Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku w głośnikach KD.

bombelm7 31 Maj 2017 09:56 732 4
  • #1 31 Maj 2017 09:56
    bombelm7
    Poziom 8  

Witam, szkoda zakładać nowego wątku bo moja sprawa dotyczy podobnego dylematu.

Otóż:
    Mam wzmacniacz KD (bez hdmi) wejście optyczne TV i od groma wejść TV cinch
    Mam też dekoder CP HD5500s czy coś takiego
    No i TV Panasonic TX42A400

No i tak dekoder do TV przez hdmi 1 (tv ma ARC ale w hdmi 2 ARC wpięta jest konsola)

Z dekodera do KD (wzmacniacza) kabel toslink (optyczny czy tam spidf)

Nie mam natomiast spiętego w żaden sposób wzmacniacza z TV. Problem polega na tym że jak sprzęt włączam po np krótkiej przewie w oglądaniu to muszę czekać na dźwięk z głośników w KD jakies kilka minut. i jak wskoczy jest OK. Wyłączę włączę TV i już nie czekam odrazu mam dźwięk. Jednak po dłuższej chwili sytuacja się powtarza. Gdzie przyczyna? Dekoder szwankuję z sygnałem?

0 4
  • #2 02 Cze 2017 09:26
    Polon_us
    Poziom 41  

Moim zdaniem, lepszym rozwiązaniem byłoby podłączenie TV z wzmacniaczem przewodem optycznym.
    Telewizor ma przecież wyjście optyczne.

O ile kolega zdecyduje się na te połączenie, to należy zmienić ustawienia w TV i dekoderze.

Niezależnie jak to jest połączone, to na miejscu kolegi sprawdziłbym ustawienia HDMI-CEC (Viera-Link) i ARC.
    Powinny były one być wyłączone.

0
  • #3 03 Cze 2017 21:26
    bombelm7
    Poziom 8  

Przepiąłem to tak jak napisałeś. Zarówno kabel optyczny i euro od dekodera do TV.

W TV ustawiłem wybór spdif na AUTO a wyjście HDMI 1 na cyfrowe. CEC wyłączone

W dekoderze ustawiłem preferowane wyjście audio na HDMI a "Audio na HDMI" na auto (opcja jest stereo/auto.

HDMI CEC - wyłączone

I powiem tak dźwięk działa również na analogu i digital lecz na stereo jest dużo ciszej. Pozatym nie polepszył się czas oczekiwania na dźwięk z głośników KD w przypadku włączenia amplitunera z ustawieniem na digital.

Gdy włączam na analog dźwięk jest natychmiast.

Najlepsze jest to że gdy po tych 2 3 minutach wskoczy dźwięk na digital tzn działa to gdy przełączam między analog a digital dźwięk nie znika i jak wyłączę całe KD i włączę to dźwięk z ustawieniem digital pojawia się odrazu.

Tak jakby amplituner konfigurował sobie za każdym razem dźwięk po sygnale optycznym gdyż zapomina go po dłuższym wyłączeniu. Być może jest tam jakiś dac za to odpowiedzialny. A może tak po prostu musi być?

0
  • #4 04 Cze 2017 01:40
    Polon_us
    Poziom 41  

Osobiście nie jestem zwolennikiem dublowania funkcjonalności - w tym przypadku audio analogowe i cyfrowe - z tego samego źródła do tego samego odbiornika.
    To prowadzi tylko do chaosu.

Niech kolega przeprowadzi test - odłączyć fizycznie połączenie analogowe, a wszelkie ustawienia, gdzie to możliwe - na "sztywno" na wyjście optyczne.

Po tych zmianach odłączyć sprzęt na parę minut od sieci i następnie włączać w odstępach paru minutowych w kolejności -> dekoder -> KD -> telewizor

0
  • #5 04 Cze 2017 18:36
    bombelm7
    Poziom 8  

Zrobiłem wdzystko wedlug tego co mówisz. Ustawiłem wszystko na spdif Auto. Tylko dekoder na hdmi ( no bo tylko tak może podac sygnal do TV z wyjścia. Wyłączyłem wszystko odebrałem analogowe połączenie. Włączyłem po kolei z zachowaniem odstępu i dalej jest to samo. Poddaje sie. Nerwy mnie juz biora i chyba trzeba olac to połączenie cyfrowe i pozostac na analogowym. Mam w sumie 2 satelity i subwoofer wiec ten cyfrowy sygnał nie jest aż taki niezbędny. Chodź dzwięk chyba ładniejszy na kablu optycznym.

Być może wina leży po stronie samego Amplitunera. Nie mam od kogo porzyczyć żeby to sprawdzić. O ustawieniach amplitunera nie wiele pisze w przypadku sygnalu cyfrowego ale nie zakładam błędów po swojej stronie.

Może rozważę zakup Onkyo TX-SR 606 ktory zapewne zażegnałvy mój problem. Dobrym tokiem mysmślę?

Problem rozwiązałem, po upływie dość długiego czasu. Dziś podłączenie wygląda następująco;
    - TV z Amplitunerem - toslink
    - TV z dekoderem Cyfrowego Polsatu - hdmi

i gra muzyka, mój problem polegał na uszkodzonym przewodzie wewnątrz Amplitunera, rozebrałem dostałem się do płytki z wejściami optycznymi i zlokalizowałem, że jeden przewód z 3 był oderwany. Wlutowałem na nowo wszystkie 3 i problem zniknął.

Dziś dźwięk płynie z dekodera CP czy też z samego TV np przy oglądaniu z pendrive bez opóźnienia.

Dziękuje za zainteresowanie i angaż w mój problem, temat do zamknięcia.

0