Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 9n (okular) 2002 r. 1,4 TDI 75KM - kontrolka płynu chodniczego

29 Maj 2017 11:03 2316 3
  • Poziom 2  
    Witam, od pewnego czasu mam problem z zapalającą się kontrolką płynu chłodniczego w moim Polo.
    Przeszukując Internety nie znalazłem identycznego problemu (podobne problemy i ich rozwiązania nie dają rezultatu).
    Ów kontrolka zapala się najczęściej po rozgrzaniu silnika, wskazówka normalnie wędruje w okolice 90 st. i w czasie jazdy trzyma temperaturę, choć zdarzało się że i po wyjechaniu z garażu od razu się zapalało. Dodam że komputer nie widzi żadnych błędów...
    Zacząłem od wymiany zbiorniczka płynu chłodniczego, najpierw używany potem nowy zamiennik razem z płynem. Żadnych rezultatów, wymieniłem termostat nic nie dało, ktoś mi zasugerował wymianę czujnika temperatury silnika albo temperatury płynu chłodniczego - wymieniłem obydwa i nic... Czas sprawdzić instalację, w związku z tym mam pytanie czy ma ktoś schemat pasujący do tego problemu?
    A może ktoś ma pomysł co może być przyczyną?
  • Poziom 2  
    Jeśli ktoś ma podobny problem, to u mnie był winny licznik
  • Poziom 2  
    Witam, mam podobny problem a więc tak, na początku zaczęło się od problemu z immobiliserem mrugala kontrolka od niego i po odpaleniu gasnie auto. Poczytałem trochę na forum i ktoś radził uderzyć w licznik (zdziwiłem się że tak proste metody mogą zadziałać) po uderzeniu w licznik kontrolka znika i auto odpala normalnie. Teraz pojawila się kontrolka od airbag cały czas się świeci, i kontrolka od temperatury płynu chłodzącego mruga po 5 min jazdy i tak cały czas. Znajomy elektryk podpowiedzial mi że w liczniku są zimne luty i po przelutowaniu kabli powinno być okej. I moje pytanie brzmi czy ktoś robił taka operacje na liczniku i czy to pomaga??
  • Poziom 2  
    Licznik zrobiony, wszystko tak jak powinno być także jeśli ktoś ma problemy w aucie z kontrolkami to piny w liczniku się luzują i trzeba na nowo polutowac. VW Polo 9n (okular) 2002 r. 1,4 TDI 75KM - kontrolka płynu chodniczego