Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW F31 n47d20c - Coś ćwierka w okolicach pedałów. Rozrząd?

Rastko2015 28 Maj 2017 15:24 426 1
  • #1 28 Maj 2017 15:24
    Rastko2015
    Poziom 4  

Witam, od jakiegoś czasu coś mi ćwierka w silniku. Początkowo działo się to głównie na zimnym motorze i podczas obciążenia (hamulec+drive). Problem w tym, że jak wysiadłem z auta to ten dziwny dźwięk ustawał, a zanim dojechałem do znajomego mechanika to wszystko zdążyło się już nagrzać i po problemie. Wymieniłem kilka elementów napędu pasowego i jakiś czas miałem spokój. Ostatnio pokonałem trasę około 1500km w tym z prędkościami około 200km/h i po dojeździe do celu problem ćwierkania powrócił lecz z jakby nasiloną siłą - nawet jak się rozgrzeje to słychać, ale też nie zawsze. Dzisiaj nagrałem owe zjawisko i udostępniam je do oceny. Czy to może być rozrząd? Wcześniej nie brałem go pod uwagę, ponieważ wszędzie w sieci są filmy z uszkodzonymi napinaczami łańcucha, ale to występuje na zasadzie szurania/dzwonienia, a tu świerszcz pod maską siedzi. Od góry silnika praktycznie niczego nie słychać.

Możecie mi podpowiedzieć coś? Aktualny przebieg około 134 000km.

https://youtu.be/p7l-I7mYfXc

https://youtu.be/H1MaU8Ss6k0

0 1
  • #2 25 Cze 2017 21:49
    Rastko2015
    Poziom 4  

Witam, mała informacja dla "potomnych" - przyczyna odnaleziona. Długo to trwało, ale po ściągnięciu wszystkich osłon spod spodu okazało się, że złącze elastyczne tłumika jest rozpadnięte w środku. Hałasowało, ale nie dawało mi to spokoju, ponieważ dźwięk był również słyszalny na wybojach w postaci głuchego uderzania o gumę. Druga sprawa to rozleciana plecionka nie bierze się znikąd, tym bardziej przy tak małym przebiegu. Sprawdziłem również poduchy pod silnikiem wyglądały ok, ale silnikiem rzucało. Gdybym wymienił sam łącznik to pewnie padłby po jakimś czasie. Wymienione zostały poduszki i plecionka, a efekt to kompletna cisza. Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo