Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B570e - boot, BIOS - po formacie brak dostepu do BIOS i bootowania

29 Maj 2017 22:07 783 1
  • Poziom 4  
    Czesc,
    Bede wdzieczna za kazsa rade, bo nie wiem czy mozna to jakos naprawic czy bedzie konieczny serwis. Ponizej opis, najbardziej pelny jaki umiem :)

W styczniu lapto zaczal wysylac komunikaty o braku miejsca na dysku. Przyznaje, z lenistwa nie robilam formata tylko podzielilam partycje spod Win10 programem chyba AIOM (nie pamietam dokladnie nazwy). Od tego dnia przestaly sie pobierac aktualizacje, co ostatecznie doprowadzilo do zamulenia kompa, tak, ze strona otwierala sie okolo minuty. To dlugo. Postanowilam zrobic format i na nowo wszystko wgrac, bo nie szlo nic zrobic.

Po sformatowaniu i zainstalowaniu wszystkichs terownikow nie widzial 2 i 3 partycji, ktora uyworzylam. Tylko te na ktorej byl system. Dodatkowo nie zatrybilo wi-fi (mam tylko takie polaczenie).

Zatem sformatowalam dysk poraz kolejny. I znowu nie widzial partycji. Chcialam dla pewnosci sprawdzic i sformatowalam dysko poraz 3 i tu zaczal sie klopot. Bo nie moge wejsc do BIOSa. Tzn. Dziala przycisk F2, ale pojaia sie ekran z wyborem systemu lub testem pamieci. Zrobilam test, zadnych bledow. Rozkrecilam lapa. Wyjelam zlaczke baterii, ramy i dysk no i baterie. Ponownie wlozylam RAM i uruchomilam kompa, zeby zmienic boot. Nic z tego, wchodzi, ale nie da sie zmienic kolejnosci. Pierwszy mam HDD, drugie CD. Ponownie z wlozona plyta, boot sie uruchamia, laduje sie instalator, no ale nie mam na czym go zainstalowac, bo dysk wyjety. Wkladam dysk, zaczyna sie wszystko od nowa. Jutro podmienie dysk i zobacze czy cos da sie zmienic. Ale na moje oko to problem z BIOS i samym dyskiem.

Pytanie brzmi, czy mozna jakos zaktualizowac BIOS z USB? Jesli tak, to jak?
    Czy moge zrobic cos jeszcze, zeby sformatowac obecny dysk? I wgrac system na nowo.
    Daleka jestem od oddawania sprzetu do serwisu. Czy moze to byc uszkodzona plyta glowna?

Dodam, ze Win uruchamia sie normalnie, z dysku, tyle ze nie dIala Wifi i nie widzi partycji.

Laptop Lenovo B570e, 4 GB Ram, dysk WD 500 GB.

Jesli s potrzebne Wam dodatkowe informacje, piszcie, bede wdzieczna za kazda rade :) Z gory dziekuje.
  • Poziom 16  
    Na początku przy starcie komputera przejedź po wszystkich F-ach. Może akurat trafisz. W laptopach Lenovo widziałem tez kiedyś takie przyciski obok włącznika. Włącz nim komputer i powinnaś miec dostęp do BIOSu.
    Następnie...
    Pobierz ze strony Microsoftu program MediaCreationTool i stwórz dysk instalacyjny na pendrivie. Pobierz program MHDD, wypal na płycie i wykonaj zerowanie dysku. Zgraj wcześniej dane które są ci potrzebne ponieważ ten proces usunie wszystko co na nim masz.
    Następnie zainstaluj system z pendrive'a.
    http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html
    http://hddguru.com/software/2005.10.02-MHDD/