:38
    Kolobos
    Spec od komputerów

Faktycznie, folderow nie ma juz na pulpicie.

Sprawdz czy np. w dmde bedzie widac te pliki, radze Ci tez nie zapisywac niczego na tym dysku, najlepiej w ogole nie wlaczac systemu z niego.

0
  • #10 27 Maj 2017 10:52
    wladmat
    Poziom 3  

niestety w dmde też nie widać.
    ze 2-3 razy ten .lnk we właściwościach miał ~2GB, czyli tyle ile zaginiony folder, także ikona czasem jest tą od folderu, ale tylko do pierwszego na nią kliknięcia.

może uruchomienie kompa z linuksa na pendrv coś da?

0
  • #11 27 Maj 2017 10:53
    Kolobos
    Spec od komputerów

Do okna FRST wpisz nazwe jakiegos pliku, ktory zmienil sie na skrot, np:

ja.docx
    mojplik.txt

W FRST nacisnij Wyszukaj Pliki i sprawdz czy cos znajdzie. Mozliwe, ze zostaly gdzies przeniesione.

0
  • #12 27 Maj 2017 11:17
    wladmat
    Poziom 3  

także nic nie znajduje. moją pierwszą myślą było że dane przesunęły się w inne miejsce więc przeszukałem wcześniej dysk, włączyłem pokazywanie plików ukrytych, systemowych itp.

0