Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung/UE50KU6000WXXH - Wyprowadzenie dzwięku z TV do chinch

bkroy 27 Maj 2017 20:48 1350 13
  • #1 27 Maj 2017 20:48
    bkroy
    Poziom 11  

Witam,
    Posiadam TV Samsung 50'' UE50KU6000WXXH, telewizor nie posiada wyjścia audio analogowego (brak chinch, brak jack). Jedynie audio wychodzi z TV poprzez 2 złącza (taką informację dostałem od pomocy technicznej samsung):
    - HDMI ARC, lub
    - sygnał optyczny

Moim celem z uwagi na to, że TV ma dostęp do smart TV i obsługuje DLNA (tj. odtwarza mp3 z pendrive w routerze), chciałbym wykorzystać TV jako urządzenie do odtwarzania dźwięku i przekazania dalej do wzmacniacza (Diora, wejścia chinch).
    Mogę to zrobić przez podłączenie:
    1: wyjście optyczne => konwenter zewnętrzny => chinch wzmacniacz
    lub ewentualnie
    2: (pytanie do was czy zadziała takie podłączenie) TV => HDMI ARC => DVD ze slotem HDMI i slotem audio OUT chinch => wzmacniacz

Na pewno DVD jako źródło dźwięku (odtwarzacz cd/mp3) ze slotem audio out puści dźwięk do wzmaczniacza przez chinch, ale niestety DVD nie ma ani smart TV, ani DLNA, a na tym mi najbardziej zależy. Czy DVD będzie na tyle rozbudowane, że otrzymany dźwięk z HDMI ARC przepuści na wyjście audio out (chinch)?

0 13
  • Mitronik
  • #2 27 Maj 2017 21:03
    kokapetyl
    Poziom 43  

Ten drugi wariant, raczej nie zadziała.
    Pozostaje tylko ten pierwszy.

0
  • #3 27 Maj 2017 21:33
    bkroy
    Poziom 11  

kokapetyl napisał:
    Ten drugi wariant, raczej nie zadziała.

Jesteś pewien? Na pewno DVD wyprowadza dźwięk do audio out i HDMI, jeżeli jest źródłem dźwięku (DVD odtwarza cd audio, mp3).
    Pytanie czy przenosi dźwięk z HDMI (tj. czy gniazdo HDMI w dvd jest tylko out, czy również in) - jeżeli np. można pilotem z TV sterować odtwarzaczem DVD, to wówczas sterowanie idzie po HDMI. Czy ktoś ma u siebie DVD z hdmi i audio out (ja niestety nie mam, stąd wole zainwestować pieniądze w nowy DVD z hdmi, zamiast w konwenter audio do TV).

0
  • #4 27 Maj 2017 21:45
    kokapetyl
    Poziom 43  

bkroy napisał:
    Jesteś pewien?

Nie nie jestem, i napisałem "raczej nie zadziała."

0
  • Mitronik
  • #5 28 Maj 2017 21:12
    bkroy
    Poziom 11  

Zostaje zrobić test w sklepie RTV.

0
  • #6 06 Cze 2017 10:02
    Zenek
    Poziom 30  

Sprawa jest dość prosta- odtwarzacz dvd musi mieć zaimplementowaną przez producenta obsługę ARC. A nie wszystkie mają ;) Funkcja ARC w odtwarzaczu, a właściwie w odtwarzaczu "kina domowego" jest właśnie do tego przeznaczona, czego oczekujesz.

0
  • #7 12 Cze 2017 10:02
    bkroy
    Poziom 11  

Wstepnie zamowilem odtwarzacz SONY, niestety w opisach na stronach sklepow RTV nigdzie nie ma o HDMI ARC, w sklepie sprzedawcy tez takiej wiedzy nie maja.
    ps. wiesz moze ktory z odtwarzaczy ma dostepny ARC w HDMI?

0
  • #8 12 Cze 2017 19:02
    Zenek
    Poziom 30  

W sumie ten "powrót fonii" jest po to, aby sprzęt do którego fonia dotrze mógł ten sygnał przekształcić na wielokanałowy sygnał analogowy , podać na swoje wzmacniacze i głośniki. Czyli wymagany byłby sprzęt typu "kino domowe"- odtwarzacz dvd (bluray) z wbudowanymi wzmacniaczami i dołączonymi głośnikami. Nie wiem, jaki sens byłby w tym, aby zwykły odtwarzacz dvd mający tylko wyjścia component, analogowe Li R oraz jedno hdmi posiadał możliwość konwersji sygnału audio podanego przez arc cyfrowego na analogowe. Do tego tańsze kable hdmi potrafią nie przepuścić sygnału arc. Proponuję urządzenie tego typu i będziesz miał święty spokój:
    https://digishots.pl/konwerter-audio-dac-toslink-rcakd4.html?gclid=CKz39K3iuNQCFUKVGwod7w4B-Q niedrogie, podłączasz światłowodem do telewizora a kable cinch do Diory.

0
  • #9 12 Cze 2017 22:19
    bkroy
    Poziom 11  

Zenek napisał:
    W sumie ten "powrót fonii" jest po to, aby sprzęt do którego fonia dotrze mógł ten sygnał przekształcić na wielokanałowy sygnał analogowy , podać na swoje wzmacniacze i głośniki. Czyli wymagany byłby sprzęt typu "kino domowe"- odtwarzacz dvd (bluray) z wbudowanymi wzmacniaczami i dołączonymi głośnikami. Nie wiem, jaki sens byłby w tym, aby zwykły odtwarzacz dvd mający tylko wyjścia component, analogowe Li R oraz jedno hdmi posiadał możliwość konwersji sygnału audio podanego przez arc cyfrowego na analogowe. Do tego tańsze kable hdmi potrafią nie przepuścić sygnału arc. Proponuję urządzenie tego typu i będziesz miał święty spokój:
    https://digishots.pl/konwerter-audio-dac-toslink-rcakd4.html?gclid=CKz39K3iuNQCFUKVGwod7w4B-Q niedrogie, podłączasz światłowodem do telewizora a kable cinch do Diory.

Mam coś takiego (odtwarzacz DVD do kina domowego z możliwością wpięcia plastikowych głośników i regulacją głośności a'la wzmacniacz), ale niestety nie posiada gniazda HDMI. Wzmacniacz z tego jak z koziej d... worek na mąkę, z zestawu głośników 5.1 słuchać muzyki to raczej kiepski pomysł.

Na razie kupie zwykły odtwarzacz DVD za 150 zł z HDMI (sygnał będzie szedł tylko z odtwarzacza DVD na WS i TV), jeżeli bardzo będzie mnie boleć brak DLNA i smart tv na WS, to zostaje tylko taka przejściówka.

0
  • #11 14 Cze 2017 12:32
    bkroy
    Poziom 11  

Zenek napisał:
    Proponuję urządzenie tego typu i będziesz miał święty spokój:

Patrzyłem na aukcjach, jest tego typu przejściówke sporo - koszt od 30 do ponad 120 zł. Na co patrzeć, aby nie kupić szajsu? Tylko na próbkowanie, tj. im więcej tym lepiej?
    Ta przejściówka sygnał na chinch będzie podawać w zależności od poziomu głośności TV?? Czy głośność TV ma tylko związek z głośnikami w TV, a nie ma związku z sygnałem na wyjściu optycznym TV?

0
  • #12 14 Cze 2017 13:19
    Polon_us
    Poziom 41  

bkroy napisał:
    Na co patrzeć, aby nie kupić szajsu?

Kupić coś markowego i sprawdzonego - na forum polecamy model FIIO D3.
    bkroy napisał:
    Ta przejściówka sygnał na chinch będzie podawać w zależności od poziomu głośności TV??

Odpowiedź brzmi - nie.
    bkroy napisał:
    Czy głośność TV ma tylko związek z głośnikami w TV, a nie ma związku z sygnałem na wyjściu optycznym TV?

Odpowiedź brzmi - tak. Choć wynika już ona z odpowiedzi na uprzednie pytanie.

0
  • #13 17 Gru 2017 17:08
    bkroy
    Poziom 11  

Wracając do tego tematu - czy można wyprowadzić dźwięk:
    TV - bez audio out ani jack => HDMI ARC => XBOX 360 => jack => chinch => ws stereo?

Czy xbox przejmie dźwięk z TV i puści dalej do wzmacniacza?

0
  • #14 20 Gru 2017 17:10
    Zenek
    Poziom 30  

Zagęszczasz problemy ;)) moim zdaniem nie przepuści. Ale nie
    mam tej konsoli, by spróbować.

0