Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór pralki a części wymienne.

31 Maj 2017 07:27 2079 8
  • Poziom 20  
    Witam, chcę kupić kolejną pralkę ale taką żeby można było samemu wymienić amortyzatory, łożyska, krzyżak na bębnie żeby był wymienny i rozbieralny zbiornik. Ktoś coś poleci ?
  • Poziom 26  
    W swoich jakże słusznych zamierzeniach zapomniałeś o najnowszym przeboju - tzw. module sterującym którego cenę jako części zapasowej producenci ustalają na 50% ceny pralki + ew. 300 zł za serwis /wpisanie takich tam kodów bez których nie pójdzie itp itd/...
  • Poziom 20  
    Czy chodzi o to ze np. W swoim boschu jak patrzyłem ile kosztuje programator to było napisane że nie zaprogramowany i trzeba dodatkowo wsad do niego ?
  • Poziom 37  
    Tak chodzi o to właśnie. Moduł nie skonfigurowany trzeba zaprogramować a za tą usługę serwis danej marki życzy sobie od 200zł w górę.
    Obecnie większość producentów sprzętu AGD oferuje np. pralkę której żywotność jest obliczona na kilka lat a często bywa tak, że pralka odmawia posłuszeństwa niedługo po upływie okresu gwarancyjnego.
    Marki, które nadal oferują możliwość wymiany łożysk w zbiorniku to Amica, Samsung, LG oraz Bosch, ale tylko w kilku modelach.
    Elektronika może się zepsuć w każdej pralce i często można ją z sukcesem naprawić jak można zauważyć po tematach zakładanych na tym forum.
    Dlatego też jeśli chodzi o wybór pralki lepiej wziąć pod uwagę opcję wymiany łożysk i rozważyć zakup pod tym kątem.
    Pewnie za chwilę ktoś napisze, że pralkę ze zbiornikiem zgrzewanym, też można naprawić rozcinając zbiornik i w pełni się z tym zgodzę, ale niestety w razie uszkodzenia krzyżaka w takim zbiorniku co dosyć często się zdarza nie kupimy nowego bo producent nie przewidział jego wymiany i nie występuje on jako część zamienna.
  • Poziom 20  
    Akurat u mnie krzyżak jest razem z bębnem a to koszt 618 zl :( . Zastanawiam się czy nie lepiej będzie kupić ten sam model, przynajmniej części bede mial jakby co ;)
  • Poziom 37  
    Nie próbował kolega dopasować krzyżaka z innego modelu Boscha?
    Są również firmy, które dorabiają krzyżaki na wymiar.
  • Poziom 20  
    Ale pierw trzeba chyba zdemontować stary i wysłać? Znasz takie firmy ? Na razie jeszcze pierze ale już tlucze.
  • Poziom 37  
    Natknąłem się na ogłoszenie takiej firmy szukając części do własnej pralki.
    Tak trzeba cały zbiornik wysłać. Pan, który się tym zajmuje ma pozytywne opinie, które czasem spotykam czytając forum a z tego wynika, że jakość naprawy jest co najmniej dobra.
  • Poziom 20  
    Skorzystałem z tej oferty i jestem zadowolony :)