Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z Kenwoodem

28 Lip 2005 21:14 1608 21
  • Poziom 10  
    Witam!!!
    Szukam wiadomosci na tamat dekodera C+ Kenwood wyslalem go z niemiec do Polski jakiemus frajerowi ktory rzekomo mial byc "fachowcem" i co??
    Dostalem dekoder spowrotem z totalnie zmienionym oprogramowaniem dziala bez karty i tylko sloneczko C+ wogole nie chodzi.
    Pomocy!!:cry:[/b]
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    41334 napisał:
    Witam!!!
    Dostalem dekoder spowrotem z totalnie zmienionym oprogramowaniem dziala bez karty i tylko sloneczko C+ wogole nie chodzi.
    Pomocy!!:cry:[/b]

no i wszystko jest oki, bo cyfra w emu nie działa już od marca
  • Poziom 10  
    A rozumiem :cry:
    A czy cokolwiek mozna na tym moim "Zlomie" poogladac?
    Dzieki za zainteresowanie i odpowiedz:D
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    można i cyferkę, lecz ze względu na regulamin tego forum podam ci linki do innych - tam się dowiesz reszty :
    linki
  • Poziom 10  
    Dziek!!
    Moze mi sie uda cokolwiek z ta skrzynka zdzialac...
    Pozdrowionka :D[/b]
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Opisy przeróbki tej mydelniczki na tym forum były podowane może ze 100 razy ;)
    Wpisz w wyszukiwarkę PTC LUNCHER, kup dwa kable, jeden przedłużkę coma, a drugi LPT (męski - męski)
  • Poziom 10  
    Thx.
    Moze mi sie uda jak odpale "mydelnice" dam znac.
    :D

Dodano po 22 [minuty]:

I wielkie "D" nie kumam nic!!!!
    Gdyby to bylo po "ludzku" to moze ale z tego technicznego "narzecza"
    ni w zab!!!
    :cry:

Dodano po 12 [minuty]:

Z kabelkami nie ma problemu ale co dalej ??!!! Mam mu wgrac program z sokowirowki!!!
    Ale tuman ze mnie nic nie rozumie o czym Ci ludzie gadaja na tym forum a i wpisalem Ptc Luncher i......... D pare linkow a ktory otworza to nic nie kumam nie mozna by tak po "ludzku" dla laika??
    Plissssssss:cry:sss
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Cłopie wszystko jest opisane po ludzku, jednak niektórzy nie mają do tego smykałki i może lepiej bedzie jak się za to nie bedziesz zabierał bo go jeszcze uwalicz a potem widzęąc Twoje zaawansowanie :) nie podniesiesz go na 100%

Wejdź sobie w linki w tym dziale, powchódź na stronki i czytaj!!! Nikt za ciebie niczego nie zrobi ;)

Pozdro
  • Poziom 10  
    Kuuuuuuurde pol nocy czytalem i edukowalem sie hihihihih
    juz lapie o co biega w temacie. Mam tylko jedno pytanko a mianowicie:
    czy ta durna karta szczyfry "nieaktywna " od roku musie siedziec w Kenie
    jak go bede "faszerowal" czy mam z niej zrobic sobie samolocik i wypuscic w szary swiat czyli popularnie wywalic do kosza?!
    Pozdrowa i 100-krotne dzieki!!
    Kurde dobry jestem wte klocki co??
    hihihihih:D
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    sam kartonik cyferki "nieaktywny" można też zrobić pod warunkiem, ze ma odpowiednie numerki (z przedziału 072.100 do 103 68xx) i znajdziesz na niego loga aktywacyjnego,
    pzdr,

