Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARC1010YR vs Seagate Expansion - Niekończący się test kompatybilności

Achilleus 30 Maj 2017 21:42 618 0
  • #1 30 Maj 2017 21:42
    Achilleus
    Poziom 1  

Witam.

Postanowiłem zarejestrować się na tym forum i poprosić o poradę, gdyż skończyły mi się już pomysły. Przeszukiwałem Internet, instrukcje obsługi, stosowałem metodę prób i błędów i nic.

Posiadam dekoder ARC-1010YR w sieci Astral Media (partner Toya), który z tego co wiem posiada jeden tuner audio/wideo oraz możliwość nagrywania na zewnętrznym nośniku USB. Rzeczywiście - szybki test z przygodnym pendrivem 3,8GB pokazał, że jest to możliwe - pendrive przeszedł "test kompatybilności" (który narzuca dekoder) oraz poprawnie się sformatował do nieznanego mi systemu plików. Nagrywanie było możliwe, ale osiągane prędkości zapisu (max 11-12MB/s) sprawiały, że wszystko się rwało - obraz i dźwięk "skakał". Nic dziwnego - Toya poleca urządzenia o prędkości zapisu >20MB/s.

Mam więc dysk zewnętrzny USB Seagate Expansion Desktop 2TB STEB2000200, który podłączyłem do dekodera. Dysk sformatowany jest w systemie NTFS i podzielony na dwie partycje, z których tę drugą (300GB) chciałem przeznaczyć na nagrywanie programów z dekodera. Według informacji od Toyi przy dyskach >1TB dekoder formatuje i wykorzystuje jedynie przestrzeń 1TB. Dysk został rozpoznany przez dekoder i po zatwierdzeniu przeglądania dysków zewnętrznych rozpoczął krótki (wg Toyi) test kompatybilności, który trwa już trzeci dzień i końca nie widać. Rozłączanie i ponowne przyłączanie wznawia test automatycznie bez mojego udziału. W tym czasie nic nie można zrobić, w tym przerwać testu.

Miał ktoś podobny problem? Jakieś pomysły co mogło pójść nie tak? Jeśli dysk jest "niekompatybilny", w co wątpię, to dlaczego po prostu nie wyświetli się stosowny komunikat?

Z niecierpliwością czekam na sugestię.

0 0