Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowy ekspander wejść i wyjść Satel ACX-201

28 Maj 2017 12:14 1251 15
  • Poziom 10  
    Witam,
    zamontowałem w garażu moduł ACX-201 podłączyłem do wejść 2 kontraktony, połączyłem z centralą w domu, zrobiłem z tego odzielną strefę poprzez program DLOADX i nie widzę tej strefy w manipulatorze ani w Integra control. Czy coś mogłem źle zrobić, czy poprostu z wejść ACX-201 nie można robić oddzielnych stref? Wejść w integra control też nie widać.
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Moja centrala to Integra 128 Plus. Połączona jest przez ACU-120 z ACX-201. Przy rozwieraniu kontraktonów słychać pisk w manipulatorze, więc połaczenie jest (swoją drogą jak to wyłączyć). Zrobiłem nawet makro do załączania 3 strefy "garaż" , ale też nie działa. Otwierając obudowę skrzynki rozwierając styk sabotażowy też nie ma reakcji (pewnie dlatego, ze przypisałem go do sygnalizowania w strefie 3, której nie widać :) ) Dziwna sprawa. Może ktoś już montował ten moduł i wie co i jak to zaoszczędzę trochę czasu na eksperymentowaniu.
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Dodałem parę scr z DLOADX

• Poziom 37  
    Witam,

Wiem, że trochę nie na temat, ale dlaczego wszystkie czujki masz podłączone jako NC?

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    bhtom napisał:
    Witam,

Wiem, że trochę nie na temat, ale dlaczego wszystkie czujki masz podłączone jako NC?

Pozdrawiam.

Dlaczego wszystkie?
    W mieszkaniu czujki mam podłączone jako 2eol.
    W garażu mam NC bo to są kontraktony na drzwiach i bramie.
  • Poziom 37  
    Witam,

Kontaktrony też można podłączyć w DEOL lub przynajmniej EOL :)

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Śmieszna sprawa. Wstyd się przyznać, no ale cóż. Nie dodałem nowo utworzonej strefy do uprawnień użytkownika.
    Inna sprawa to, że cały czas mam gong w manipulatorze rży otwieraniu bramy, choć w ustawieniach wejścia gong jest odznaczony.
  • Poziom 18  
    To popatrz na ustawienia manipulatora
  • Poziom 10  
    Dzięki. Faktycznie w DLOADX w manipulatorze wystarczyło odznaczyć w oknie sygnalizuje gong z wejść wejścia 17-20 czyli z ACX-201.
    Ostatnia rzecz, która mnie nurtuje to rozłaczający się moduł ETHM-1 PLUS. W zal scr z historii zdarzeń.
  • Poziom 24  
    W ETHM ustawiony adres na sztywno czy przydziela DHCP ?
  • Poziom 10  
    Na sztywno. Wygląda jak by to ETHM się resetowal. Odłączając internet od routera błąd się nie pojawia. No chyba, że to wina routera. Wymieniłem juz na inny, ale dalej to samo. Dzieje się to codziennie lub co kilka dni.

• Poziom 37  
    cino111 napisał:
    Na sztywno. Wygląda jak by to ETHM się resetowal. Odłączając internet od routera błąd się nie pojawia. No chyba, że to wina routera. Wymieniłem juz na inny, ale dalej to samo. Dzieje się to codziennie lub co kilka dni.

Internet nie ma tu nic do rzeczy, urządzenia LAN nie wiedzą czy router ma internet czy nie ma - dopiero próba łączenia z adresem w internecie, może wykazać że router jest odłączony od internetu. Ja bym sprawdził kabel, gniazda RJ (czasem druty w gniazdach się podginają). Opis błędu sugeruje problem w warstwie fizycznej (brak ciągłości żył). Brak kabla w lan jest wykrywany w charakterystyczny sposób i bardzo trudno to pomylić z błędami w routingu.
    Problem może być po stronie routera - powinieneś porównać logi z routera - może router się restartuje.