Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset płyty Gigabyte - Obwód resetu nie resetuje płyty podczas startu.

Darek0106 30 Maj 2017 16:51 309 9
  • #1 30 Maj 2017 16:51
    Darek0106
    Poziom 14  

Witam.
    Czy któryś z kolegów dysponuje informacjami albo posiada schemat obwodu resetu płyty Gigabyte GA-73PVM?
    Problem w tym, że po włączeniu zasilania płyta jest trzymana w stanie reset do momentu ustabilizowania napięć, potem sygnał reset zanika i startuje BIOS. Na dwóch zasilaczach mam ten sam problem, że płyta nie zostaje w pełni zresetowana przy restarcie i zawiesza się na POST. Wyłączenie z kabla sieciowego pomaga, startuje wtedy prawidłowo i chodzi prawidłowo. Stawiam na brak albo za krótki reset. Nie wiem tylko, które elementy za to odpowiadają.
    Czy ktoś może mi pomóc?

0 9
  • #2 30 Maj 2017 16:55
    sosarek
    Poziom 43  

Jaki stan reset po włączeniu zasilania?
    Skoro płyta stoi na ekranie POST zacznij od resetu BIOS, sprawdź pamięci, podłączenie innych urządzeń(dyski, napędy)...

0
  • #4 30 Maj 2017 18:23
    Darek0106
    Poziom 14  

sosarek napisał:
    Jaki stan reset po włączeniu zasilania?
    Skoro płyta stoi na ekranie POST zacznij od resetu BIOS, sprawdź pamięci, podłączenie innych urządzeń(dyski, napędy)...

Jakto jaki reset? Reset systemu wymuszony przy starcie, który zapobiega stanom nieustalonym przy uruchomieniu układu.
    BIOS był kasowany, przepisany. Urządzenia były odłączone., pamięć sprawdzana MemTest i zamieniana.

Dodano po 2 [minuty]:

sylweksylwina napisał:
    Sprawdź sygnał Power Good z zasilacza.

I tu kolega może mieć rację ale od strony płyty bo zasilacz był podmieniony. Sprawdzę.
    Jakie zadanie ma ten sygnał?

0
  • #6 30 Maj 2017 20:01
    Darek0106
    Poziom 14  

No więc Panowie, sygnał Power Good stoi twardo na 5,05V, reset na 3,3 i przy restarcie się nie zmienia. Dzisiaj muszę kończyć, jutro obejżę oscyloskopem, może jakaś szpilka na Power Good? System przy restarcie zatrzymuje się na POST w miejscu odczytu typu płyty, nie ma sygnału dźwiękowego. Odłączenie na chwilę z sieci zasilającej- startuje prawidłowo. Jaka może być różnica między restartem a startem. Ja stawiam na jakiś reset gdzieś w układzie. Co to może być?

Edit. Dodaję fotkę, w tym miejscu zawsze staje, ew. jeden wiersz dalej z odczytem CPU.

0
  • #8 30 Maj 2017 20:21
    Darek0106
    Poziom 14  

sosarek napisał:
    Wgraj najnowszy BIOS do płyty, sprawdź pamięci memtestem.

Przepraszam, ale przeczytaj mój post z 18:23.

0
  • #10 30 Maj 2017 21:10
    Darek0106
    Poziom 14  

sosarek napisał:
    Najnowszy jest F9E z nowymi mikrokodami - jakie CPU masz na tej płycie?

Ten F9E to beta, na nim też stawało. Przepisałem na ostatni stabilny F8 ale bez efektów. CPU mam IC2Duo E7500.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo