Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Quantum Dot- technologia fotoemisji QD umożliwi jasność na poziomie 3000-4000 cd

LOCOLOCO 01 Cze 2017 01:52 435 0
 • #1 01 Cze 2017 01:52
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant

  Quantum Dot- technologia fotoemisji QD umożliwi jasność na poziomie 3000-4000 cd/m2, bez pociągania za sobą zwiększonej absorpcji energii.

  Quantum Dot- technologia fotoemisji QD umożliwi jasność na poziomie 3000-4000 cd
  Firma Nanosys przedstawiła najnowsze postępy w pracach nad wyświetlaczem kropek kwantowych, które w przyszłym roku mogą zastąpić filtry pasywne z folii QD Kolor, rozszerzając zasięg do 90% jasności z Rec.2020 od 3000-4000 cd / m2 "

  Obecna ekspozycja Quantum Dots, Samsunga, Hisense, TCL wykorzystuje panel LCD z filtrem QDEF (Quantum Dots Enhanced Film), aby zwiększyć liczbę kolorów powtarzalnychNiebieska dioda led emituje niebieskie światło (bez żółtego fosforu), które przechodzi przez kwantowe kropki. Teraz kropki emitują inny kolor światła i dopiero te światło dochodzi do filtrów RGB, które emitują oczekiwany kolor.
  Quantum DOt - kropka kwantowa to nie nowy telewizor tylko usprawnione podświetlanie led.

  Nano kryształy zmieniają długość fali światła padającego na nie. Niebieska dioda led (bo jest bardziej wydatna) pokryta żółtym fosforem emituje białe światło. To światło przechodzi przez filtry RGB (czerwony, zielony, niebieski) i dzięki tym kolorom możemy stworzyć dowolny kolor na ekranie.To rozwiązanie, zwane „foto-wzmocnieniem”, może wkrótce zostać uzupełnione lub zastąpione przez wyświetlacz „foto-emisyjny”.

  https://www.youtube.com/watch?v=z7aqJpKfPC0

  Pierwszym celem było, aby móc wchłaniać przez „QD Colour Filter” prawie całe światło wytwarzane przez oświetlenie niebieskie. Udało się uzyskać dyspersję 1%, co przekłada się na pokrycie 90% zakresu Rec.2020.
  Następnym krokiem będzie dokonanie produkcji zgodnej z technikami fotolitograficznymi stosowanymi przez dzisiejszych kolorowych filtrach, które nie wymagają między innymi procedur wykonywanych w komorze próżniowej jak OLED. Według Nanosys technologia fotoemissiva QD umożliwi jasność na poziomie 3000-4000 cd/m2, bez pociągania za sobą zwiększonej absorpcji energii.
  http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/133081-qua...ia-za-soba-zwiekszonej-absorpcji-energii.html

 • Mitronik