Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak działa wyłącznik bioenergetyczny? Wyłącznik bioenergetyczny NA7 Gigahertz

31 Maj 2017 11:58 8340 118
 • Poziom 3  
  Jak działa wyłącznik bioenergetyczny? Wyłącznik bioenergetyczny NA7 Gigahertz
  Obecnie "bezpieczne" poziomy pól elektrycznych i magnetycznych są nadal ustalane, ale wielu specjalistów zgadza się, że powinny zostać one zmniejszone na zasadzie ALARA (tak niskie, jak w stopniu racjonalnie osiągalnym).

  Pola magnetyczne powinny być mierzone i korygowane. Można je zredukować tylko przy użyciu przewodów ekranowanych elektrycznie lub przy użyciu przełącznika "Demand Switch", który znajduje się w pobliżu wysokiego (230 V) zasilania, jeśli nie ma obciążenia w obwodzie wymagającym zasilania.

  Niezawodny przełącznik zapotrzebowania na zoptymalizowane według kryteriów kontroli budynków może znacznie zmniejszyć dzienną ekspozycję, bez ryzyka niedogodności. Z tego powodu wielu ekspertów zaleca odsprzęganie od sieci (często nazywane także "izolacją") jako pierwszy i ważny etap techniczny, który należy wdrożyć przy redukcji naprzemiennych pól elektrycznych i magnetycznych.

  Wyłączniki bioenergetyczne (elektroniczne odłączniki sieci) stosuje się w celu wyeliminowania szkodliwości niepożądanych pól elektromagnetycznych szczególnie w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych.

  Wyłącznik bioenergetyczny NA7 Gigahertz Solutions 210-185 zapobiega wytwarzaniu pół energetycznych poprzez automatyczne odłączenie napięcia zasilającego (przewód fazowy) od odbiornika lub grupy odbiorników, w przypadku wykrycia braku obciążenia. Nadaje się do pracy w zastosowaniach domowych lub montażu w pomieszczeniach gospodarczych.

  Wyłączniki bioenergetyczne służą do automatycznego wyłączania napięcia w przewodach obwodów bocznych, w których brak jest odbiorników lub nie są włączone. W stanie odłączenia pozostaje przyłożone do przewodów niewielkie stałe napięcie rzędu kilku woltów, w celu kontroli, czy nie zostaje włączony jakiś odbiornik. Dopiero moment włączenia odbiornika zostaje zarejestrowany przez urządzenie i następuje włączenie napięcia sieciowego w przewodach zasilających ten odbiornik.

  Jeśli przełącznik „Demand Switch” nie rozłączy się, na liniach, które muszą zostać odłączone, oznacza to, że znajdują się tam „ukryte” odbiorniki energii elektrycznej takie jak:
  - niewielkie odbiorniki stale pobierający energię (radiobudzik, czujnik ściemniacza,
  - wzmacniacz antenowy, czujnik ruchu, zegar sterujący, sterownik żaluzjami, lodówka, zmywarka, termostat do ogrzewania elektrycznego, telefon, faks, drukarka, skaner itp.)
  - ładowarki akumulatorów (np. do golarki, szczoteczki do zębów, telefonu, gameboya, itp.)
  - urządzenia w trybie stand-by (system hi-fi, telewizor, odtwarzacz video itp.).

  Wszystkie te urządzenia zużywają prąd nawet wtedy, gdy są "wyłączone", tak więc w każdym przypadku rozłączanie ich z sieci, na przykład przy użyciu przełącznika, ma sens. W przypadku stosowania kilku wyjść na jednym obwodzie należy zwrócić uwagę na prawidłową polaryzację (należy odłączyć fazę!).

  Charakterystyka:
  -Tętnienie szczątkowe: 4 mV
  -Maksymalna moc łączeniowa: 2300 W
  -Maksymalne napięcie przełączające : 230 V/AC
  -Maksymalny prąd przełączania: 16 A
  -Napięcie robocze: 230 V/AC


