Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 2 -centralny zamek -

KABAN_DG 01 Cze 2017 12:18 3258 12
  • #1 01 Cze 2017 12:18
    KABAN_DG
    Poziom 15  

Cześć

Pacjent Fabia 2 2010r.

Auto ma centrakny z kluczyka.
    Chcę dołożyć sterowanie z pilota.

Wiem że jest sporo tematów. Prosze tylko o sptostowanie jezeli sie mylę.

Centralki do pilota mają sterowanie masą dwoma przewodami do zamykania i otwierania. Muszę je podłączyć do odpowiednivh dwóch przewodów w drzwiach auta które sterują pracą zamków - otwieranie/zamykanie .

Poza tym podłączam plus i minus centralki pod zasilanie z skrzynki bezpieczników i tak naprawdę powinno juz działać?
    Dodatkowo można podłączyć kierunkowskazy. Nie musze natomiast podłączać każdego słownika czterech drzwi pod centralke ponieważ sa sterowane tym od
    strony kierowcy.

Czy mam racje czy głupoty pisze?

Dzięki

0 12
  • Pomocny post
    #2 01 Cze 2017 12:27
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Masz rację ale doprecyzuję że centralka ma możliwość sterowania na 3 sporoby minusem, plusem, bezpośrednio siłownikami.

0
  • #3 01 Cze 2017 12:34
    KABAN_DG
    Poziom 15  

Tak ale czytalem że w Fabiach stetowanie jest minusem więc chyba najprościej jest zrobic to wbten sposób.

Pytanie jeszcze tylko odnośnie kierunkowskazów... jak je wpiąć?

0
  • Pomocny post
    #4 01 Cze 2017 13:05
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

W lewym progu będą szły kable do tylnych kierukowskazów, chyba tam najprościej.

0
  • Pomocny post
    #5 01 Cze 2017 13:31
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

KABAN_DG napisał:

Niestety muszę potwierdzić - tak.
    KABAN_DG napisał:
    sterowanie masą dwoma przewodami do zamykania i otwierania

Centralkę konfigurujesz do sterowania "dwoma masami" jednak sterowanie odbywa się na jednym przewodzie niebiesko/żółtym w drzwiach kierowcy.
    Zamykanie - masa,
    Otwieranie - poprzez "parametr" - rezystor 180 Ω
    Kierunkowskazy - czarno/biały i czarno/zielony

1
  • #6 01 Cze 2017 13:40
    KABAN_DG
    Poziom 15  

CameR napisał:
    KABAN_DG napisał:

Niestety muszę potwierdzić - tak.
    KABAN_DG napisał:
    sterowanie masą dwoma przewodami do zamykania i otwierania

Centralkę konfigurujesz do sterowania "dwoma masami" jednak sterowanie odbywa się na jednym przewodzie niebiesko/żółtym w drzwiach kierowcy.
    Zamykanie - masa,
    Otwieranie - poprzez "parametr" - rezystor 180 Ω
    Kierunkowskazy - czarno/biały i czarno/zielony

Przyznajesz ze piszę glupoty? :)

Czyli rozumiem że bedzie to jeden przewód w drzwiach. Natomiast od centralki będzie szedł jeden przewód stetowabia masą ktory podpinam do przewodu w drzwiach. A czy możesz wytłumaczyć o co chodzi z sterowaniem rezystorem?

2
  • #8 01 Cze 2017 14:48
    andrzej20001
    Poziom 43  

Sterujesz masą ale oba przewody centralki na jeden przewód od zamka w drzwiach . Jeden bezpośrednio drugi przez rezystor 180 ohm.

1
  • #9 01 Cze 2017 15:34
    KABAN_DG
    Poziom 15  

Ekstra, wszystko jasne. Kupuję uniwersalną centralkę i montuję.

Bardzo dziękuje za pomoc, jak zawsze można liczyć na pomoc na Elektrodzie :)

W razie problemów będę na linii ;)

0
  • #10 09 Cze 2017 14:12
    KABAN_DG
    Poziom 15  

Cześć.

Kupiłem juz zestaw i będę montować jutro.

Mam dwa pytania:
    1. W instrukcji jest napisane: "...przewody kierunkowskazów podłączyć do czarno bialy pin 16 i czarno zielony pin 14, w 16 połowy złącza XS6 za skrzynka bezpiecznikową".
    Jak patrze na bezpieczniki to pin 14 to lampa ze strzałka wiec zakładam że kierunkowskazy, natomiast pin 16 to symbol silnika... mam to wpiąć od razu za bezpiecznikami.

2. Sterowanie jest masą. Mam sie wpiąć w przewód żółto niebieski... czy ten przewód ma kontynuacje i gdzie w kabinie ponieważ może nie musiałbym rozbierać tapicerki drzwi i ciągnąć kabli między nimi a kabiną.

0
  • Pomocny post
    #11 10 Cze 2017 07:28
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

KABAN_DG napisał:
    Cześć.

Kupiłem juz zestaw i będę montować jutro.

Mam dwa pytania:
    1. W instrukcji jest napisane: "...przewody kierunkowskazów podłączyć do czarno bialy pin 16 i czarno zielony pin 14, w 16 połowy złącza XS6 za skrzynka bezpiecznikową".
    Jak patrze na bezpieczniki to pin 14 to lampa ze strzałka wiec zakładam że kierunkowskazy, natomiast pin 16 to symbol silnika... mam to wpiąć od razu za bezpiecznikami.

2. Sterowanie jest masą. Mam sie wpiąć w przewód żółto niebieski... czy ten przewód ma kontynuacje i gdzie w kabinie ponieważ może nie musiałbym rozbierać tapicerki drzwi i ciągnąć kabli między nimi a kabiną.

1) Masz się wpiąć w pin 14 i 16 w złączu a nie pod ten bezpiecznik. Złącze to kostka z kablami. Musisz zlokalizować to złącze.
    2) Jakby był w kabinie to by to napisali a skoro piszą w drzwiach to tam tylko jest.

1
  • Pomocny post
    #12 10 Cze 2017 10:35
    wiesiekj

Poziom 27  

Rezygnujesz z kierunków, montujesz centralkę w drzwiach, pół godziny i po robocie.

1
  • #13 20 Cze 2017 22:53
    KABAN_DG
    Poziom 15  

Dzięki za wszystkie rady.

Faktycznie odpuściłem kierunkowskazy i wpiąłem się w drzwiach. Trzy masy ze sobą. Plus. Sygnał z dwóch kabli i wszystko śmiga.

Co lepsze... kierunki już reagowały na centralny więc teraz bez podłączania pod nie centralki i tak mrugają na zamknięcie / otwarcie z pilota :)

Pozdro dla wszystkich

0
  Szukaj w 5mln produktów