Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie przełącznika gaz benzyna LECHO

28 Lip 2005 19:35 2317 2
  • Poziom 11  
    Witam.
    Jak w temacie.. Posiadam instalacje gazowa Tomasetto w VW 1.6 na gazniku. Nie ma tam zadnych komplikacji poza dziwnym zachowaniem tegoz przelacznika. Jest to LECHO GR ( http://www.lecholpg.pl/pl/gr.html )
    Przy wlaczeniu zaplonu otwiera on elektrozawor na butli i czeka chwile z otworzeniem elektrozaworu na reduktorze. Normalnie zapalala sie zielona srodkowa lampka a chwile pozniej czyli po otwarciu obu elektrozaworow zapalala sie prawa czerwona, sygnalizujac gotowosc. Ostatnio ta czerwona zaczela czesto mrugac, a teraz to i nawet zielona przygasa. W dodatku przekaznik, ktory sie znajduje w tym przelaczniku caly czas "pstryka". Dodam, ze podczas jazdy nic sie juz nie dzieje, jedynie przy odpalaniu. Czasem przelacznik zachowuje sie normalnie i wtedy moge odpalic samochod. Na benzynie chodzi OK.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    To może być wszystko począwszy od sterownika aż do przekaźnika.
    Nie wiem jak długo masz założoną instalacje gazowa?
    Na początek sprawdź przewody.
    Niestety są różni fachowcy od zakładania gazu.
    Znam to z autopsji.
    Następnie sprawdź czy nie masz zniszczonej płytki, czyli druku przez wilgoć, no i przekaźniki.
    Nie wiem jak jesteś zaawansowany w elektronice, ale następnym krokiem jest chyba udanie się do odpowiedniego punktu.

Pozdro Waldi
  • Poziom 11  
    Instalacja jest u mnie ponad rok.
    Slyszalem ze zawieszanie sie przelacznikow to czesta przypadlosc i ze stosuje sie jakies proste uklady resetujace..