Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 4k 49" do 2800

29 Maj 2017 16:35 2118 13
  • Poziom 9  
    Cześć,
    szukam telewizora smart, najlepiej 4k, do około 2800zł.
    Dwa tygodnie temu kupiłem Thomson 49uc6406 (zachęcił mnie nowy android i matryca VA) za 2550zł, ale niestety nie spodobał mi się przez problemy z zacinaniem interfejsu (kilkukrotnie zaciął mi się tak że tylko odcięcie zasilania pomagało), gubieniem sygnału wifi, samoczynnym wyciszaniem się, brakiem standaryzacji poziomu głośności dźwięku, słabo działającym pilotem (musiał być skierowany idealnie na wprost do tv żeby działać). Uruchamiał się też około minuty, co było denerwujące.
    Sam obraz i dźwięk były na fajnym poziomie - nie miałem zastrzeżeń.
    Nie wiem czy te problemy wynikały z wadliwego egzemplarza, czy problemu z tym modelem (był u mnie Pan z serwisu Thomsona i nie był w stanie mi powiedzieć, bo to nowy model), więc zwróciłem go do sklepu (rękojmia).

Szukam więc czegoś innego i mam już kilka typów:
    Philips 49PUS6561 - zachęca mnie trójstronny ambilight, ale troszkę ponad budżet
    Samsung UE49KU6400 - ten taki nijaki, w budżecie, bez wodotrysków, ale czytałem pozytywne recenzje
    LG 50UH635V - wydaje się być spoko, też troszkę ponad budżet, z matrycą VA, tylko nigdzie niw widze dostępnego :(
    Na inne jestem jak najbardziej otwarty.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna na prostopadłej ścianie z lewej strony, około 2m od tv
    7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? netflix, spotify, youtube
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? zwykła antena
    10. Jakie urządzenia? PS4
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-2
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, youtube
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej tylko youtube
    15. Czy zamierzasz grać w gry? podłączone PS4
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? około 49 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? gdy się wieszają
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2800
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? często (youtube, netflix, spotify)
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    walkon23 napisał:
    Philips 49PUS6561 - zachęca mnie trójstronny ambilight, ale troszkę ponad budżet

Z deszczu pod rynnę. Nie polecam tego modelu.
    IPS, słabe upłynniacze (źle skalibrowany PNM) , problemy z plynnoscia ruchu, marny HDR, słabiutki kontrast.. Szkoda forsy na niego.

walkon23 napisał:
    Samsung UE49KU6400 - ten taki nijaki, w budżecie, bez wodotrysków, ale czytałem pozytywne recenzje

Dobry model 60Hz, na matrycy VA. Faktycznie bez fajerwerkow ale broni sie dobrą jakościa obrazu.
    Dobry kontrast. Sprawdz czy aktualna rewizja na pewno na VA. Samsung ciagle kombinuje i czasem zmienia typy matryc.

walkon23 napisał:
    LG 50UH635V - wydaje się być spoko, też troszkę ponad budżet, z matrycą VA, tylko nigdzie niw widze dostępnego

Tego "calarzu" nie znam.
    Za to model 58 calowy moim zdaniem bardzo dobry. VA, 60Hz, dobry smart. Dobra plastyka obrazu, jak to na matrycach od AUO.
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 11  
  • Moderator
    Mirek Z. napisał:
    To są tylko opinie, często zaraz po zakupie, z reguły pisane na zamówienie sprzedawców.

Mariano11 napisał:
    Ale z góry też nie można pisać, że każda opinia o Philipsie to kłamstwo.

Jest wiele opinii w sieci, jedne są sponsorowane, inne pochodzą od użytkowników. Dlatego warto poczytać ich jak najwięcej. Proszę Kolegów o bardziej merytoryczną dyskusję. :-)
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    @LOCOLOCO - trochę powyższe posty mnie zniechęciły do tego Philipsa. TCL to dokładnie to samo co mój nieszczęsny Thomson :( Nie ma nic więcej sensownego, nawet do 3k?
    Czemu "jedyny" w tej klasie cenowej? Pozostałe dwa niby też spełniają moje wymagania :)

@Ludwik XVI
    Chyba Samsung mi odpowiada, poszukam czy jest z VA; da się to jakoś łątwo sprawdzić?
    Co do LG to widziałem że istnieje w wersji 50 cali, ale nie widzę go nigdzie w Polsce. Są dostępne 605V i 615V. Wiesz może coś o nich?
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Wg displayspecification 55KU6400 jest na VA http://www.displayspecifications.com/en/model/aab8473

605 i 615 od LG to juz modele na IPS i do tego RGBW czyli na "zafałszowanym" 4K.
    Zdecydowanie gorsza propozycja od modelu 635V - zreszta to jedyna sensowna seria LG w 2016r (poza doskonałymi OLEDami)
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    LOCOLOCO napisał:
    TCL 49P60 ma kontrast 7900:1, Twój Thomson miał 1/3 tego.
    I poczytaj tych co kupili .

Kurcze, cały czas mi sie wydawało że to ten sam TV, tylko wpakowany w markę Thomson. Masz gdzieś jakiś link z takimi danymi? Nie moge się doszukać informacji na temat kontrastu Thomsona.
    Widze że dość mocno promujesz tego Philipsa - mógłbyś coś powiedzieć jeszcze na temat tego co zarzucał mu @Ludwik XVI i @Fallen89 ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Wybrałem wstępnie Samsung UE49KU6400 i potestuję przez dwa tygodnie. Jak mi nie będzie odpowiadał to po prostu go zwrócę.

Dzięki za pomoc. :)