  Więcej informacji


  Zgoda na publikację //gulson
 • OptexOptex
 • Poziom 1  
 • Poziom 15  
  Mój dziadek pracował 52 lata w energetyce, przez 30 lat miał swoje biurko dwa metry od uzwojeń generatora ponad 1MW (6kV).
  Z drugiej strony biurka, jakieś 6 metrów od niego była rozdzielnia 20kV.
  Później dostał dyżurkę, z azbestu :) bo mu papiery wentylator TZ rozwiewał. Kolejne 20 lat siedział oddzielony od tego wszystkiego płytą azbestową.
  Słuch mu się pogorszył od hałasu i to wszystko ....
 • OptexOptex
 • Poziom 1  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 1  
 • Poziom 38  
  Obecne wymagania st by mówią 0,5 W poboru mocy. Niech kolega sobie przeliczy oszczędności w roku.
  To samo dotyczy ładowarek telefonicznych.
  A już wpływ nieobciążonych przewodów mnie rozśmieszył.
  Taniej i lepiej wyjdzie chodzenie w stalowej zbroi.
 • Poziom 1  
 • Poziom 43  
  Zbigniew 400 napisał:
  Taniej i lepiej wyjdzie chodzenie w stalowej zbroi.
  ... a dokładniej: polecam wielowarstwowy hełm przeciwradiacyjny model "zakuty łeb".
  Autor niniejszego wątku: Conrad.pl z Krakowa, jak widać - "specjalizuje się" w robieniu niedouczonym frajerom wody z mózgu. Właśnie w Polsce odkryto bogate zasoby niedouków, którzy są gotowi zapłacić nawet jakieś pieniądze, aby mogli sie pochwalić "wiedzą objawioną".
  Tylko czy Elektroda to jest obszar, na którym występują odpowiednio licznie takie osobniki?
  A może jest potrzebny "dowód", że ten genialny "Bio..." itd., uzyskał "prawo obywatelstwa" na Elektrodzie?
 • Poziom 1  
 • Poziom 25  
  Jak napisano powyżej: niewielki pobór energii (stand by) = znikome pole elektromagnetyczne. Duży pobór (urządzenie pracuje) = duże pole. Proponuję sprzedawać automatyczne wyłączniki, które będą odcinać zasilanie w przypadku dużego poboru prądu - czyli wtedy, gdy powstanie (złe) pole! Czyli w momencie włączenia agregatu lodówki "trach!" i już jesteśmy bezpieczni - lodówka odcięta. I ile prądu się zaoszczędzi!
 • Poziom 38  
  Dalej widać kulawy marketing tej firmy. Miałem napisać mocniejsze słowa ale się opamiętałem i skasowałem. Lepsze i zdrowsze dla naszego organizmu będzie jak zrobimy spacer do lasu lub coś podobnego niż montować takie ustrojstwo. Prawdziwych zagrożeń jest znacznie więcej na które się godzimy np. opakowania aluminiowe tj. puszki lub kartony z folią aluminiową, które zatruwają nasz organizm ale to nikt o tym nie mówi bo pieniądze muszą się zgadzać. Najlepszym przykładem jest produkt mięsopodobny, który dostaniemy w promocji w sieci sklepów. Innym przykładem są ryby niegdyś uważane za bardzo zdrowe.

  Link
 • Poziom 1  
 • Poziom 38  
  Kraniec_Internetów napisał:
  Zdrowe jak owoce i warzywa
  Lekko niezdrowe jak chipsy i cola
  I bardzo niezdrowe jak azbest i ołów.

  System tak właśnie chce, żeby ludzie to postrzegali. Pompują od małego do głów, że jabłko nie może mieć robaka czy przebarwienia a później się trujemy.
  Elektryczność jest bardziej neutralna dla naszego organizmu niż przyjmowana regularnie chemia. Polecam obejrzeć podrzucamy film a rybę przestaną smakować.

  Wracając do tematu to urządzenie by się sprzedało tylko pod inną nazwą a nie "bioenergetyczny" bo to od razu śmierdzi szarlataństwem. Z pełniące funkcję PPOŻ lub jakieś zabezpieczenie dla mniej rozbudowanych instalacji. Osobiście uważam, że dobre produkty nie potrzebują marketingu bo sprzedadzą się i tak. Marketing jest po to aby wcisnąć użytkownikowi produkt, którego nie potrzebuje.
 • Poziom 1  
 • Poziom 38  
  Kraniec_Internetów napisał:
  Czyli nie zrozumiałeś.
  Chodziło o to, że wszystko jest szkodliwe, w różnym stopniu.

  To to wiedziałem ale nie pasował mi podany przykład. :) Ryby dobre są ale jak się człowiek naogląda takich dokumentów to się odechciewa. Ja osobiście unikam puszek aluminiowych oraz leków.
 • Poziom 34  
  Kraniec_Internetów napisał:
  Czy to nie jest temat sponsorowany przez Conrad.pl?

