Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Lupo awaria sterowania szyb±

Victin 31 May 2017 15:28 2316 2
    Victin
    Level 11  
    Witam, mam dziwny problem z jedn± z szyb w moim samochodzie. Nie wiem czy to istotne ale chodzi o szybę od strony pasażera.

Volkswagen Lupo 1.4 16V 1998

Problem jest taki że w momencie opuszczania szyby, zatrzymuję się ona mniej więcej w 3/4 drogi i niżej zjechać nie chce. Zdj±łem tapicerkę z drzwi żeby sprawdzić czy co¶ j± blokuje i nic nie znalazłem, szyba ma miejsce do tego żeby zjechać na sam dół.
    Nagle wpadłem na pomysł sprawdzenia jak mechanizm się zachowa gdy zablokuję szybę ręk± podczas jazdy w górę, i tu zaczyna się ten dziwny problem. Mechanizm który ma chronić przed przytrza¶nięciem palcy zadziałał i szyba zaczęła zjeżdżać samodzielnie w dół, i tak zjechała prawie do samego końca, wystawał może 1cm szyby. Dodam że szyba nigdy nie działała automatycznie, w sensie musiałem ci±gle trzymać przycisk.
    Nie wiem jak działa taki mechanizm, sk±d silnik wie że ma przestać pracować i takie tam, więc zwracam się tutaj do forumowiczów. Pozdrawiam
    Gunslinger
    Level 30  
    Może być problem z prowadnicami i blokuje szybę, przez co działa zabezpieczenie.
    panstalin2
    Level 20  
    Podł±cz bezpo¶rednio 2 przewody do wtyczki silnika szyby i przyłóż do akumulatora i sprawdĽ czy się otwiera - nie klinuje się w prowadnicach . Je¶li ka krótko podł±czony , otwiera i zamyka bez problemu to trzeba szukać winy w sterowniku szyb .