Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Jupiter 4000.0.M67H - Odwrócona regulacja mocą ssania odkurzacza

arren 28 Maj 2017 23:44 846 4
  • #1 28 Maj 2017 23:44
    arren
    Poziom 10  

Po złożeniu odkurzacza i ponownym podłączeniu płytki elektroniki regulacja mocą ssania "odwróciła" się. Po ustawieniu suwaka na najmniejszą moc ssania, odkurzacz w rzeczywistości działa na maksa, podczas gdy ustawienie suwaka na największą moc ssania powoduje jego słabsze ssanie.
    Oprócz tego, odkurzacz po włączeniu zaczyna pracę dość gwałtownie, podczas gdy przed rozbiórką, jego start był raczej spokojny. Mam też wrażenie, jakby zakres regulacji mocy był mniejszy.

Naprawiałem niedziałające styki przy zwijaczu kabla, ostatecznie wymieniając go na nowy.
    Czy odwrotne podłączenie biegunów, może powodować opisane powyżej zachowanie odnośnie regulacji mocy ssania?

0 4
  • #2 29 Maj 2017 09:21
    wiertacz
    Poziom 33  

Sprawdź czy nie podłączyłeś odwrotnie potencjometru do regulacji mocy do płytki z elektroniką.

0
  • #3 29 Maj 2017 13:54
    arren
    Poziom 10  

Z tego co widzę, potencjometr jest na stałe wlutowany w płytkę i nie mam możliwości go odłączać.
    Zelmer Jupiter 4000.0.M67H - Odwrócona regulacja mocą ssania odkurzacza Zelmer Jupiter 4000.0.M67H - Odwrócona regulacja mocą ssania odkurzacza
    Bardziej się zastanawiam czy nie zamieniłem podłączenia przy zwijaczu kabla i czy mogę bezpiecznie spróbować ja odwrócić, bez konsekwencji spalenia silnika czy samej płytki. To jest schemat mojej płytki:
    Zelmer Jupiter 4000.0.M67H - Odwrócona regulacja mocą ssania odkurzacza
    Czy jeśli podłączyłem odwrotnie kable w miejscu zaznaczonym czerwonymi kółkami mogę obserwować opisane powyżej problemy?

0
  • #4 29 Maj 2017 14:37
    arturdip
    Poziom 24  

Zamiana miejscami tych kabli to jest to samo jak obrócenie wtyczki w gniazdku(a więc nic nie da)Przyczyna musi być gdzie indziej.Poz artur

0
  • #5 29 Maj 2017 14:45
    arren
    Poziom 10  

arturdip napisał:
    Zamiana miejscami tych kabli to jest to samo jak obrócenie wtyczki w gniazdku(a więc nic nie da)Przyczyna musi być gdzie indziej.Poz artur

Racja... durne pytanie z mojej strony (-_-)

0