  Oczywiście, i to nie żadna tajemnica i nie pierwszy zresztą.
  Mnie dziwi jednak fakt, że ta firma nie reklamuje nic co by nie wywoływało uśmiechu na twarzach elektroników, elektryków itd. Widać w ich ofercie są tylko takie "magiczne" sprzęty. Szkoda bo przeczytał bym coś sensownego.
  Swoją drogą ciekawe ile ładowarek od telefonu nie wykryje i odłączy :)

  Dodano po 3 [minuty]:

  Conrad.pl napisał:
  W stanie odłączenia pozostaje przyłożone do przewodów niewielkie stałe napięcie rzędu kilku woltów, w celu kontroli, czy nie zostaje włączony jakiś odbiorni

  A czy tam nie jest przyłożone napięcie 230VDC?

  I urządzenie samo pobiera blisko 2W.
 • Red. Komputery FAQ
  Było już o mierniku pola elektromagnetycznego tej samej firmy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3314987.html

  Rozumiem, że conrad.pl wspiera forum, ale nie może traktować nas w sposób jaki opisał @Rzuuf..... Próba robienia wody z mózgu na osobach które mają wiedzę z danego zakresu dobrze się nie kończy...
 • Poziom 38  
  Jawi_P napisał:
  Mnie dziwi jednak fakt, że ta firma nie reklamuje nic co by nie wywoływało uśmiechu na twarzach elektroników, elektryków itd.

  Bo jak pisałem dobre produkty reklamy nie potrzebują. Wystarczy opinia użytkowników i produkt się sprzedaje. Podam przykład firma AOC monitor i2369VM premiera chyba 2014 rok a sprzedaje się ten model nawet w 2017 roku. Taka dygresja przy wprowadzeniu na rynek ten monitor był sporo tańszy niż obecnie.
 • Poziom 17  
  pomijając bezsensowność założenia, ciekawe jak niewielkim stałym napięciem sprawdzać urządzenia które mają prostownik na dzień dobry? Pewnie efekt będzie taki, żeby ten klocek wyłączył, to trzeba wyłączyć wszystko z przycisku albo wyciągnąć z gniazdek. Więc równie dobrze można pstryknąć (wyłączyć) bezpiecznik wychodząc z domu, jeśli ktoś się prądu w ścianie boi.
  Tylko po co?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 34  
  Ogólnie oferowanie takich urządzeń, podobnie jak opisywany kiedyś miernik to żerowanie na ludzkiej naiwności. Moim zdaniem mało etyczne. Tym bardziej, że robi to firma elektroniczna. Równie dobrze można sprzedawać akumulatory 18650 o pojemności 20 000mAh z odzyskiem energii z eteru.
  Zauważyliście jaka cena jest tego wynalazku? :) Prawie 900pln.
  To czekamy na ofertę urządzenia, które po wetknięciu do gniazdka, pozwoli zmniejszyć rachunki za prąd.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 1  
 • Poziom 35  
  No to sklep conrad.pl pojechał po bandzie.
  To tak jakby na forum dla lekarzy oferować sproszkowany róg nosorożca jako produkt leczniczy.
 • Poziom 38  
  krolik2 napisał:
  między garnkami z tatanu kosmicznego a kołdrą z dzikej owcy birmańskiej

  Hehe :)
  Nie jestem specjalistą ale ten mechanizm działa inaczej najpierw wyrabia się markę a później udostępnia się swój znak handlowy za odpowiednią opłatą i powstają takie cuda prosto z CHRL z logiem czołowych producentów.,
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 35  
  @Conrad.pl czy planujecie wprowadzić do swojej oferty też różdżki radiestezyjne?
  igorrr napisał:
  Mój dziadek pracował 52 lata w energetyce, przez 30 lat miał swoje biurko dwa metry od uzwojeń generatora ponad 1MW (6kV).
  Z drugiej strony biurka, jakieś 6 metrów od niego była rozdzielnia 20kV.
  Później dostał dyżurkę, z azbestu bo mu papiery wentylator TZ rozwiewał. Kolejne 20 lat siedział oddzielony od tego wszystkiego płytą azbestową.
  Słuch mu się pogorszył od hałasu i to wszystko ....

  A to, że piszesz jest dowodem, że i z płodnością problemów nie miał. ;-)