Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Konkretny samochód do ok 15 tys zł (benz.+lpg)

darkangel22 29 Maj 2017 13:55 7719 20
  • #1 29 Maj 2017 13:55
    darkangel22
    Poziom 11  

Witam, jak w temacie poszukuję autka do ok 15 tys zł.
    Szukałem do 25 tys zł ale budżet się rozpadł, a samochód potrzebny.

Moje wymagania:
    Paliwo: benzyna (z zamiarem założenia gazu) / benzyna+lpg
    Moc: min 120KM (zamierzam okazjonalnie ciągnąć przyczepkę)
    Nadwozie: sedan Rocznik: >2001
    Skrzynia biegów: manualna
    Wyposażenie: klimatyzacja automatyczna

Ogólne założenie jest takie aby znaleźć kompromis pomiędzy:
    - kosztem zakupu
    - kosztem napraw
    - kosztem utrzymania (głównie spalanie i awaryjność)
    - jakością wykonania

Na chwilę obecną nie rozpoznałem jeszcze rynku.
    Widziałem, że można dostać Audi (1,8t, 2.0), BMW e46...

Głównym założeniem jest aby do ok 15 tys zł (mogę odrobinę nagiąć budżet)
    zmieścić się z gazem i drobnymi poprawkami.

Jakiego auta w tej cenie najlepiej szukać?

0 20
  • #2 29 Maj 2017 14:11
    Mastertech
    Poziom 6  

Jak masz "na start" drugie 15 tys. to bierz śmiało te Audi.
    Do rocznika 2004 to nic nie szkodzi że będzie miał przejechane 800 tys. km, jeszcze ze 100-200 przejedziesz jak po zakupie drugie tyle dołożysz.

0
  • #3 29 Maj 2017 14:18
    darkangel22
    Poziom 11  

Czyli w sumie 30 tys? Za dużo. Potrzebuję auta na które wydam max 17 tys i będę jeździł.

0
  • #4 29 Maj 2017 14:47
    Mastertech
    Poziom 6  

Szukasz auta używanego więc nie możesz wybierać z tego co chcesz tylko z tego co jest.
    Jak chcesz porady to znajdź kilka aut które istnieją fizycznie, obejrzyj je i na koniec zapytaj czy warto. Dzisiaj każdy szuka dobrze wyposażonego auta używanego ale takie co nadają się jeszcze do jazdy rozchodzą się w rodzinie bądź wśród znajomych, w ogłoszeniach znajdziesz totalny szrot bo co innego może być wśród aut >15-letnich? zapomnij o Audi A4, VW Passat, Golf, Toyota Avensis BMW czy Ford Mondeo bo te auta są rozchwytywane, przypadkiem można upolować ale nie kupisz kiedy chcesz. I jeszcze chcesz sedana, na kolana powalasz swoją naiwnością, zejdź na ziemię, to nie te czasy że można było za taką kasę coś pośród tych poszukiwanych znaleźć, dzisiaj za 50 tys. masz loterię kupując używany, a ty za 15 chcesz mieć dobre auto i jeszcze warunki stawiasz że sedan że klimatronik, że BMW albo Audi. Nazbieraj na nowy to będziesz wymyślał.

3
  • #5 29 Maj 2017 15:11
    marek49ae
    Poziom 23  

Miałem ten dylemat kilka miesięcy temu. Po obejrzeniu kilkudziesięciu trupów z fabryk De, zwiększyłem budżet do 25 tys zł i kupiłem Punto evo, od polskiego dealera, który był jako samochód demo, rok 2012 z przebiegiem 14000 km, dosyć bogatym wyposażeniem. Tylko silnik 77KM, ale da radę jeździć. Przyczepkę też ciągnie. :D

0
  • #6 29 Maj 2017 16:02
    pp_pablo
    Poziom 19  

Mondeo MK3 2,0 Benzyna. Myślę, że w roczniku 2004-2005 może coś ustrzelisz.

1
  • #7 29 Maj 2017 18:31
    sebap
    Poziom 40  

Gaz około 2,5-3tys, pakiet startowy po zakupie - nie wiadomo dokładnie ile, jakieś klocki, oleje, filtry, rozrząd, może z 2tys przy dobrych wiatrach, jeśli nie trafisz na minę więc szukasz auta za max 10tys.

0
  • #8 29 Maj 2017 19:46
    Kantylena
    Poziom 14  

Nie patrz na rocznik, on nic nie daje chyba że szukasz konkretnego modelu.
    Pamiętaj że w Audi chociażby Audi A4 masz drogi zawias,
    w sumie mógłbyś szukać Audi A3 1,8T lub Golfa IV i do tego hak, albo lepiej 2.0 lub 1,8 bez turbo.
    Może Mercedes C klasa?

2
  • #9 29 Maj 2017 21:36
    milejow
    Poziom 42  

Megane II 2.0/2.0T, za tą kasę już polift i kompletnie wyposażone, jak dobrze poszukasz to zostanie jeszcze na nowy gaz.

2
  • #10 29 Maj 2017 23:42
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

...Albo lagunę II z ostatnich lat produkcji z silnikami j.w. Silniki 2,0 nie do zajechania, blacha nie gnije, a inne typowe bolączki już dawno opanowane przez fachowców.
    Szukaj auta niezbyt rozchwytywanego ( i wtedy możesz wybierać z normalnych jakościowo używek z danego rocznika) z dobrym silnikiem do gazu. Citroen C5II, vectra C, saab 9-3, 9-5,hyundai sonata IV, kia magentis II, peugeot 407, chevrolet epica, evandna, chrysler sebring, accord VII, avensis II, fiat croma.
    Nie wszystkie to sedany, i nie wiem czemu chcesz ten najmniej praktycznie nadwozie i to akurat wymierająca "rasa" samochodów ( nie dotyczy USA- tam przeciętny sedan ma większa pojemność bagażnika niż w europie duże kombi).
    Wg mnie liczy się stan auta dobre opinie użytkowników, silnik , który nie żre oleju więcej niz paliwa, a nie znaczek na masce poprawiający humor właścielowi, gdy samo auto właśnie mu je cały czas psuje.

1
  • #11 30 Maj 2017 20:46
    milejow
    Poziom 42  

andrzej lukaszewicz napisał:
    nie wiem czemu chcesz ten najmniej praktycznie nadwozie

Swięte słowa Andrzej, miałem jakiś czas temu Accorda 7 w sedanie i trzeba było matce zawieźć 4 krzesła kuchenne, nic nie weszło do kufra wiec zapakowałem je na siedzenia, zostało jedno miejsce za kierownicą, potem przesiedliśmy się do Clio II żonki, zapakowałem się ja, córka, żonka(każde na swoim miejscu i w pasach) 4 krzesła i jeszcze wskoczył pies (belg,prawie 30kg) i pojechaliśmy do matki- morał z tego taki, że nigdy więcej sedana.

1
  • #12 30 Maj 2017 23:22
    darkangel22
    Poziom 11  

Jesteście świetni. Dziękuję za pomoc. Daliście mi dużo do myślenia. Faktycznie nie mam potrzeby posiadania wielkiego krążownika. Sprawdziłem wszystkie opisane auta i są one raczej miękkie i komfortowe. Bardziej chyba wolałbym iść w stronę delikatnej namiastki sportowosci. Wpadł mi pomysł na auto - hyundai coupe. Warto iść w tą stronę?

1
  • #13 31 Maj 2017 11:22
    arekb81
    Poziom 24  

Sedan jest dobry, jak trzeba kogoś porwać, albo przewieźć trupa.

Na poważnie już.
    Przede wszystkim zacząłbym od wykreślenia wszystkich samochodów z grupy VAG, głownie ze względu na ich "kultowość". Własnie przez tą "kultowość", ceny są zupełnie nie adekwatne do tego, co te samochody oferują, a że ceny są wysokie, na tych samochodach najbardziej opłaca się robić różne wałki i nawet klepać "przystanki". Tak więc trafienie miny w przypadku Audi jest bardzo wysokie. Do tego jeszcze stan tych samochodów, czyli druciarskie naprawy, najgorsze zamienniki, lub w ogóle nieusuwane usterki, bo kupione na kredyt, żeby się pokazać, a na utrzymanie brak środków.

1
  • #14 31 Maj 2017 11:43
    xray81
    Poziom 21  

BMW lub Audi w tym roczniku za taką sumę to tylko masa kłopotów bo raczej nic dobrego nie znajdziesz. Powinieneś szukać raczej Mondeo (bogate wyposażenie i ceny niskie względem rocznika), Lagunę 2 (tylko musi być zadbana) lub jakiegoś Chevroleta z Korei (tanie i dobrze współpracują z gazem).

1
  • #15 31 Maj 2017 19:09
    wichurewicz
    Poziom 24  

darkangel22 napisał:
    Jesteście świetni. Dziękuję za pomoc. Daliście mi dużo do myślenia. Faktycznie nie mam potrzeby posiadania wielkiego krążownika. Sprawdziłem wszystkie opisane auta i są one raczej miękkie i komfortowe. Bardziej chyba wolałbym iść w stronę delikatnej namiastki sportowosci. Wpadł mi pomysł na auto - hyundai coupe. Warto iść w tą stronę?

Niedawno sprzedałem Toyotę Celicę VII za 18500 z rocznika 2005, starsze będą tańsze. Przy czym ze sportowymi coupe jest taki problem, że są beznadziejne od strony użytkowej (nie wiem, czy w ogóle można zamontować tam hak do przyczepki, na tylną ławeczkę wejdzie najwyżej plecak lub średni pies) oraz trudno trafić na sztukę, która nie była katowana przez jakiegoś młodego-gniewnego albo przynajmniej odpowiednio do takiego traktowania serwisowana. Aha, silniki w Celice niezbyt dobrze znoszą LPG.

Jeśli już kompletnie nie wiesz, jaki samochód miałbyś kupić, to weź czerwony. Czerwone są szybsze.

0
  • #16 01 Cze 2017 16:03
    cefaloid
    Poziom 30  

darkangel22 napisał:
    Bardziej chyba wolałbym iść w stronę delikatnej namiastki sportowosci.

Mitsubishi Lancer poprzedniej generacji (2003-2007) z silnikem 2.0. Za 14 tys to spokojnie kupisz. Tyle że brzydki. Ale solidny (wg statystyk najmniej psujące się auto ostatnich 15 lat - co mogę potwierdzić) i tani w zakupie. Z tym że ja akurat miałem do czynienia z kombi - sedanów ze wspomnianych tu powodów nie kupuję.

1
  • #17 01 Cze 2017 19:33
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

darkangel22 napisał:
    Bardziej chyba wolałbym iść w stronę delikatnej namiastki sportowosci.

407 coupe z motorem 3,0 V6 211KM. Ale tanio w utrzymaniu nie będzie, sam rozrząd kosztuje 1200 zł.
    darkangel22 napisał:
    Wpadł mi pomysł na auto - hyundai coupe. Warto iść w tą stronę?

Rozsądna propozycja, auto trwałe, niezawodne jak wiekszość koreańców z tamtych lat , choć niezbyt urokliwe, ale to sprawa gustu. Może już go podjadac rdza.

2
  • #18 04 Cze 2017 23:07
    kakibara
    Poziom 27  

Skoda octavia 1.6, 1.8t lub 2.0 wszystkie super współpracują z lpg i w kombi kupisz bez problemu - części tanie jak barszcz. Opel vectra 1.8 122km silnik w aucie do liftu.
    Z tym stanem aut nie przesadzajmy można jeszcze kupić fajne i nie psujące się auto do 15 tyś zł, sam oglądałem nie dawno ściągnięta z zagranicy akurat bmw e46 2.0 d z 2000 roku za 5,5 tyś zł ma 300 tyś km na blacie - pierwszy właściciel, itp. miernik mówi że nie malowana, silnik pracuje jak złoto - czuć w spalinach że wtryski nie leją i brak zapachu oleju - trzeba tylko szukać, oczywiście jeżeli ktoś chce diesla ale to już inna dyskusja.

0
  • #19 05 Cze 2017 00:34
    xray81
    Poziom 21  

Autor tematu sam nie wie co chce, najpierw tanie w eksploatacji dobrze wyposażone wozidło z hakiem a później sportowe auto a to wszystko za 15 tyś i od 2001 no i jeszcze w lpg. Niech się określi co chce a nie ciągle zmienia zdanie.

1
  • #20 05 Cze 2017 07:24
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

xray81 napisał:
    Autor tematu sam nie wie co chce,

A i tak skończy się na "sportowym" golfie 1,6 ...

0
  • #21 05 Cze 2017 09:16
    darkangel22
    Poziom 11  

Autor tematu rozważał różne opcje ;)
    Skończyło się na Audi A4 B6. Trafiła się fajna perełka. Wszystkim dziękuję za pomoc.

0