edit: wszystkie potrzebne informacje na temat kartonika znajdziesz TUTAJ
  • Poziom 26  
    nie zakładam nowego tematu wiec zapytam tutaj-bo dotyczy DTF-1
    Nie mogę zaprogramować NICZYM co sie ukazało dotychczas małego flasha.
    czy może być on walniety??kiedyś dyskutowałem na inny forum ale nikt nie był w stanie mi żeczowo odpowiedzieć!
  • Poziom 24  
    Tutaj pewnie też się nie dowiesz :( W jakich warunkach padł ten ken?
  • Poziom 10  
    -MLYNEK- jesli Cie dobrze zrozumialem to potrzebny mi tylko
    PTC LUNCHER i to wystarczy?(oczywiscie poza kabelkami)
    Zadnych innych Patch Write,Code Update lub Ken Writer?
    Powaznie juz zglupialem co forum to co innego!!
    Jesli Ci to odpowiada podaje Ci maila
    janusz743(malpa)wp.pl
    Pozdrowka.:D
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Ja robię wszystkie kenwoody i dtf-1 i dtf-2 właśnie ptc luncherem, inne programy wogóle nie chcą mi fleshować tunka :(
  • Poziom 10  
    Rozumiem czyli tylko ptc lunchera,kabelki i wio.Powinno smigac sloneczko i C****+ mam jeszcze jedno pytanko po odebraniu Kena od "Fachowca"
    kiedy wchodze w ustawienia odbioru jest ustawione wszystko na Astre i Siriusa a na belce sygnalu komplety brak sygnalu totalne zero a moja micha jest ustawiona na Hota mimo to odbieram sloneczko nie wszystk ale pare prog. np niema 1 i 2. Czy to normalne
    Pozdrowienia i dzieki.:D
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    41334 napisał:
    Rozumiem czyli tylko ptc lunchera,kabelki i wio.Powinno smigac sloneczko i C****+

nie, po wymianie softu cyferka działać nie będzie, pisałem o tym już wcześniej - tylko oryginalny kartonik,

Cytat:
    ustawione wszystko na Astre i Siriusa a na belce sygnalu komplety brak sygnalu totalne zero a moja micha jest ustawiona na Hota mimo to odbieram sloneczko nie wszystk ale pare prog. np niema 1 i 2. Czy to normalne

jeżeli masz dobrze ustawioną antenę i konwerter to może koleś wgrał ci złą listę, znajdź na up-ach listę pod Hota , wgraj i będzie oki :)
    pzdr
  • Poziom 26  
    RafalB napisał:
    hazet oczywiscie moze byc walniety flash.
    Spotykam się dosc czesto z padnietymi flashami w tunerach.
    W kenwoodach dosc czesta siadaja Atmele.

Oczywiscie wszystkie sztuczki z jtagiem przerobiłem brak komunikacji z małym flashem! Oczywiście mały flash to ATMEL .Czy odrazu zakładac że jest uwalony i szukać kogos kto by wymienił czy jakoś można jeszcze zdiagnozować na 100%!!

-MŁYNEK- napisał:
    Tutaj pewnie też się nie dowiesz :( W jakich warunkach padł ten lalka barbie?

Tuner przerywał- wskakiwał w czasie pracy kod błędu na wyswietlaczu!
    Aż pewnego pięknego dnia w czasie odbioru już nie podniósł sie i na wyswietlaczu same "" --:-- "".Przy próbie wgrania małego flasha Jtagiem
    ERROR przy, próbie kasowania na wyswietlaczu kod błędu!!
  • Poziom 17  
    Flash Nie jest "uwalony" jezeli juz to ma tylko zmieniona "wykasowaną" zawartość łącznie z BotLoaderem.
    Istnieja metody ratunkowe !!!! wgrania poprwanej zawartości do Flasha :)
    LUTUWANIE to "ostateczność :) pozatym pewnie i tak nie masz odpowiedniego zewnetrznego programatora by zaprogramować wylutowanego FLASHa .
    Proponuje "pomeczyć" go programami Ratunkowymi !!!
    Jeżeli bedziesz się stosował do "facków" to napewno bardziej go nie uszkodzisz a byćmoze SAM naprawisz :):)
    POCZYTAJ TU
    Ps.
    "Sama" Zepsuła "sama" Naprawi i bedzie miała większą radoche :)
  • Poziom 24  
    A moge powiedzieć że nie zawsze działają te metodu, kiedyś miałem takiego dtf-1 że za nic nie chciał się uratować :( W sieci znalazłem jakiś całkiem inny opis, do ratowania były 3 albo 4 programy, każdu uruchamiało sie w odpowiedniej kolejności i jakoś tego kena podniosłem.

Nigdzie nie spotkałem się na forach z takim opisem!
    I teraz tez go nie mam bo po formacie wsio mi wyleciało i nie mogę już znaleźć tego sposobu ;(

• Poziom 27  
    W "malym" falshu 29lv400 siedzi lista kanalow i patche, nie ma tam zadnego bootloadera.
    Firmware z boot'em siedzi w 29lv160.

Bez wylutowania kosci nic nie zdiagnozujesz na 100% a po jtagu mozesz i miesiac bez rezultatu sie bawic.

Najpewniejsze jest to ;)[/url]