Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technologia inna niż 8K. Dzięki tej technologii można mieć na ekranie obraz z 75

LOCOLOCO 01 Cze 2017 01:29 300 0
 • #1 01 Cze 2017 01:29
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant

  Technologia inna niż 8K. Dzięki tej technologii można mieć na ekranie obraz z 75 milionów pikseli.


  The University of Florida znalazł sposób aby potroić aktualną rozdzielczość wyświetlacza LCD przy utrzymaniu tego samego procesu produkcyjnego i bez wysokich kosztów.
  Nowa technologia przekształca subpiksele w piksel.

  Departament Nanoscience na University of Florida mógłby przedłużyć w ten sposób dominację technologii LCD na lata. Naukowcy odkryli sposób jak potroić rozdzielczość panelu LCD bez podnoszenia kosztów produkcji, a przede wszystkim przy użyciu aktualnych technik produkcyjnych. Dzisiaj 4K TV posiada 8 milionów pikseli, ale wielu nie wie, że każdy piksel z kolei składa się z trzech subpikseli, z których każdy ma filtr czerwony, zielony lub niebieski. Praca trzech subpikseli, w połączeniu, prowadzi do powstania pojedynczego piksela, który ma kolor wynikający z kombinacji trzech kolorów R, G i B.

  Naukowcy z UCF znaleźli sposób, aby włączyć każdy subpiksel w pikselu: „Możemy wziąć subpiksel i pozwolił mu stworzyć kolor czerwony lub niebieski - wyjaśnił jeden z naukowców - nie są do tego potrzebne żadne filtry barwne. Mamy wówczas subpiksele nie statyczne. Każdy subpiksel może produkować całą gamę kolorów stając się jak jeden piksel".

  W ten sposób nie tylko potraja się rozdzielczość wyświetlacza, ale także trzykrotnie zwiększa się jego jasność. Dzisiaj maksymalna jasność wyświetlacza jest generowana wówczas, gdy wszystkie subpiksele są włączone, a następnie podczas wyświetlania białego koloru.
  W nowej technologii można to uzyskać nawet gdy świeci na czerwono 100%.

  W tej technologii HDR jest idealny. W nowej technologii nie ma też żadnego efektu kraty, a technologia może zrewolucjonizować również VR.
  http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/133138-tec...c-na-ekranie-obraz-z-75-milionow-pikseli.html

  Szukaj w 5mln produktów