Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino Uno R3 - Uniwersalny timer do tv na podczerwień.

piecnaolej 29 Maj 2017 13:45 963 3
  • #1 29 Maj 2017 13:45
    piecnaolej
    Poziom 3  

Witam, Właśnie co kupiłem klona Arduino Uno R3 i chciałem zbudować uniwersalny timer do telewizora z diodami ir, taki jak tutaj http://makezine.com/projects/make-35/tv-...sal-timer/ .
    Zacząłem od instalacji programu i sterowników na komputerze. Po podłączeniu do komputera mrugała dioda L, wtedy wydawało mi się to dziwne, ale po wgraniu projektu Basic zaczęła mrugać co sekundę, czyli tak jak ma być.
    Cały "osprzęt" już polutowałem, ale nie wiem jak wgrać projekt ze strony co podałem. Projekt jest spakowany a po wypakowaniu jest to: Arduino Uno R3 - Uniwersalny timer do tv na podczerwień.
    Rozumiem, że muszę jakoś wgrać wszystkie 3 pliki, ponieważ samego pliku INO się mi nie udaje.
    Proszę o poradę jak to zrobić i z góry dziękuje.

0 3
  • #2 29 Maj 2017 14:04
    Mastertech
    Poziom 6  

Utwórz Nowy Projekt i otwórz ten plik .ino
    Wystarczy jeden plik otworzyć a potem wgrać tylko zajrzyj do ustawień czy tam zewnętrznego programatora nie wybrałeś.

0
  • #3 30 Maj 2017 05:05
    emarcus
    Poziom 34  

piecnaolej napisał:
    Witam,
    Rozumiem, że muszę jakoś wgrać wszystkie 3 pliki, ponieważ samego pliku INO się mi nie udaje.

W Arduino IDE jest zasada/wymóg aby program (sketch) mógł byc skompilowany, system Arduino musi znac ścieżki do wszystkich includowanych libraries/bibliotek i plików. Aby uniknąc tego problemu, te dodatkowe nie standardowe pliki najwygodniej jest umieścic w tym samym folderze co sketch z rozszerzeniem ‘.ino’
    Ponadto, wymagane jest aby ten plik wykonawczy czyli sketch był umieszczony w folderze o tej samej nazwie.
    Zatem, jeżeli sketch jest pod nazwą: ‘Universal_Sleep_Timer_Arduino_Code.ino’ to stosownym rozwiązaniem jest:
    - utworzenie w dowolnum miejscu na dysku, folderu o nazwie: Universal_Sleep_Timer_Arduino_Code
    I rozpakowanie do niego całej zawartości pliku .zip (3 pliki).
    Odszukaj ten folder, i kliknij prawy key mysz na plik .ino , wybierz; ’Open with’ > Arduino IDE.
    Alternatywnie, juz w uruchomionym Arduino IDE wybierz w menu: File > Open – odszukaj ścieżkę do tego pliku i klick na nim (2x) albo zaznacz go i na dole okna :“Open”.
    To jes tylko procedura/ sposób na uruchomienie /otwarcie pliku w Arduino; a czy on się da skompilowac w tej postaci jak został napisany to już jest inna sprawa.
    Zdarza się że program był optymalizowany w starszej versji IDE i w nowszej może miec problem z kompilacją.

e marcus

0
  • #4 30 Maj 2017 09:55
    piecnaolej
    Poziom 3  

Teraz działa, ale podczas próby wgrania co idzie nie tak:

Arduino:1.8.2 (Windows 10), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

In file included from C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino/Arduino.h:28:0,

from sketch\Universal_Sleep_Timer_Arduino_Code.ino.cpp:1:

Universal_Sleep_Timer_Arduino_Code:170: error: variable 'NApowerCodes' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'

extern PGM_P *NApowerCodes[] PROGMEM;

^

Universal_Sleep_Timer_Arduino_Code:171: error: variable 'EUpowerCodes' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'

extern PGM_P *EUpowerCodes[] PROGMEM;

^

exit status 1
    variable 'NApowerCodes' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'

Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w
    File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż
    szczegółowe informacje podczas kompilacji"

ODINSTALOWAŁEM ARDUINO IDE 1.8.2 I ZAINSTALOWAŁEM ARDUINO IDE 1.5.6-r2 BETA I SIĘ WGRAŁO.

0