Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL 2013 Visual Basic - plik

michu14031 31 Maj 2017 11:29 969 13
  • #1 31 Maj 2017 11:29
    michu14031
    Poziom 13  

Witam,

czy ktoś może podsunąć pomysł jak eksportować plik do xml z excela, chodzi mi tu o automat gdyż lista pozycji zmienia się wraz z danymi
    Myślałem o VBA i przycisku, który to zapisze do pliku textowego i da rozszeżenie .xml

Poniżej foto
    EXCEL 2013 Visual Basic - plik

0 13
  • #2 31 Maj 2017 15:23
    lanzul
    Poziom 26  

michu14031 napisał:
    ... jak eksportować plik do xml z excela, chodzi mi tu o automat gdyż lista pozycji zmienia się wraz z danymi
    Myślałem o VBA i przycisku, który to zapisze do pliku textowego i da rozszeżenie .xml ...

... "a żę się" tak zapytam, a co stoi na przeszkodzie żeby zapisywać to z poziomu "Zapisz jako stronę sieci Web" => "Zapisz jako typ" => Dane XML (.xml) ... czy jest tego tak dużo, że potrzebny jest "automat" ? :| ...

ps.: Powyżej, to w starym "łekselu" - w nowszych, tak jak poniżej:
    https://support.office.com/pl-pl/article/Twor...-arkusza-e35400d4-0e10-4669-9a50-59a8c57d677e

Jeszcze drugie ps.: może tu (?):
    http://www.freevbcode.com/ShowCode.asp?ID=1694

0
  • #4 31 Maj 2017 15:53
    lanzul
    Poziom 26  

michu14031 napisał:
    kolego niestety program który zaczytuje pliki z .xml nie jest na tyle bystry i cały czas wywala błędy, gdyż nie ma takiej składni

:| ... jaki program ?
    :| ... jakiej "nie ma takiej składni" ?
    :| ... że o co "się rozchodzi" i "że co się tu stanęło" ?

1. Excel źle eksportuje arkusz do xml'a ?
    2. Excel dobrze eksportuje arkusz do xml'a, ale program, który ma odczytać tak wyeksportowany plik, nie jest w stanie go zaczytać ?
    3. W sieci kolega sprawdzał (?), choćby tu:

https://stackoverflow.com/questions/2766760/how-to-generate-xml-from-an-excel-vba-macro

czy też tu:

https://stackoverflow.com/questions/17981696/...o-execute-this-excel-to-xml-function-in-a-sub

0
  • #6 31 Maj 2017 19:24
    Prot
    Poziom 29  

michu14031 napisał:
    w związku z czym program :?: nie potrafi rozpoznać danych

A mógłbyś kolego zdradzić :D jaki to program ?

Czy znasz poprawny schemat (xsd) dla "strawnych" dla tego programu plików xml :?:

Proponuje ściągnąć sobie program do walidacji plików xml http://www.xmlcheck.com/,, w którym sprawdzisz zarówno poprawność składni pliku xml jak i zweryfikujesz jego zgodność z określonymi schematami :D

0
  • #7 31 Maj 2017 19:26
    lanzul
    Poziom 26  

michu14031 napisał:
    ... mianowicie excel dodaje za dużo nie potrzebnych rzeczy i nie w takim mapowaniu, w związku z czym program nie potrafi rozpoznać danych ...

Mógłby kolega załączyć ten "swój" xml (?) ... mnie z 'Arkusza1' pliku '.xls' kolegi wyszło coś takiego:
    lista pozy...ji.xml.txt Download (1.77 kB)

I jeszcze to ... zapomniałem wcześniej dodać:
    Schema1...D.txt Download (1.56 kB)

0
  • Pomocny post
    #9 31 Maj 2017 21:58
    lanzul
    Poziom 26  

michu14031 napisał:
    poniżej plik prawie gotowy tylko hmm nie wie jak sie zabrać za petle

Zanim pętla, małe porządki:
    1. W tym układzie arkusza 'max_row' zawsze będzie '9', a nigdy '1', gdyż 'Row' (nr wiersza) zawsze poda, że 'L.p.' leży w 9-tym wierszu
    2. Zanim zastosuje się 'MkDir sciezka', trzeba wpierw sprawdzić, czy katalog określony przez 'sciezka' istnieje - bo po co tworzyć to co może już istnieć (?)
    3. Otwarcie/utworzenie pliku instrukcją 'Open' z określeniem jego numeru poprzez funkcję 'FreeFile', a nie na sztywno przez '#1'
    4. Trzeba/powinno się tu zastosować 'On Error Resume Next' i wychwycić ewentualny błąd otwarcia/utworzenia pliku
    5. Zmienna 'i':
    a) nie została zadeklarowana
    b) to ona ma służyć do wyliczania 'drukowanych' do pliku wierszy (?), taki był zamysł (?), czy to tylko pozostałość po jakiejś pętli z czegoś innego (?)

0
  • #10 31 Maj 2017 22:02
    michu14031
    Poziom 13  

tak zmienna i miała służyć właśnie do wyliczania wierszy, niestety nie jestem jeszcze aż tak obcykany w te klocki
    Dodano po 44 [sekundy]:
    i pewnie troche mi zejdzie czasu ażeby ukończyć plik, ale dziękuje za podpowiedzi

0
  • Pomocny post
    #11 31 Maj 2017 22:15
    lanzul
    Poziom 26  

michu14031 napisał:
    tak zmienna i miała służyć właśnie do wyliczania wierszy, niestety nie jestem jeszcze aż tak obcykany w te klocki
    Dodano po 44 [sekundy]:
    i pewnie troche mi zejdzie czasu ażeby ukończyć plik, ale dziękuje za podpowiedzi

Na tę chwilę wychodzi koledze coś takiego:
    Kod: html
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Ma kolega przykład swojej "pożądanej konstrukcji" tego xml'a ?

0
  • Pomocny post
    #13 01 Cze 2017 02:16
    lanzul
    Poziom 26  

michu14031 napisał:
    ...tak to wygląda tu akurat przykład 3 pozycji ... 'obrazek usunięty' ...

W ostatniej linii powinno być '/pozycja' - jest '/Pozycja'
    Coś jest nie tak w '<ContactEmail confirm=True></ContactEmail>' z tym 'True' - powinno być z ""
    Poza tym adres e-mail jest w 'ContactName', a nie w linii powyżej 'ContactEmail'

Dodano po 3 [godziny] 9 [minuty]:

Proszę sobie zerknąć - makra kolegi prawie nie zmieniłem ... :) ...
    lista pozy...1.xlsm.zip Download (23.97 kB)

A tak by wyglądał 'xml'
    nasz_xml..l.txt Download (2.98 kB)

0