Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Switch AUDIO - zamiana wejścia z wyjściem

Wojtus-j 31 Maj 2017 13:01 312 5
  • #1 31 Maj 2017 13:01
    Wojtus-j
    Poziom 6  

Chciałbym podłączyć urządzenie AUDIO do przełącznika z dwoma wyjściami i mieć możliwość wyboru, na które wyjście chce puścić sygnał - podłączenie wejścia i wyjść przez wtyki RCA. Niestety na rynku jest mnóstwo urządzeń tego typu ale z wieloma wejściami i jednym wyjściem - ja potrzebuję jednego wejścia i dwa wyjścia.

Tutaj pytanie, czy takie urządzenia firmy SpeaKa będą działały, jeżeli to wyjścia podłączę wejście, a do wejść odpowiednio wyjścia i będę je ręcznie przełączał?
    1. Przełącznik, switch SpeaKa Professional, 2 Porty
    2.Przełącznik, switch audio Cinch SpeaKa Professional, 2 Porty
    3.Przełącznik, switch audio cinch SpeaKa Professional, 3 Porty
    4.Przełącznik, switch audio Cinch SpeaKa Professional, 4 Porty

Znalazłem też takie urządzenie na allegro, wygląda na niskiej jakości chińską produkcję, ale może też zadziała jak wykorzystam tylko porty Audio?
    Splitter Audio Video

Alternatywnie, może ktoś będzie w stanie doradzić inne rozwiązanie, które pozwoli mi uniknąć przełączania kabli?

• Pomocny post
    #2 31 Maj 2017 14:29
    goldi74
    Poziom 43  

Mechaniczne przełączniki będą działać w obydwie strony. Czyli wszystkie z linków powinny działać prawidłowo. Problem byłby wtedy gdy przełącznik posiadał by jakąś wbudowaną elektronikę w postaci np. wzmacniacza. Ale te linkowane nie mają elektroniki która wymagała by dodatkowego zasilania napięciem z np. zasilacza.

• #3 31 Maj 2017 14:29
    krzysiek_krm
    Poziom 29  

Witam,
    znalezione przez Ciebie układy raczej się nie nadają. Zapewne mają na wejściach wzmacniacze / wtórniki o dużej impedancji wejściowej a na wyjściu wzmacniacz o małej impedancji wyjściowej. Takie układy z natury rzeczy nie są "dwukierunkowe".
    Ten "splitter" też raczej się nie nadaje, na zdjęciach ma dwa wejścia (IN1 oraz IN2) oraz tylko jedno wyjście (OUT), więc to pewnie też przełącznik sygnałów wejściowych.
    Może poszukaj po prostu mechanicznego (stykowego) selektora wejść audio, stykom jest obojętne, w którą stronę płynie prąd. Albo poszukaj układów pod tytułem "selektor audio na przekaźnikach" (jest trochę takich tematów nawet tutaj, na elektrodzie), jest to również rozwiązanie stykowe, które może działać w obu kierunkach.

Pozdrawiam

Przepraszam, w rzeczy samej umknął mi fakt braku zasilania.

• #4 31 Maj 2017 14:33
    goldi74
    Poziom 43  

O tych wzmacniaczach właśnie pisałem wcześniej. W linkowanych przełącznikach na 100% ich nie ma z prostego powodu: te przełączniki nie wymagają zasilania.

• #5 01 Cze 2017 08:53
    Wojtus-j
    Poziom 6  

Czyli dobrze rozumiem, że zgadzacie się Panowie co do tego, że każde ze wskazanych przeze mnie urządzeń będzie się nadawało?

• Pomocny post
    #6 01 Cze 2017 08:57
    goldi74
    Poziom 43  

Wszystko wskazuje na to, że wewnątrz są tylko mechaniczne przełączniki, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby sygnał przepuszczać przez nie w obydwie strony.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME