Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja zbiorcza - Instalacja sat w domu wielorodzinnym

michal1986szn 29 May 2017 07:19 1764 9
Computer Controls
    michal1986szn
    Level 2  
    Witam!

Znajoma poprosila mnie o pomoc w ustawieniu jej telewizji satelitarnej.
    Ja jestem w tych kwestiach raczej zielony, ale jako ze wiekszosc ludzi uwaza, ze jak ktos "zna sie na komputerach" to umie tez naprawic problem zwiazany z telewizja SAT :)

Znajoma przeprowadzila sie do nowego mieszkania, ktore jest czescia domu wielorodzinego.

Na poddaszu znajduje sie skrzynka z multiswitchem, do ktorego podlacana jest antena natomiast do pomieszczen przeprowadzone sa tylko i wylacznie gniazdka z dwoma wejsciami (Radio i TV, nie ma gniazdka SAT).

Co to moze dokladnie oznaczac ?

Czy oznacza to, ze sygnal jest prawdopodobnie zsumowany w tym jednym wejsciu TV ?

3.1.13. Publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  • Computer Controls
    andpol 33
    Level 38  
    To znaczy, że są pozakładane niewłaściwe gniazdka albo zwyczajnie nie ma tam anteny sat.
  • Computer Controls
    michal1986szn
    Level 2  
    Czyli są założone złe gniazdka, ponieważ antena SAT jest na pewno.
    Jaki jest sens zakładania takich gniazdek w instalacji z użyciem multiswitcha i anteną SAT to nie wiem...
    Do gniazdka końcowego z multiswitcha zawsze idzie jeden kabel, tak?
    I później gniazdko dopiero rozdziela ten sygnał na SAT, TV i Radio, dobrze rozumiem?
    LeDy
    Level 43  
    A ja bym najpierw sprawdził czy z gniazdka TV jest przejście do multiswitcha.
    michal1986szn
    Level 2  
    Połączenie gniazdka z multiswitchem jest.

Sprawdziłem.

Odłączyłem na moment odpowiedni koncentryk w multiswitchu i wyłączyło to telewizje naziemną.

Nie rozumiem tylko nadal kto tak bezsensownie projektował to wszystko...

Jest u góry multiswitch, do którego idą cztery kable od anteny sat oraz jeden od naziemnej.
    Multiswitch rozdziela wszystko na trzy mieszkania, ale we wszystkich mieszkaniach sa jedynie gniazdka z dwoma wejściami..

Dziwne to bardzo, chyba sie nie obejdzie bez fachowca.
    andpol 33
    Level 38  
    Jeżeli do każdego gniazda idzie osobny kabel to wystarczy je wymienić na satelitarne końcowe.
    LeDy
    Level 43  
    Podaj model tego multiswitcha, może to sumator?
    michal1986szn
    Level 2  
    Jak tylko będę miał możliwość to podam nazwę multiswitcha.
    Pamiętam, że był Niemiecki, chyba firma Spaun, napisane na nim Multiswitch też było :)

Moje pytanie jest takie, czy aby sprawdzić czy w gniazdko jest sygnał satelitarny (naziemnej tv jest na pewno), mogę zamiast go wymieniać, zastosować zwykłą przejściówkę (adapter) jak tutaj: https://media.conrad.com/medias/global/ce/200...99/2800/2880/2886/288624_RB_00_FB.EPS_250.jpg

Czy to nie zadziała na pewno i trzeba wymienić gniazdo ?
    Chodzi mi tylko o to, żeby zastosować taki adapter "na próbę".

edit: Teraz jak o tym myślę, to wydaje mi się, że przejściówka nic nie da jednak..
    LeDy
    Level 43  
    Przy oryginalnym gnieździe z gniazda SAT jest bezpośrednie połączenie. Pomijając gniazdo możesz połączyć bezpośrednio.
    tomiok
    Level 33  
    @ LeDy, napisał podpowiedź.
    Nic więcej nie odpisałeś przez ten czas.
    Jednak nadal nie wiemy czy na pewno masz multiswitch-a.
    Ponadto skąd wiemy że czasza jest prawidłowo ustawiona?

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.