Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP p1102 - wyłącza się po chwili

31 Maj 2017 10:07 906 7
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z drukarką HP p1102. Drukarka po włączeniu, wyłącza się w momencie gdy ma "zakręcić" bębnem. Po wyjęciu tonera nie wyłącza się. Sprawdzałem z innymi tonerami. Odpiąłem zasilanie fusera i dalej to samo. Spotkał sie ktoś z podobnym problemem? Na płycie kondensatory wyglądają normalnie.

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Najpierw pytanie: tonery oryginalne czy zamienniki?
    Zamienniki potrafią stawiać bardzo duży opór mechaniczny .
    Zasilacz ma układ kontroli poboru prądu (przeciążeniowy), który w przypadku blokady mechanicznej ma za zadanie wyłączyć drukarkę.
    Jeśli nie ma mechanicznego zacięcia a następuje wyłączenie, może być uszkodzony sam zasilacz NN.
  • Poziom 10  
    Zacięcia nie ma, tonery zamienniki Orink. Spróbuje załatwić drugą drukarkę i podmienię zasilacz.
  • Poziom 10  
    Zasilacz podmieniony i dalej to samo. No nic, rozbieram ją dalej.
  • Poziom 14  
    Nie wiem czy to będzie pomocne:
    miałem taki przypadek tylko, że w Samsungu: pęknięte było kółko zębate. Pęknięcie przebiegało od osi do wieńca zębatego. Dopiero pod obciążeniem rozchylało się i powodowało blokadę przekładni, praktycznie było niewidoczne po rozebraniu przekładni.
    Innym elementem, który bym sprawdził mając do dyspozycji działającą taką samą drukarkę, to silnik i jego sterownik.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia
  • Specjalista - kserokopiarki
    W moim przypadku powodem był uszkodzony fuser
  • Poziom 10  
    Trafiła do mnie kolejna z tym samym problemem. Po wymianie silniczków, drukarki działają prawidłowo.

pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam, chciałbym potwierdzić diagnozę i rozwiązanie problemu omawianego w temacie.

> Drukarka : HP LaserJet P1102
    > Diagnoza : Po uruchomieniu bez zainstalowanej kasety działa poprawnie - komunikat brak kasety. Z zainstalowaną kasetą drukującą uruchamia się, rolki zaczynają się kręcić, trwa to ok. 1-2 sekund po czym drukarka się wyłącza.
    > Rozwiązanie : Należy wymienić silniczek MITSUMI RM1 - 7603 [ wymiana trwa ok. 5min i przy jej okazji można wyczyścić lustra lasera ]

HP p1102 - wyłącza się po chwili

Z góry dziękuję i pozdrawiam!