Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei P8Lite - jak zwiększyć sygnał internetowy

matifcb 01 Jun 2017 11:16 1140 3
    matifcb
    Level 15  
    Witam,

na mojej działce mam domek 35m2. Działka jest dokładnie na RODzie w Piechcinie w Kujawsko-pomorskim województwie. Mam Play i często na działce korzysta z nadajnika T-Mobile bo widzę na telefonie tą informacje.

https://www.google.pl/maps/dir/52.8236993,18....668,18.0285109,396m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0

naokoło jak widać pola, w promieniu pewnie około 1,5km szkoła, więc może tam są na dachu jakieś nadajniki ale do rzeczy.
    Udostępniam internet z telefonu i łączę się na laptopie i przeglądam internet. Zasięg na telefonie H+ 1-2 kreski max ( co daje max 3mb/s a często po prostu 0,5mb/s) . Zauważyłem, że w mieście telefon potrafi pokazać 4G ( download wtedy na poziomie pond 20mb/s) i raz nawet na działce mi taki pokazał. Teraz już nie mogę takiego transferu osiągnąć i nie ważne jest czy jest bezchmurne niebo czy brzydka pogoda.

Co polecilibyście mi aby zwiększyć ten sygnał, odbierać lepszy sygnał i zwiększyć transfer?
    Sebixelo
    Level 7  
    Jeżeli masz możliwość to zmień operatora na t-mobile co da większy zasięg. Druga rzecz to po prostu podłącz telefon do laptopa przez kabel usb i włącz w telefonie tethering usb, pamiętaj o włączeniu transferu danych :D
    xSzwagier
    Level 22  
    Sebixelo wrote:
    Jeżeli masz możliwość to zmień operatora na t-mobile co da większy zasięg.

To ten sam nadajnik, mało mu to da.
    Sebixelo wrote:
    Druga rzecz to po prostu podłącz telefon do laptopa przez kabel usb i włącz w telefonie tethering usb, pamiętaj o włączeniu transferu danych

Z tego, co zrozumiałem, autor dokładnie tak robi.

/offtop

Teoretycznie można by kupić jakiś ekspander zasięgu; na elektrodzie parę razy o tym było i legalność tego jest... hm, nikła. :D
    Wg BTSearch w pobliżu masz tylko nadajnik Plusa.
    Masz telefon z Androidem? Jeżeli tak, zainstaluj WiGLE WiFi Wardriving i przeskanuj. Powinno pokazać ci sieci wifi a także BTS'y, więc fajnie by było, jakbyś dał screeny z tego programu. ;)
    matifcb
    Level 15  
    Jest inna strona, na której jest napisane, że jest nadajnik Play w Pakości na ul. Mieleńskiej 5. To jest nie dosc ze LTE PLAY to jeszcze 5km ode mnie w lini prostej.

http://mapabts.pl/?center=52.809905%2C18.074457&zoom=13&ts=2
    Pakość
    Mieleńska 5
    P4 Sp. z o.o.
    UMTS2100, UMTS2100, GSM1800, GSM900, GSM900
    LTE2600

GPS: 52º48'36.00'' N 18º05'10.00'' E
    52.81 18.08611111

Ja co prawda nie łącze kablem telefonu tylko udostepniam internet i po wifi się łączę. Mam androida, przeskanuję w piątek jak będę na działce co mi tam pokazuje ten program.

Znalazłem w lini prostej nadajnik ORANGE w odległości 1 km. Kolega jak byl u mnie to łapał na telefonie Orange LTE. Chyba kupie jakaś kartę do telefonu starego ( mam Samsunga galaxy jakiegoś ) i wrzucę tam kartę sim z pakietem internetu LTE od Orange.. ( na allegro widzę są jakieś 1410 GB transferow nawet na 18 miesięcy za 99zl.

Minusem jest tylko ten zasięg, jakbym miał modem LTE to zawsze bym mógł podłączyć jakaś antenę która by zwiększyła mi jeszcze sygnal. Do telefonu będzie ciężko chyba a jednak jakość sygnału musi być też bardzo dobra zawsze żeby to LTE pewnie działało. Z telefonu łatwo po wifi się połączę z komputerem a po BT np z głośnikiem BT ( do muzyki internetowej )