Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder do kablówki UPC- w przystępnej cenie

pingwin137 28 Maj 2017 19:32 504 5
  • #1 28 Maj 2017 19:32
    pingwin137
    Poziom 11  

Witam państwo. Tym razem potrzebuję porady, sugestii w kwestii zakupu dekodera. Z końcem czerwca przeprowadzamy się z partnerką do nowego mieszkania. Będziemy wynajmować sobie tam pokój ale do rzeczy. Posiadam TV Grundig 32 LXW 82-8600 DL. Na owym mieszkaniu znajduje się kablówka z UPC (umowa zawarta w tym roku, domyślam się, że jest to cyfrowa kablówka a nie analogowa, mogę się mylić) i tutaj rodzi się moje pytanie a raczej moje wymagania. Ponieważ mój TV na wbudowany tylko tuner analogowy potrzebuję dekodera do obioru owej kablówki. Chciałbym aby dekoder posiadał pilota coś na wzór memo control od Wiwy aby można było zaprogramować podstawowe funkcje pilota od TV aby używać tylko 1 pilota. Wiadomo wyjście HDMI ale to już chyba standard i w sumie tyle. Niekoniecznie musi być to sam dekoder. Może to być coś na wzór home box TV. Budżet tak 150-200zł. Nie musi być nowy. Może być używany- byle był sprawny. Z góry dziękuję za sugestie.

0 5
  • #2 28 Maj 2017 19:47
    AxelNext
    Poziom 38  

Z tego co wiem to UPC daje swoje dekodery cyfrowe przy podpisaniu umowy.

Sygnał analogowy możesz odebrać podłączając kabel koncentryczny z gniada kablówki do gniazda antenowego telewizora o ile UPC takowy sygnał nadaje bo wiem że UPC powoli wycofuje się z analogu.

0
  • #3 28 Maj 2017 20:01
    pingwin137
    Poziom 11  

Z tego co zauważyłem aktualny lokator, który wynajmuje ten pokój miał podłączony do TV tylko kabel koncentryczny z zasilaczem. Dekodera żadnego tam nie było.

0
  • #4 28 Maj 2017 23:58
    AxelNext
    Poziom 38  

Czyli "Pakiet Start" z dostępem do tego co jest z naziemnej DVB-T, można go włączyć za darmo mając tylko sam internet z UPC.

Dekoder do kablówki UPC- w przystępnej cenie

0
  • #5 29 Maj 2017 08:03
    pingwin137
    Poziom 11  

@AxelNext dobrze ale czy w takim razie potrzebny mi dekoder? Czy jest to zwykła kablówka analogowa?

0
  • #6 29 Maj 2017 15:13
    AxelNext
    Poziom 38  

Jest to zwykła kablówka analogowa i nie jest potrzebny dekoder.

0