Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch B1WTV3802A/01 - pralka Maxx 4 wyłącza się (nawet po wymianie szczot/grzał)

27 Maj 2017 21:59 1203 10
  • Poziom 8  
    Cześć.
    Pralka do tej pory ładnie działała, ale ostatnio się "zawiesza". Pierze, ale nagle się wyłącza i gasnie dioda "pracuje". Można ją wyłączyć programatorem, potem przekręcić na program i pójdzie dalej, ale trochę pokręci i znów się wyłącza.

A raz było tak - zapuściłem ją wieczorem, a rano się okazało, że cały czas się kręciła i w środku było pełno piany. Co to może być? Dziękuję za pomoc.

• Poziom 39  
    kotak napisał:
    Co to może być?

Wszystko i nic. Chętnie bym odpowiedział na tak postawione pytanie ale właśnie moją czarodziejską kulę oddałem do polerowania, niestety.
    A jakie elementy pralki, do tej pory sprawdziłeś po za zabawą w reset?
  • Poziom 8  
    Jeden z użytkowników forum zasugerował, że może być przebicie na grzałkę. Więc puściłem program płukanie, a potem pranie ręczne w zimnej wodzie. I program przeszedł do końca bez problemów. Czyli wymienić grzałkę? Jak uważacie?

• Poziom 39  
    Tak, należy wymienić grzałkę.
  • Poziom 38  
    Nie zapomnij przełożyć czujnik temperatury z uszkodzonej grzałki do nowej. Lepiej to zrobić aby wszystko działało jak należy.
  • Poziom 8  
    Dziękuję wszystkim za rady, zamawiam grzałkę i od razu szczotki silnika,
    dam znać czy pomogło.
  • Poziom 8  
    Cześć ponownie, niestety nie pomogło :( Jest jeszcze jakiś problem ...
    Wymieniłem grzałkę i szczotki.
    Pralka działa ale jak ja włączę np na program 90 stopni, to zaczyna działać ale po jakiejś godzinie się jakby zawiesza,
    wyłącza się (gasną wszystkie diody) z woda w środku - można ja otworzyć.
    Jak ją pokrętłem wyłączę i próbuję włączyć na nowo to jest martwa - nawet diody się nie zapalają.
    Dopiero jak pozostawię ja wyłączona (pokrętłem) na jakieś kilkanaście minut to przy przekręceniu
    pokrętła zapala się dioda "Pracuje") i co ciekawe po naciśnięciu Start pralka kontynuuje przerwany program
    Co to może być ?
  • Moderator
    kotak napisał:
    Dopiero jak pozostawię ja wyłączona (pokrętłem) na jakieś kilkanaście minut to przy przekręceniu pokrętła zapala się dioda "Pracuje") i co ciekawe po naciśnięciu Start pralka kontynuuje przerwany program

Bosch B1WTV3802A/01 - pralka Maxx 4 wyłącza się (nawet po wymianie szczot/grzał)
    :arrow: Masz jeszcze jedną sensowną (tanią) :D opcję o ile umiesz to zrobić to wymień ten układ scalony na nowy. Oczywiście zakładając, że kondensatory są dobre, ale oceniam po Twym opisie iż to jest istota Twoich kłopotów:idea:
  • Poziom 8  
    Otworzyłem za radą panel i jak sie pokazała płytka to widać przy tym mniejszym scalaku
    przypruszone sadzą ścieżki i ten scalak, czyli raczej to?

Bosch B1WTV3802A/01 - pralka Maxx 4 wyłącza się (nawet po wymianie szczot/grzał)Bosch B1WTV3802A/01 - pralka Maxx 4 wyłącza się (nawet po wymianie szczot/grzał)
  • Moderator
    Wybacz, ale zdjęcia robi się na czystej płytce PCB to po pierwsze, a i tak są za słabe by coś dostrzec wprawnym okiem. To co miałem nawet w zeszłym tygodniu, ale w innej pralce i według Twego opisu już powyżej napisałem, a wybór należy do Ciebie :D
  • Poziom 8  
    Jasne, zrobiłem zdjęcia na wyczyszczonej płytce w lepszej rozdzielczości. Dodatkowo wyciągnąłem całą płytkę i z drugiej strony widać również osmalony dławik i elementy wokół niego (kondensatory, rezystory, warystory i triak). Wymienię układ TNY254G za Twoja radą tylko się zastanawiam czy nie wymienić czegoś jeszcze żeby nie doszło jeszcze raz to tego, bo to co mogło uszkodzić ten układ może również uszkodzić ten nowy, jak sądzisz który to może być element?
    W moim przypadku czyli, że zasilanie jest a potem w czasie pracy pralka się wyłącza, a po "odpoczynku" można znów kontynuować program to chyba wina
    układu bo inny element w ogóle nie pozwoliłby mi włączyć pralkę. Znalazłem temat kolegi który miał dokładnie tak sam problem ale on to poszedł na całość i wymienił wszystkie 10 elementów na płytce... :arrow: Link
    Bosch B1WTV3802A/01 - pralka Maxx 4 wyłącza się (nawet po wymianie szczot/grzał) Bosch B1WTV3802A/01 - pralka Maxx 4 wyłącza się (nawet po wymianie szczot/grzał)