Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobranie nadajnika do odbiornika FPV 5.8ghz OTG UVC

Kuba Kadłubaj 28 Maj 2017 18:13 1482 2
 • #1 28 Maj 2017 18:13
  Kuba Kadłubaj
  Poziom 3  

  Witam
  Przymierzam się do kupna drona wyścigowego 250 z FPV , jednak mam problem z wybraniem nadajnika . Zdecydowałem się na wybór takiego odbiornika https://abc-rc.pl/mini-odbiornik-fpv-telefon-uvc-video-downlink-android gdyż nie potrzebuje on do pracy drogich gogli z monitorem i akumulatorów (wystarczy tylko telefon i tanie gogle VR) . Teraz mam jednak problem z nadajnikiem . Dedykowana kamera/nadajnik do tego odbiornika https://abc-rc.pl/kamera-fpv-vtx-58ghz-25mw-mini-kamera-nadajnik ma niestety małą moc i przez to nadaje się do bardzo bliskiego latania . Druga sprawa to umieszczenie anteny tego nadajnika . W dronie ta kamera była by z przodu przez co antena była by bardzo narażona na zniszczenie . I teraz pytanie czy można użyć innego nadajnika np takiego https://abc-rc.pl/boscam-ts351 i czy działałby on z tym odbiornikiem?

  0 2
 • #2 28 Maj 2017 18:40
  1 PAWEL
  Poziom 41  

  Może przeszukaj przykładowe zestawy

  Link

  0
 • Pomocny post
  #3 29 Maj 2017 18:14
  Madrik
  Moderator Robotyka

  Szkoda kasy.
  Tu akurat nie robisz żadnej oszczędności. Telefon nie nadaje się do takiej zabawy.
  Weź też pod uwagę, że dron będzie latał nisko nad ziemią, blisko przeszkód. Tym samym każde spowolnienie lub zakłócenie toru wizyjnego skończy się przykrą w skutkach kraksą. Odbiornik też nie wygląda na demona szybkości a przesył kablem USB ma swoje ograniczenia.

  Na testach na YT ten odbiornik wypada zdecydowanie kiepsko i mocno przycina, a nawet najlepszy telefon ma ciut za kiepski ekran do takiego latania.
  Wielkość odbiornika zaś nie ma większego znaczenia, gdyż jest to sprzęt stacjonarny.

  Jeżeli potrzebujesz toru wizyjnego do drona wyścigowego, to nie tędy droga.
  Wybrałeś niemal wyczynową i wymagającą maszynę, a chcesz oszczędzać na jej kontroli i prowadzeniu. To tak jakby kupić Porshe 911 na tor i wymienić hamulce na takie od Tico.

  Skoro nie stać cię na dobrej klasy gogle, zainwestuj w zwykły ekran LCD o przekątnej kilku cali z wejściem A/V. Wystarcz dorobić mu np. z kartony, osłonę przeciwsłoneczną i zastąpi gogle.

  Dobre są tu monitory samochodowe na napięcie 12 VDC, które można łatwo zasilić z pakietu modelarskiego 3S lub zwykłej "żelówki".
  Odbiornik powinien mieć wyjście A/V co usprawni przesył sygnału. Sprawdzi się niemal każdy odbiornik wielokanałowy, ale warto wybrać taki z dwiema, niezależnymi antenami, co znacząco zmniejszy martwe strefy w czasie szybkich lotów.

  Jest po prostu pewne minimum funkcjonalności w takim sporcie. To co wybrałeś skończy się niezadowoleniem, być może rozbiciem modelu, stratą kasy i w końcu i tak zakupem tego, co jest potrzebne naprawdę. Wykaż się mądrością, i dozbieraj na niezbędny sprzęt. A na razie, można takim dronem latać bez wizji. Też się da i też daje to frajdę. I przyda się, gdyby zawiodła wizja.

  0