Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Zawieszenie się" panelu operatorskiego Siemens TD200

motoman2 30 Maj 2017 11:49 483 1
 • #1 30 Maj 2017 11:49
  motoman2
  Poziom 6  

  Dzień dobry!

  Układ sterowania w maszynie przemysłowej zawiera m.in. sterownik programowalny Siemens S7-200 oraz panel operatorski Siemens TD200. Od kilkunastu lat wszystko funkcjonowało prawidłowo. Ostatnio miał miejsce pewien epizod, który według relacji operatora wyglądał w ten sposób, że urządzenie przestało pracować, na ekranie wyświetlacza panelu operatorskiego pojawił się napis Simatic TD200, panel operatorski nie reagował na naciskanie umieszczonych na nim przycisków. Po wciśnięciu wyłącznika awaryjnego, na ekranie panelu operatorskiego pojawił się napis STOP AWARYJNY. Wciśnięcie i zwolnienie wyłącznika awaryjnego, wyłączenie i włączenie zasilania, ponowne wprowadzenie jakiegoś parametru procesu technologicznego pozwoliło na ponowne przywrócenie maszyny do pracy -- nie jest mi znane, na ile istotne w przywróceniu maszyny do pracy były poszczególne wymienione czynności i kolejność ich wykonania.
  Chciałem zapytać, co mogło być przyczyną opisanego zdarzenia?
  Istotną informacją może być napis Simatic TD200 wyświetlany na ekranie panelu operatorskiego po wystąpieniu problemu. Wcześniej nie obserwowano tego napisu (ani przy załączaniu zasilania maszyny w trakcie inicjalizacji panelu operatorskiego, ani w trakcie pracy, ani w trakcie poruszania się po menu panelu operatorskiego). Czy widniejący na ekranie napis Simatic TD200 oznacza, że panel operatorski albo sterownik programowalny znajdował się w jakimś trybie pracy?

  Z góry uprzejmie dziękuję za pomoc.

  Motoman

  0 1
 • SterControl
 • #2 30 Maj 2017 13:13
  kedarxzipx
  Poziom 1  

  Jeżeli chodzi o napis na panelu to :


  Załącznik str 40 . Jest to raczej domyślny komunikat wyświetlany przez panel . Jeżeli wcześniej się nie wyświetlał to oznacza ,że w czasie awarii sterownik nie wysyłał mu żadnych komunikatów lub/i panel żadnych nie otrzymywał .

  0